Co je to?
Odborný výraz, definice slova Avokádo. Co znamená slovo Avokádo z kategorie Rostliny?

Co je Avokádo? Definice pojmu

Co znamená pojem, definice termínu Avokádo?

Avokádo neboli hruškovec přelahodný je rostlina pocházející z Jižní Ameriky, ceněná zvláště pro své oválné chutné a zdravé plody. Ty mají lesklou zelenou slupku a krémovou dužinu. Avokádo má velké žlutohnědé nejedlé jádro. Plod je bohatý na vitamíny, proteiny a minerály – draslík, železo, fosfor a vápník. Díky lecitinu se snižuje cholesterol v krvi a dochází ke zlepšení paměti.
Avokádo je tučné, ale jedná se o tzv. zdravé tuky. Chutná jsou vak pouze zralá avokáda, měla by být měkká, ne však kašovitá. Skladovat by se nemělo při nižší teplotě než 10 stupňů. Dá se konzumovat syrové nebo pečené, je součástí salátů, omáček a pomazánek. Velký význam má ve zdravé výživě, je velmi ceněné vegetariány, vegany a vitariány a příznivci RAW stravy.


Co je to Avokádo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Avokádo. Co znamená slovo Avokádo z kategorie Rostliny?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Sepsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s rodinou a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Avokádo patří do kategorie rostliny

Klíčová slova: význam slova, názvosloví, přesný výraz, co je to Avokádo?, popis, definice, rostliny, informace, formulace, vysvětlení, přesný význam, lexikon, synonymum, terminologie, odborný výraz, slovník, wiki, odborné názvosloví


Pojem Avokádo je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Avokádo? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Avokádo je ovoce (botanicky), plod hruškovce přelahodného. Zralý plod je zvenku tmavozelené až černé barvy, uvnitř měkký a světležlutý. Dužina se dobře roztírá. Ve středu plodu se nachází kulatá nejedlá pecka o průměru 3 až 5 cm, která lehce naklíčí i v květináči. Avokádo je 7 až 20 cm dlouhé. Zralé plody váží od 100 g až do 1 kg. Běžná roční sklizeň z jednoho stromu je kolem 120 avokád.

Zdravé avokádo

Zdravé rozkrojené avokádo. Autor: Geraldine Dukes, zdroj: Pixabay
Zdravé rozkrojené avokádo. Autor: Geraldine Dukes, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Avokádo zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Avokádo na Youtube

Najít pojem Avokádo ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Avokádo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Avokádo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Avokádo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Avokádo ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Avokádo například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Avokádo? resp. jaká je definice slova Avokádo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Avokádo, odpověď na dotaz co je to Avokádo?. Víte např. kdo to je Řečník? Znáte a víte kdo je IT konzultant? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než rostliny). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.