Co je to?
Odborný výraz, definice slova Amplituda. Co znamená pojem Amplituda z kategorie Fyzika?

Co je to Amplituda? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Amplituda

Amplituda neboli rozkmit, výkmit je pojmenování maximální hodnoty veličiny, která se pravidelně mění. Jde o výchylku, která patří k základním hodnotám pravidelně se opakujících dějů. Amplituda se označuje zkratkou dotčené veličiny, ke které se přidá index m.
Netlumené kmitání má amplitudu stálou, tlumené kmitání zmenšující. Pokud se složí dva pravidelně se opakující děje, dochází k rezonanci a společná amplituda se výrazně zvětší.


Co je to Amplituda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Amplituda. Co znamená pojem Amplituda z kategorie Fyzika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Amplituda se nachází v kategorii Fyzika

Klíčová slova: Fyzika, význam slova, odborné názvosloví, formulace, slovo, vysvětlení, Fyzika, co znamená, slovník, terminus technicus, definice, odborný výraz, heslo, pojem, informace, lexikon, názvosloví, přesný význam


Pojem Amplituda je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Amplituda doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít termín Amplituda ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Amplituda ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Amplituda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Amplituda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Amplituda ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Amplituda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Amplituda například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Amplituda? resp. co označuje slovo Amplituda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Amplituda, odpověď na dotaz co je to Amplituda?. Víte např. kdo to je Ivo Jahelka? Znáte a víte kdo je Jan Nedvěd? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Amplituda hledat i v jiných kategoriích (než Fyzika) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.