Co je to?
Definice výrazu, termínu Filipovka. Co znamená odborný pojem Filipovka z kategorie Náboženství?

Co je Filipovka?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Filipovka?

Filipovka je náboženský termín, jedná se o název doby, kdy se držel půst před narozením Ježíše Krista. Její začátek je 15. listopadu a konec 24. prosince. Trvá tedy 40 dní.
Název je odvozen od svátku apoštola Filipa, který je 14. listopadu a hned po něm filipovka začíná. V tomto období se řeckokatoličtí věřící připravují na svátek Ježíšova narození, tedy na Vánoce.


Co je to Filipovka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Filipovka. Co znamená odborný pojem Filipovka z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Filipovka je v kategorii náboženství

Klíčová slova: přesný výraz, co je to Filipovka?, co znamená, pojem, odborný výraz, terminologie, náboženství, přesný význam, vysvětlení, odborné názvosloví, popis, lexikon, informace, definice pojmu, slovo, náboženství, význam slova, slovník


Pojem Filipovka je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Filipovka? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Filipovka nebo správněji Půst před svátkem Narození Páně je postní období před svátkem Narození Pána (Vánocemi) v byzantského ritu (v řeckokatolické a pravoslavné církvi). Začíná 15. listopadu a končí 24. prosince, trvá tedy 40 dní. Název „Filipovka“ získal proto, že začíná den po svátku sv. apoštola Filipa.

Další informace o pojmu Filipovka hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít heslo Filipovka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Filipovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Filipovka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Filipovka ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Filipovka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Filipovka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Filipovka například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaká je definice termínu Filipovka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Filipovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Filipovka, odpověď na dotaz co je to Filipovka?. Víte např. kdo to je Diana Ross? Znáte a víte kdo je Miloslav Bednář? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Filipovka i v jiné kategorii než v náboženství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, Kněz, kříž, filipovka, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.