Co je to?
Odborný výraz, definice slova Amplituda. Co znamená pojem Amplituda z kategorie Fyzika?

Co je to Amplituda? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Amplituda

Amplituda neboli rozkmit, výkmit je pojmenování maximální hodnoty veličiny, která se pravidelně mění. Jde o výchylku, která patří k základním hodnotám pravidelně se opakujících dějů. Amplituda se označuje zkratkou dotčené veličiny, ke které se přidá index m.
Netlumené kmitání má amplitudu stálou, tlumené kmitání zmenšující. Pokud se složí dva pravidelně se opakující děje, dochází k rezonanci a společná amplituda se výrazně zvětší.


Co je to Amplituda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Amplituda. Co znamená pojem Amplituda z kategorie Fyzika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Amplituda můžete samozřejmě sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Amplituda je v sekci Fyzika

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, wiki, informace, význam slova, slovník, význam pojmu, odborný výraz, význam, odborné názvosloví, termín, Fyzika, co znamená, lexikon, co je to Amplituda?, názvosloví, popis, slovo


Pojem Amplituda je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Amplituda? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Amplituda (též výkmit či rozkmit) je maximální hodnota periodicky měnící se veličiny. Spolu s frekvencí/úhlovou frekvencí, počáteční fází a u vln též vlnovou délkou/vlnovým vektorem je amplituda jedním ze základních parametrů periodických dějů.

Linky na další online zdroje

Vyhledat slovo Amplituda ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Amplituda ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Amplituda ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Amplituda ve vyhledávači Yandex

Najít termín Amplituda ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Amplituda ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Amplituda například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Amplituda? resp. co označuje slovo Amplituda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amplituda, odpověď na dotaz co je to Amplituda?. Víte např. kdo to je Producent? Znáte a víte kdo je Libuše Šafránková? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Fyzika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.