Co je to?
Definice odborného termínu, slova Filipovka. Co znamená pojem Filipovka z kategorie Náboženství?

Co je to Filipovka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Filipovka?

Filipovka je náboženský termín, jedná se o název doby, kdy se držel půst před narozením Ježíše Krista. Její začátek je 15. listopadu a konec 24. prosince. Trvá tedy 40 dní.
Název je odvozen od svátku apoštola Filipa, který je 14. listopadu a hned po něm filipovka začíná. V tomto období se řeckokatoličtí věřící připravují na svátek Ježíšova narození, tedy na Vánoce.


Co je to Filipovka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Filipovka. Co znamená pojem Filipovka z kategorie Náboženství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Filipovka s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Filipovka patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: odborné názvosloví, wiki, Náboženství, popis, synonymum, názvosloví, termín, informace, definice, pojem, terminus technicus, formulace, definice pojmu, heslo, význam slova, Filipovka, přesný výraz, význam pojmu


Pojem Filipovka je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Filipovka?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Filipovka nebo správněji Půst před svátkem Narození Páně je postní období před svátkem Narození Pána (Vánocemi) v byzantského ritu (v řeckokatolické a pravoslavné církvi). Začíná 15. listopadu a končí 24. prosince, trvá tedy 40 dní. Název „Filipovka“ získal proto, že začíná den po svátku sv. apoštola Filipa.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít heslo Filipovka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Filipovka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Filipovka na Youtube

Vyhledat termín Filipovka ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Filipovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Filipovka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Filipovka například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Filipovka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Filipovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Filipovka, odpověď na dotaz co je to Filipovka?. Víte např. kdo to je Duchovní? Znáte a víte kdo je Josef Mašín? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Náboženství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.