Co je to?
Odborný výraz, definice slova Seitan. Co znamená pojem Seitan z kategorie Jídlo?

Co je to Seitan? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Seitan?

Seitan je rostlinná bílkovina, pšeničný lepek. Je výživný a snadno stravitelný. Dá se použít a upravit stejně jako maso. Seitan je běžná součást veganské a vegetariánské kuchyně. Není vhodný pro osoby trpící alergií na lepek, případně nemocné celiakií (chronická přecitlivělost sliznice tenkého střeva na lepek).


Co je to Seitan? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Seitan. Co znamená pojem Seitan z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Seitan můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Seitan je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: lexikon, význam slova, názvosloví, Jídlo, pojem, synonymum, co je to Seitan?, wiki, formulace, slovník, slovo, popis, terminus technicus, definice pojmu, význam, odborný výraz, definice, co to je


Pojem Seitan je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Seitan dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Seitan, známý i jako pšeničný lepek, pšeničné maso, zjednodušeně gluten anebo lepek je potravina vyrobená z pšeničného lepku. Vyrábí se vyplavením škrobu z pšeničné mnouky tak, že se opakovaně proplachuje větším množstvím vody. Po ukončení tohoto procesu zůstane lepková hmota, kterou lze dále zpracovat různými způsoby.

Zkuste zjistit více informací o slovu Seitan v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Seitan na Youtube

Vyhledat slovo Seitan ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Seitan ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Seitan ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Seitan ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Seitan ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Seitan například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Seitan? resp. co vlastně znamená slovo Seitan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Seitan, odpověď na dotaz co je to Seitan?. Víte např. kdo to je Dezertér? Znáte a víte kdo je Buzík? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.