Co je to?
Výraz, termín, definice slova Amplituda. Co znamená odborný pojem Amplituda z kategorie Fyzika?

Co je to Amplituda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Amplituda

Amplituda neboli rozkmit, výkmit je pojmenování maximální hodnoty veličiny, která se pravidelně mění. Jde o výchylku, která patří k základním hodnotám pravidelně se opakujících dějů. Amplituda se označuje zkratkou dotčené veličiny, ke které se přidá index m.
Netlumené kmitání má amplitudu stálou, tlumené kmitání zmenšující. Pokud se složí dva pravidelně se opakující děje, dochází k rezonanci a společná amplituda se výrazně zvětší.


Co je to Amplituda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Amplituda. Co znamená odborný pojem Amplituda z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Amplituda? Potom se o definici podělte s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Amplituda se nachází v kategorii fyzika

Klíčová slova: fyzika, definice pojmu, formulace, lexikon, význam, Amplituda, přesný výraz, definice, význam pojmu, odborné názvosloví, vysvětlení, slovo, wiki, popis, informace, heslo, odborný výraz, pojem


Pojem Amplituda je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Amplituda? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Amplituda (též výkmit či rozkmit) je maximální hodnota periodicky měnící se veličiny. Spolu s frekvencí/úhlovou frekvencí, počáteční fází a u vln též vlnovou délkou/vlnovým vektorem je amplituda jedním ze základních parametrů periodických dějů.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat heslo Amplituda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Amplituda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Amplituda ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Amplituda na Google.cz

Zkusit najít slovo Amplituda ve Wikislovníku

Hledat termín Amplituda ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Amplituda například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Amplituda? resp. co znamená slovo Amplituda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amplituda, odpověď na dotaz co je to Amplituda?. Víte např. kdo to je Kvestor? Znáte a víte kdo je Fojt? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je fyzika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.