Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Monarchismus. Co znamená pojem Monarchismus z kategorie Politika?

Co to je Monarchismus? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Monarchismus

Monarchismus, jinak také nazývaný roajalismus, je politické zaměření, které za ideální společenské uspořádání považuje monarchii. To, jak se v zemi monarchismus projevuje, je závislé na historickém a politickém vývoji dotčených zemí.
U nás představuje zástupce monarchismu hnutí Koruna česká, které se postupně stalo politickou stranou. Má své zastupitele v obcích a vydává vlastní časopis.


Co je to Monarchismus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Monarchismus. Co znamená pojem Monarchismus z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Monarchismus sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Monarchismus patří do sekce Politika

Klíčová slova: slovník, pojem, přesný význam, synonymum, definice pojmu, formulace, vysvětlení, význam slova, popis, význam pojmu, přesný výraz, lexikon, terminus technicus, odborné názvosloví, slovo, heslo, terminologie, wiki


Pojem Monarchismus je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Monarchismus? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Monarchismus (respektive royalismus/roajalismus) je politický směr upřednostňující jako společenské uspořádání monarchii. Konkrétní podoba monarchismu závisí na politické situaci a historii jednotlivých států.

Pro další informace o termínu Monarchismus zkuste tyto odkazy

Zkusit najít slovo Monarchismus ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Monarchismus ve Wikimedia Commons

Najít termín Monarchismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Monarchismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Monarchismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Monarchismus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Monarchismus například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Monarchismus? resp. jaká je definice slova Monarchismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Monarchismus, odpověď na dotaz co je to Monarchismus?. Víte např. kdo to je Metráček? Znáte a víte kdo je Preceptor? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Politika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.