Co je to?
Výraz, termín, definice slova Amplituda. Co znamená odborný pojem Amplituda z kategorie Fyzika?

Co je to Amplituda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Amplituda

Amplituda neboli rozkmit, výkmit je pojmenování maximální hodnoty veličiny, která se pravidelně mění. Jde o výchylku, která patří k základním hodnotám pravidelně se opakujících dějů. Amplituda se označuje zkratkou dotčené veličiny, ke které se přidá index m.
Netlumené kmitání má amplitudu stálou, tlumené kmitání zmenšující. Pokud se složí dva pravidelně se opakující děje, dochází k rezonanci a společná amplituda se výrazně zvětší.


Co je to Amplituda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Amplituda. Co znamená odborný pojem Amplituda z kategorie Fyzika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Amplituda patří do sekce fyzika

Klíčová slova: význam pojmu, definice, co to je, slovník, synonymum, popis, odborný výraz, fyzika, slovo, definice pojmu, co je to Amplituda?, fyzika, terminus technicus, formulace, význam, přesný význam, wiki, heslo


Pojem Amplituda je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Amplituda?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Amplituda (též výkmit či rozkmit) je maximální hodnota periodicky měnící se veličiny. Spolu s frekvencí/úhlovou frekvencí, počáteční fází a u vln též vlnovou délkou/vlnovým vektorem je amplituda jedním ze základních parametrů periodických dějů.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Amplituda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Amplituda ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Amplituda ve Wikislovníku

Najít heslo Amplituda ve Wikizdrojích

Hledat heslo Amplituda ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Amplituda na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Amplituda například v Microsoft Bing, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Amplituda? resp. co je to Amplituda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amplituda, odpověď na dotaz co je to Amplituda?. Víte např. kdo to je Pastor? Znáte a víte kdo je Družka? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než fyzika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.