Co je to?
Definice výrazu, termínu Monarchismus. Co znamená odborný pojem Monarchismus z kategorie Politika?

Co je to Monarchismus? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Monarchismus?

Monarchismus, jinak také nazývaný roajalismus, je politické zaměření, které za ideální společenské uspořádání považuje monarchii. To, jak se v zemi monarchismus projevuje, je závislé na historickém a politickém vývoji dotčených zemí.
U nás představuje zástupce monarchismu hnutí Koruna česká, které se postupně stalo politickou stranou. Má své zastupitele v obcích a vydává vlastní časopis.


Co je to Monarchismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Monarchismus. Co znamená odborný pojem Monarchismus z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Monarchismus s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Monarchismus se nachází v kategorii politika

Klíčová slova: přesný význam, heslo, slovník, politika, význam, terminus technicus, co je to Monarchismus?, formulace, význam slova, definice, synonymum, odborný výraz, politika, vysvětlení, slovo, co to je, Monarchismus, informace


Pojem Monarchismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Monarchismus? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Monarchismus (respektive royalismus/roajalismus) je politický směr upřednostňující jako společenské uspořádání monarchii. Konkrétní podoba monarchismu závisí na politické situaci a historii jednotlivých států.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat výraz Monarchismus na Google.cz

Vyhledat výraz Monarchismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Monarchismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Monarchismus na Youtube

Zkusit najít výraz Monarchismus ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Monarchismus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Monarchismus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Monarchismus? resp. jaký je přesný význam slova Monarchismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Monarchismus, odpověď na dotaz co je to Monarchismus?. Víte např. kdo to je Zeman? Znáte a víte kdo je John Malkovich? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Monarchismus v jiné sekci než politika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.