Co je to?
Výraz, termín, definice slova Avokádo. Co znamená odborný pojem Avokádo z kategorie Rostliny?

Co je to Avokádo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Avokádo?

Avokádo neboli hruškovec přelahodný je rostlina pocházející z Jižní Ameriky, ceněná zvláště pro své oválné chutné a zdravé plody. Ty mají lesklou zelenou slupku a krémovou dužinu. Avokádo má velké žlutohnědé nejedlé jádro. Plod je bohatý na vitamíny, proteiny a minerály – draslík, železo, fosfor a vápník. Díky lecitinu se snižuje cholesterol v krvi a dochází ke zlepšení paměti.
Avokádo je tučné, ale jedná se o tzv. zdravé tuky. Chutná jsou vak pouze zralá avokáda, měla by být měkká, ne však kašovitá. Skladovat by se nemělo při nižší teplotě než 10 stupňů. Dá se konzumovat syrové nebo pečené, je součástí salátů, omáček a pomazánek. Velký význam má ve zdravé výživě, je velmi ceněné vegetariány, vegany a vitariány a příznivci RAW stravy.


Co je to Avokádo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Avokádo. Co znamená odborný pojem Avokádo z kategorie Rostliny?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Avokádo? Pak se o tuto stránku podělte s dalšími lidmi na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Avokádo je v kategorii rostliny

Klíčová slova: vysvětlení, informace, co je to Avokádo?, wiki, rostliny, definice pojmu, rostliny, odborné názvosloví, definice, význam, synonymum, lexikon, co to je, přesný význam, význam slova, přesný výraz, odborný výraz, názvosloví


Pojem Avokádo je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Avokádo píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Avokádo je ovoce (botanicky), plod hruškovce přelahodného. Zralý plod je zvenku tmavozelené až černé barvy, uvnitř měkký a světležlutý. Dužina se dobře roztírá. Ve středu plodu se nachází kulatá nejedlá pecka o průměru 3 až 5 cm, která lehce naklíčí i v květináči. Avokádo je 7 až 20 cm dlouhé. Zralé plody váží od 100 g až do 1 kg. Běžná roční sklizeň z jednoho stromu je kolem 120 avokád.

Zdravé avokádo

Zdravé rozkrojené avokádo. Autor: Geraldine Dukes, zdroj: Pixabay
Zdravé rozkrojené avokádo. Autor: Geraldine Dukes, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Avokádo doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít slovo Avokádo ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Avokádo ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Avokádo ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Avokádo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Avokádo ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Avokádo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Avokádo například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Avokádo? resp. jaká je definice termínu Avokádo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Avokádo, odpověď na dotaz co je to Avokádo?. Víte např. kdo to je Petr Korda? Znáte a víte kdo je Otec národa? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Avokádo v jiné sekci než rostliny. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.