Co je to?
Definice výrazu Filipovka. Co znamená odborný pojem Filipovka z kategorie Náboženství?

Co to je Filipovka? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Filipovka?

Filipovka je náboženský termín, jedná se o název doby, kdy se držel půst před narozením Ježíše Krista. Její začátek je 15. listopadu a konec 24. prosince. Trvá tedy 40 dní.
Název je odvozen od svátku apoštola Filipa, který je 14. listopadu a hned po něm filipovka začíná. V tomto období se řeckokatoličtí věřící připravují na svátek Ježíšova narození, tedy na Vánoce.


Co je to Filipovka? Význam slova, termín, Definice výrazu Filipovka. Co znamená odborný pojem Filipovka z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Filipovka je v kategorii náboženství

Klíčová slova: význam slova, vysvětlení, význam pojmu, definice pojmu, přesný význam, slovník, synonymum, heslo, wiki, formulace, význam, termín, terminus technicus, pojem, lexikon, náboženství, přesný výraz, co je to Filipovka?


Pojem Filipovka je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Filipovka?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Filipovka nebo správněji Půst před svátkem Narození Páně je postní období před svátkem Narození Pána (Vánocemi) v byzantského ritu (v řeckokatolické a pravoslavné církvi). Začíná 15. listopadu a končí 24. prosince, trvá tedy 40 dní. Název „Filipovka“ získal proto, že začíná den po svátku sv. apoštola Filipa.

Více informací o pojmu Filipovka lze najít v následujících zdrojích

Hledat termín Filipovka ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Filipovka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Filipovka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Filipovka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Filipovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Filipovka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Filipovka například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už víte co znamená slovo Filipovka? resp. co označuje slovo Filipovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Filipovka, odpověď na dotaz co je to Filipovka?. Víte např. kdo to je Jan Bartošek? Znáte a víte kdo je Karel Werner? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Filipovka i jinde než v sekci než v náboženství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.