Co je to?
Výraz, termín, definice slova HAARP. Co znamená odborný pojem HAARP z kategorie Zkratky?

Co je to HAARP? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu HAARP

Zkratka HAARP představuje slova High Frequency Active Auroral Research Program, což v překladu do češtiny znamená Vysokofrekvenční aktivní aurorální výzkum. Program HAARP začal v roce 1990. Jedná se o výzkumný projekt, jenž prozkoumává ionosféru. Stanici HAARP najdeme v Grónsku a na Aljašce. Největší finance do projektu vkládají Spojené státy.
Existují i různé teorie, podle nichž by projekt HAARP mohl mít i jiné cíle, než ty oficiální. Nic nekalého však nebylo prokázáno.


Co je to HAARP? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova HAARP. Co znamená odborný pojem HAARP z kategorie Zkratky?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín HAARP? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo HAARP se nachází v kategorii zkratky

Klíčová slova: co znamená, význam slova, co to je, význam pojmu, popis, přesný význam, synonymum, odborné názvosloví, termín, zkratky, slovo, názvosloví, terminus technicus, přesný výraz, wiki, definice, pojem, co je to HAARP?


Pojem HAARP je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem HAARP? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

High Frequency Active Auroral Research Program (HAARP česky Vysokofrekvenční aktivní aurorální výzkum) byl výzkumný projekt chování ionosféry a procesů v ní probíhajících včetně polárních září (odtud z názvu aurorální). Projekt byl zahájen roku 1990, zastaven roku 2013 a definitivně ukončen roku 2014. Měl zkoumat ionosféru s perspektivou vývoje pokročilé ionosférické technologie pro zlepšení komunikačních a navigačních systémů jak pro civilní, tak i pro vojenský sektor (včetně sledování a rozvědky).

Hledejte pojem HAARP v následujících vyhledávačích

Zkusit najít výraz HAARP ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín HAARP ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo HAARP ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem HAARP ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem HAARP ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz HAARP ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo HAARP například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Nyní už nejspíš víte co to je HAARP? resp. co se vlastně skrývá pod slovem HAARP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HAARP, odpověď na dotaz co je to HAARP?. Víte např. kdo to je Obchodní zástupce? Znáte a víte kdo je Konšel? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než zkratky). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.