Co je to?
Definice výrazu, termínu Evolucionismus. Co znamená odborný pojem Evolucionismus z kategorie Filozofie?

Co je Evolucionismus?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Evolucionismus?

Evolucionismus je název teorie, která se zabývá studiem a vysvětlováním biologických a kulturních změn v čase prostřednictvím procesu evoluce. Tato myšlenka je základním prvkem v oblastech biologie, antropologie, paleontologie, a dalších vědních disciplín, a poskytuje rámcový koncept pro porozumění tomu, jak se životní formy vyvíjejí a mění v průběhu času. Biologický evolucionismus, představený Charlesem Darwinem v 19. století, říká, že organismy procházejí přirozeným výběrem, což je proces, při kterém jsou genetické vlastnosti, které umožňují přežití a reprodukci, přenášeny na následující generaci. Tento mechanismus vede k akumulaci změn v genetickém materiálu populace a nakonec ke vzniku nových druhů.
Sociokulturní evolucionismus, na rozdíl od biologického evolucionismu, se zaměřuje na vývoj lidských společností a kultur. Tato perspektiva se objevila v 19. století a její zastánci se pokusili identifikovat univerzální zákony a fázi vývoje, kterými lidská kultura prochází.


Co je to Evolucionismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Evolucionismus. Co znamená odborný pojem Evolucionismus z kategorie Filozofie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Evolucionismus se známými na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Evolucionismus je v kategorii filozofie

Klíčová slova: význam slova, význam pojmu, wiki, co je to Evolucionismus?, definice pojmu, synonymum, význam, pojem, popis, co znamená, odborný výraz, slovník, co to je, formulace, lexikon, odborné názvosloví, heslo, přesný význam


Pojem Evolucionismus je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít heslo Evolucionismus ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Evolucionismus ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Evolucionismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Evolucionismus ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Evolucionismus na Youtube

Zkusit najít výraz Evolucionismus ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Evolucionismus například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Evolucionismus? resp. jaký je význam slova Evolucionismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Evolucionismus, odpověď na dotaz co je to Evolucionismus?. Víte např. kdo to je Budižkničemu? Znáte a víte kdo je John Adams? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než filozofie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie filozofie, filozofka busta, evolucionismus, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.