Co je to?
Výraz, termín, definice slova Seitan. Co znamená odborný pojem Seitan z kategorie Jídlo?

Co je Seitan? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Seitan?

Seitan je rostlinná bílkovina, pšeničný lepek. Je výživný a snadno stravitelný. Dá se použít a upravit stejně jako maso. Seitan je běžná součást veganské a vegetariánské kuchyně. Není vhodný pro osoby trpící alergií na lepek, případně nemocné celiakií (chronická přecitlivělost sliznice tenkého střeva na lepek).


Co je to Seitan? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Seitan. Co znamená odborný pojem Seitan z kategorie Jídlo?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici pojmu Seitan sdílejte s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Seitan je v kategorii jídlo

Klíčová slova: přesný výraz, lexikon, odborné názvosloví, Seitan, význam slova, informace, termín, význam, popis, vysvětlení, pojem, synonymum, slovo, formulace, co znamená, jídlo, definice, terminus technicus


Pojem Seitan je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Seitan dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Seitan, známý i jako pšeničný lepek, pšeničné maso, zjednodušeně gluten anebo lepek je potravina vyrobená z pšeničného lepku. Vyrábí se vyplavením škrobu z pšeničné mnouky tak, že se opakovaně proplachuje větším množstvím vody. Po ukončení tohoto procesu zůstane lepková hmota, kterou lze dále zpracovat různými způsoby.

Veganský seitan

Veganský, vegetariánský seitan se zeleninou. Autor: Bernadette Wurzinger, zdroj: Pixabay
Veganský, vegetariánský seitan se zeleninou. Autor: Bernadette Wurzinger, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Seitan

Vyhledat termín Seitan ve Wikizdrojích

Zkusit najít Seitan na Google.cz

Najít pojem Seitan ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Seitan ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Seitan ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Seitan ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Seitan například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Seitan? resp. jaký je přesný význam slova Seitan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Seitan, odpověď na dotaz co je to Seitan?. Víte např. kdo to je Milfka? Znáte a víte kdo je Jan Palach? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Seitan i v jiné sekci než v jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.