Co je to?
Výraz, termín, definice slova Amplituda. Co znamená odborný pojem Amplituda z kategorie Fyzika?

Co je to Amplituda? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Amplituda?

Amplituda neboli rozkmit, výkmit je pojmenování maximální hodnoty veličiny, která se pravidelně mění. Jde o výchylku, která patří k základním hodnotám pravidelně se opakujících dějů. Amplituda se označuje zkratkou dotčené veličiny, ke které se přidá index m.
Netlumené kmitání má amplitudu stálou, tlumené kmitání zmenšující. Pokud se složí dva pravidelně se opakující děje, dochází k rezonanci a společná amplituda se výrazně zvětší.


Co je to Amplituda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Amplituda. Co znamená odborný pojem Amplituda z kategorie Fyzika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Amplituda? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Amplituda je v kategorii fyzika

Klíčová slova: fyzika, co znamená, fyzika, co to je, význam, popis, přesný význam, definice pojmu, slovník, terminus technicus, formulace, heslo, názvosloví, termín, co je to Amplituda?, slovo, vysvětlení, terminologie


Pojem Amplituda je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Amplituda? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Amplituda (též výkmit či rozkmit) je maximální hodnota periodicky měnící se veličiny. Spolu s frekvencí/úhlovou frekvencí, počáteční fází a u vln též vlnovou délkou/vlnovým vektorem je amplituda jedním ze základních parametrů periodických dějů.

Linky na další online zdroje

Najít výraz Amplituda na Google.cz

Zkusit najít výraz Amplituda ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Amplituda na Youtube

Hledat výraz Amplituda ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Amplituda ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Amplituda ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Amplituda například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Amplituda? resp. jaký je význam slova Amplituda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amplituda, odpověď na dotaz co je to Amplituda?. Víte např. kdo to je Neil deGrasse Tyson? Znáte a víte kdo je Cuckold? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Radíme vám proto hledat slovo Amplituda i v jiné části webu než je kategorie fyzika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.