Co je to?
Definice výrazu, termínu Avokádo. Co znamená odborný pojem Avokádo z kategorie Rostliny?

Co je to Avokádo? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Avokádo?

Avokádo neboli hruškovec přelahodný je rostlina pocházející z Jižní Ameriky, ceněná zvláště pro své oválné chutné a zdravé plody. Ty mají lesklou zelenou slupku a krémovou dužinu. Avokádo má velké žlutohnědé nejedlé jádro. Plod je bohatý na vitamíny, proteiny a minerály – draslík, železo, fosfor a vápník. Díky lecitinu se snižuje cholesterol v krvi a dochází ke zlepšení paměti.
Avokádo je tučné, ale jedná se o tzv. zdravé tuky. Chutná jsou vak pouze zralá avokáda, měla by být měkká, ne však kašovitá. Skladovat by se nemělo při nižší teplotě než 10 stupňů. Dá se konzumovat syrové nebo pečené, je součástí salátů, omáček a pomazánek. Velký význam má ve zdravé výživě, je velmi ceněné vegetariány, vegany a vitariány a příznivci RAW stravy.


Co je to Avokádo? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Avokádo. Co znamená odborný pojem Avokádo z kategorie Rostliny?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Avokádo sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Avokádo patří do sekce Rostliny

Klíčová slova: lexikon, co je to Avokádo?, definice pojmu, definice, slovo, odborné názvosloví, význam pojmu, pojem, termín, wiki, co to je, terminologie, význam, heslo, informace, Avokádo, přesný význam, formulace


Pojem Avokádo je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Avokádo? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Avokádo je ovoce (botanicky), plod hruškovce přelahodného. Zralý plod je zvenku tmavozelené až černé barvy, uvnitř měkký a světležlutý. Dužina se dobře roztírá. Ve středu plodu se nachází kulatá nejedlá pecka o průměru 3 až 5 cm, která lehce naklíčí i v květináči. Avokádo je 7 až 20 cm dlouhé. Zralé plody váží od 100 g až do 1 kg. Běžná roční sklizeň z jednoho stromu je kolem 120 avokád.

Zdravé avokádo

Zdravé rozkrojené avokádo. Autor: Geraldine Dukes, zdroj: Pixabay
Zdravé rozkrojené avokádo. Autor: Geraldine Dukes, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Avokádo v následujících vyhledávačích

Zkusit najít slovo Avokádo ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Avokádo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Avokádo ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Avokádo na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Avokádo ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Avokádo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Avokádo například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Avokádo? resp. jaký je význam slova Avokádo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Avokádo, odpověď na dotaz co je to Avokádo?. Víte např. kdo to je Onkolog? Znáte a víte kdo je Michaela Šojdrová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Avokádo hledat i v jiných kategoriích (než Rostliny) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.