Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Amplituda. Co znamená pojem Amplituda z kategorie Fyzika?

Co je Amplituda? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Amplituda

Amplituda neboli rozkmit, výkmit je pojmenování maximální hodnoty veličiny, která se pravidelně mění. Jde o výchylku, která patří k základním hodnotám pravidelně se opakujících dějů. Amplituda se označuje zkratkou dotčené veličiny, ke které se přidá index m.
Netlumené kmitání má amplitudu stálou, tlumené kmitání zmenšující. Pokud se složí dva pravidelně se opakující děje, dochází k rezonanci a společná amplituda se výrazně zvětší.


Co je to Amplituda? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Amplituda. Co znamená pojem Amplituda z kategorie Fyzika?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Amplituda se nachází v kategorii fyzika

Klíčová slova: co znamená, Amplituda, synonymum, význam pojmu, slovo, význam, formulace, názvosloví, wiki, terminus technicus, terminologie, fyzika, odborný výraz, heslo, co to je, odborné názvosloví, slovník, definice


Pojem Amplituda je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Amplituda dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Amplituda (též výkmit či rozkmit) je maximální hodnota periodicky měnící se veličiny. Spolu s frekvencí/úhlovou frekvencí, počáteční fází a u vln též vlnovou délkou/vlnovým vektorem je amplituda jedním ze základních parametrů periodických dějů.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Amplituda na Youtube

Zkusit najít slovo Amplituda ve Wikizdrojích

Hledat heslo Amplituda ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Amplituda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Amplituda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Amplituda ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Amplituda například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste zjistili co znamená Amplituda? resp. co znamená slovo Amplituda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amplituda, odpověď na dotaz co je to Amplituda?. Víte např. kdo to je Stanislav Hložek? Znáte a víte kdo je Pavel Zedníček? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Amplituda i v jiné kategorii než v fyzika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.