Co je to?
Definice odborného termínu, slova Filipovka. Co znamená pojem Filipovka z kategorie Náboženství?

Co je to Filipovka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Filipovka?

Filipovka je náboženský termín, jedná se o název doby, kdy se držel půst před narozením Ježíše Krista. Její začátek je 15. listopadu a konec 24. prosince. Trvá tedy 40 dní.
Název je odvozen od svátku apoštola Filipa, který je 14. listopadu a hned po něm filipovka začíná. V tomto období se řeckokatoličtí věřící připravují na svátek Ježíšova narození, tedy na Vánoce.


Co je to Filipovka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Filipovka. Co znamená pojem Filipovka z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Filipovka? s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Filipovka je v sekci Náboženství

Klíčová slova: Filipovka, terminologie, co to je, heslo, slovník, termín, co znamená, přesný význam, lexikon, odborné názvosloví, Náboženství, popis, terminus technicus, co je to Filipovka?, význam slova, informace, wiki, odborný výraz


Pojem Filipovka je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Filipovka?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Filipovka nebo správněji Půst před svátkem Narození Páně je postní období před svátkem Narození Pána (Vánocemi) v byzantského ritu (v řeckokatolické a pravoslavné církvi). Začíná 15. listopadu a končí 24. prosince, trvá tedy 40 dní. Název „Filipovka“ získal proto, že začíná den po svátku sv. apoštola Filipa.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Filipovka ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Filipovka ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Filipovka na Youtube

Najít výraz Filipovka ve Wikizdrojích

Najít heslo Filipovka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Filipovka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Filipovka například v Microsoft Bing, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Filipovka? resp. co označuje slovo Filipovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Filipovka, odpověď na dotaz co je to Filipovka?. Víte např. kdo to je Vilém Čok? Znáte a víte kdo je Šumař? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Náboženství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.