Co je to?
Výraz, termín, definice slova HAARP. Co znamená odborný pojem HAARP z kategorie Zkratky?

Co je to HAARP? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu HAARP

Zkratka HAARP představuje slova High Frequency Active Auroral Research Program, což v překladu do češtiny znamená Vysokofrekvenční aktivní aurorální výzkum. Program HAARP začal v roce 1990. Jedná se o výzkumný projekt, jenž prozkoumává ionosféru. Stanici HAARP najdeme v Grónsku a na Aljašce. Největší finance do projektu vkládají Spojené státy.
Existují i různé teorie, podle nichž by projekt HAARP mohl mít i jiné cíle, než ty oficiální. Nic nekalého však nebylo prokázáno.


Co je to HAARP? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova HAARP. Co znamená odborný pojem HAARP z kategorie Zkratky?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu HAARP s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín HAARP se nachází v kategorii zkratky

Klíčová slova: odborný výraz, definice pojmu, vysvětlení, synonymum, zkratky, terminus technicus, wiki, formulace, informace, slovo, terminologie, heslo, přesný výraz, co to je, význam, co znamená, HAARP, popis


Pojem HAARP je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín HAARP? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

High Frequency Active Auroral Research Program (HAARP česky Vysokofrekvenční aktivní aurorální výzkum) byl výzkumný projekt chování ionosféry a procesů v ní probíhajících včetně polárních září (odtud z názvu aurorální). Projekt byl zahájen roku 1990, zastaven roku 2013 a definitivně ukončen roku 2014. Měl zkoumat ionosféru s perspektivou vývoje pokročilé ionosférické technologie pro zlepšení komunikačních a navigačních systémů jak pro civilní, tak i pro vojenský sektor (včetně sledování a rozvědky).

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo HAARP ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem HAARP ve Wikimedia Commons

Hledat termín HAARP ve vyhledávači Qwant

Najít výraz HAARP na Google.cz

Vyhledat termín HAARP ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo HAARP ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo HAARP například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená HAARP? resp. co se skrývá pod slovem HAARP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu HAARP, odpověď na dotaz co je to HAARP?. Víte např. kdo to je Bohumil Klepl? Znáte a víte kdo je Konšel? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci zkratky Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.