Co je to?
Odborný výraz, definice slova HAARP. Co znamená pojem HAARP z kategorie Zkratky?

Co je to HAARP? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu HAARP?

Zkratka HAARP představuje slova High Frequency Active Auroral Research Program, což v překladu do češtiny znamená Vysokofrekvenční aktivní aurorální výzkum. Program HAARP začal v roce 1990. Jedná se o výzkumný projekt, jenž prozkoumává ionosféru. Stanici HAARP najdeme v Grónsku a na Aljašce. Největší finance do projektu vkládají Spojené státy.
Existují i různé teorie, podle nichž by projekt HAARP mohl mít i jiné cíle, než ty oficiální. Nic nekalého však nebylo prokázáno.


Co je to HAARP? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova HAARP. Co znamená pojem HAARP z kategorie Zkratky?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz HAARP je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: synonymum, HAARP, terminus technicus, terminologie, co to je, wiki, termín, odborné názvosloví, význam slova, pojem, přesný výraz, co znamená, slovník, Zkratky, popis, Zkratky, význam pojmu, názvosloví


Pojem HAARP je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu HAARP?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

High Frequency Active Auroral Research Program (HAARP česky Vysokofrekvenční aktivní aurorální výzkum) byl výzkumný projekt chování ionosféry a procesů v ní probíhajících včetně polárních září (odtud z názvu aurorální). Projekt byl zahájen roku 1990, zastaven roku 2013 a definitivně ukončen roku 2014. Měl zkoumat ionosféru s perspektivou vývoje pokročilé ionosférické technologie pro zlepšení komunikačních a navigačních systémů jak pro civilní, tak i pro vojenský sektor (včetně sledování a rozvědky).

Další informační zdroje o slovu HAARP

Zkusit najít pojem HAARP ve vyhledávači Qwant

Najít termín HAARP ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo HAARP ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín HAARP ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo HAARP ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz HAARP ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo HAARP například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo HAARP? resp. co přesně znamená slovo HAARP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HAARP, odpověď na dotaz co je to HAARP?. Víte např. kdo to je Libor Podmol? Znáte a víte kdo je Konšel? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Zkratky). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.