Co je to?
Výraz, termín, definice slova Seitan. Co znamená odborný pojem Seitan z kategorie Jídlo?

Co je to Seitan? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Seitan?

Seitan je rostlinná bílkovina, pšeničný lepek. Je výživný a snadno stravitelný. Dá se použít a upravit stejně jako maso. Seitan je běžná součást veganské a vegetariánské kuchyně. Není vhodný pro osoby trpící alergií na lepek, případně nemocné celiakií (chronická přecitlivělost sliznice tenkého střeva na lepek).


Co je to Seitan? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Seitan. Co znamená odborný pojem Seitan z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Seitan? s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Seitan je v sekci jídlo

Klíčová slova: jídlo, lexikon, co je to Seitan?, vysvětlení, přesný význam, co znamená, přesný výraz, wiki, popis, odborné názvosloví, odborný výraz, význam pojmu, terminologie, termín, synonymum, význam, slovník, terminus technicus


Pojem Seitan je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Seitan? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Seitan, známý i jako pšeničný lepek, pšeničné maso, zjednodušeně gluten anebo lepek je potravina vyrobená z pšeničného lepku. Vyrábí se vyplavením škrobu z pšeničné mnouky tak, že se opakovaně proplachuje větším množstvím vody. Po ukončení tohoto procesu zůstane lepková hmota, kterou lze dále zpracovat různými způsoby.

Veganský seitan

Veganský, vegetariánský seitan se zeleninou. Autor: Bernadette Wurzinger, zdroj: Pixabay
Veganský, vegetariánský seitan se zeleninou. Autor: Bernadette Wurzinger, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Seitan

Zkusit najít heslo Seitan ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Seitan ve Wikimedia Commons

Najít výraz Seitan ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Seitan ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Seitan ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Seitan ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Seitan například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Nyní už nejspíš víte co to je Seitan? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Seitan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Seitan, odpověď na dotaz co je to Seitan?. Víte např. kdo to je Moliere? Znáte a víte kdo je Kokot? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je jídlo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.