Co je to?
Definice výrazu, termínu Avokádo. Co znamená odborný pojem Avokádo z kategorie Rostliny?

Co je to Avokádo? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Avokádo?

Avokádo neboli hruškovec přelahodný je rostlina pocházející z Jižní Ameriky, ceněná zvláště pro své oválné chutné a zdravé plody. Ty mají lesklou zelenou slupku a krémovou dužinu. Avokádo má velké žlutohnědé nejedlé jádro. Plod je bohatý na vitamíny, proteiny a minerály – draslík, železo, fosfor a vápník. Díky lecitinu se snižuje cholesterol v krvi a dochází ke zlepšení paměti.
Avokádo je tučné, ale jedná se o tzv. zdravé tuky. Chutná jsou vak pouze zralá avokáda, měla by být měkká, ne však kašovitá. Skladovat by se nemělo při nižší teplotě než 10 stupňů. Dá se konzumovat syrové nebo pečené, je součástí salátů, omáček a pomazánek. Velký význam má ve zdravé výživě, je velmi ceněné vegetariány, vegany a vitariány a příznivci RAW stravy.


Co je to Avokádo? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Avokádo. Co znamená odborný pojem Avokádo z kategorie Rostliny?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Avokádo s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Avokádo patří do kategorie Rostliny

Klíčová slova: terminus technicus, informace, pojem, definice pojmu, formulace, názvosloví, Rostliny, popis, heslo, význam pojmu, význam, terminologie, co to je, lexikon, co znamená, wiki, termín, Avokádo


Pojem Avokádo je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Avokádo můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Avokádo je ovoce (botanicky), plod hruškovce přelahodného. Zralý plod je zvenku tmavozelené až černé barvy, uvnitř měkký a světležlutý. Dužina se dobře roztírá. Ve středu plodu se nachází kulatá nejedlá pecka o průměru 3 až 5 cm, která lehce naklíčí i v květináči. Avokádo je 7 až 20 cm dlouhé. Zralé plody váží od 100 g až do 1 kg. Běžná roční sklizeň z jednoho stromu je kolem 120 avokád.

Zdravé avokádo

Zdravé rozkrojené avokádo. Autor: Geraldine Dukes, zdroj: Pixabay
Zdravé rozkrojené avokádo. Autor: Geraldine Dukes, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Najít slovo Avokádo ve Wikislovníku

Hledat pojem Avokádo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Avokádo ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Avokádo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Avokádo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Avokádo na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Avokádo například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Avokádo? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Avokádo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Avokádo, odpověď na dotaz co je to Avokádo?. Víte např. kdo to je Bašár al-Asad? Znáte a víte kdo je Pojistný matematik? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Rostliny). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.