Co je to?
Definice výrazu, termínu Avokádo. Co znamená odborný pojem Avokádo z kategorie Rostliny?

Co je to Avokádo? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Avokádo?

Avokádo neboli hruškovec přelahodný je rostlina pocházející z Jižní Ameriky, ceněná zvláště pro své oválné chutné a zdravé plody. Ty mají lesklou zelenou slupku a krémovou dužinu. Avokádo má velké žlutohnědé nejedlé jádro. Plod je bohatý na vitamíny, proteiny a minerály – draslík, železo, fosfor a vápník. Díky lecitinu se snižuje cholesterol v krvi a dochází ke zlepšení paměti.
Avokádo je tučné, ale jedná se o tzv. zdravé tuky. Chutná jsou vak pouze zralá avokáda, měla by být měkká, ne však kašovitá. Skladovat by se nemělo při nižší teplotě než 10 stupňů. Dá se konzumovat syrové nebo pečené, je součástí salátů, omáček a pomazánek. Velký význam má ve zdravé výživě, je velmi ceněné vegetariány, vegany a vitariány a příznivci RAW stravy.


Co je to Avokádo? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Avokádo. Co znamená odborný pojem Avokádo z kategorie Rostliny?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Avokádo s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Avokádo se nachází v kategorii Rostliny

Klíčová slova: popis, Rostliny, heslo, co to je, přesný význam, Avokádo, význam, význam slova, co znamená, názvosloví, terminologie, formulace, co je to Avokádo?, pojem, význam pojmu, vysvětlení, slovník, odborný výraz


Pojem Avokádo je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Avokádo? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Avokádo je ovoce (botanicky), plod hruškovce přelahodného. Zralý plod je zvenku tmavozelené až černé barvy, uvnitř měkký a světležlutý. Dužina se dobře roztírá. Ve středu plodu se nachází kulatá nejedlá pecka o průměru 3 až 5 cm, která lehce naklíčí i v květináči. Avokádo je 7 až 20 cm dlouhé. Zralé plody váží od 100 g až do 1 kg. Běžná roční sklizeň z jednoho stromu je kolem 120 avokád.

Pro další informace o termínu Avokádo zkuste tyto odkazy

Najít výraz Avokádo ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Avokádo ve Wikislovníku

Najít pojem Avokádo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Avokádo na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Avokádo ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Avokádo ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Avokádo například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Avokádo? resp. co znamená výraz Avokádo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Avokádo, odpověď na dotaz co je to Avokádo?. Víte např. kdo to je Blogerka? Znáte a víte kdo je Michaela Šojdrová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Rostliny. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.