Co je to?
Odborný výraz, definice slova Amplituda. Co znamená pojem Amplituda z kategorie Fyzika?

Co je to Amplituda? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Amplituda

Amplituda neboli rozkmit, výkmit je pojmenování maximální hodnoty veličiny, která se pravidelně mění. Jde o výchylku, která patří k základním hodnotám pravidelně se opakujících dějů. Amplituda se označuje zkratkou dotčené veličiny, ke které se přidá index m.
Netlumené kmitání má amplitudu stálou, tlumené kmitání zmenšující. Pokud se složí dva pravidelně se opakující děje, dochází k rezonanci a společná amplituda se výrazně zvětší.


Co je to Amplituda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Amplituda. Co znamená pojem Amplituda z kategorie Fyzika?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Amplituda? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Amplituda patří do sekce Fyzika

Klíčová slova: heslo, přesný význam, význam, wiki, význam slova, informace, vysvětlení, přesný výraz, názvosloví, Fyzika, co je to Amplituda?, terminus technicus, Fyzika, Amplituda, popis, terminologie, definice, význam pojmu


Pojem Amplituda je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Amplituda?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Amplituda (též výkmit či rozkmit) je maximální hodnota periodicky měnící se veličiny. Spolu s frekvencí/úhlovou frekvencí, počáteční fází a u vln též vlnovou délkou/vlnovým vektorem je amplituda jedním ze základních parametrů periodických dějů.

Další informační zdroje

Vyhledat pojem Amplituda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Amplituda ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Amplituda na Google.cz

Hledat videa s názvem Amplituda na Youtube

Najít pojem Amplituda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Amplituda ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Amplituda například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Amplituda? resp. co se přesně ukrývá za slovem Amplituda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amplituda, odpověď na dotaz co je to Amplituda?. Víte např. kdo to je Marek Vašut? Znáte a víte kdo je Libuše Šafránková? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Fyzika U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.