Co je to?
Definice odborného termínu, slova Filipovka. Co znamená pojem Filipovka z kategorie Náboženství?

Co je to Filipovka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Filipovka?

Filipovka je náboženský termín, jedná se o název doby, kdy se držel půst před narozením Ježíše Krista. Její začátek je 15. listopadu a konec 24. prosince. Trvá tedy 40 dní.
Název je odvozen od svátku apoštola Filipa, který je 14. listopadu a hned po něm filipovka začíná. V tomto období se řeckokatoličtí věřící připravují na svátek Ježíšova narození, tedy na Vánoce.


Co je to Filipovka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Filipovka. Co znamená pojem Filipovka z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Filipovka sdílejte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Filipovka je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: formulace, slovo, odborný výraz, vysvětlení, odborné názvosloví, terminologie, význam pojmu, definice pojmu, terminus technicus, přesný výraz, informace, pojem, popis, přesný význam, lexikon, synonymum, wiki, co je to Filipovka?


Pojem Filipovka je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Filipovka? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Filipovka nebo správněji Půst před svátkem Narození Páně je postní období před svátkem Narození Pána (Vánocemi) v byzantského ritu (v řeckokatolické a pravoslavné církvi). Začíná 15. listopadu a končí 24. prosince, trvá tedy 40 dní. Název „Filipovka“ získal proto, že začíná den po svátku sv. apoštola Filipa.

Více informací o slovu Filipovka doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít výraz Filipovka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Filipovka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Filipovka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Filipovka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Filipovka na Youtube

Hledat slovo Filipovka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Filipovka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Filipovka? resp. co označuje slovo Filipovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Filipovka, odpověď na dotaz co je to Filipovka?. Víte např. kdo to je Sopranistka? Znáte a víte kdo je Josef Mašín? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Náboženství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.