Co je to?
Výraz, termín, definice slova Avokádo. Co znamená odborný pojem Avokádo z kategorie Rostliny?

Co je to Avokádo? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Avokádo?

Avokádo neboli hruškovec přelahodný je rostlina pocházející z Jižní Ameriky, ceněná zvláště pro své oválné chutné a zdravé plody. Ty mají lesklou zelenou slupku a krémovou dužinu. Avokádo má velké žlutohnědé nejedlé jádro. Plod je bohatý na vitamíny, proteiny a minerály – draslík, železo, fosfor a vápník. Díky lecitinu se snižuje cholesterol v krvi a dochází ke zlepšení paměti.
Avokádo je tučné, ale jedná se o tzv. zdravé tuky. Chutná jsou vak pouze zralá avokáda, měla by být měkká, ne však kašovitá. Skladovat by se nemělo při nižší teplotě než 10 stupňů. Dá se konzumovat syrové nebo pečené, je součástí salátů, omáček a pomazánek. Velký význam má ve zdravé výživě, je velmi ceněné vegetariány, vegany a vitariány a příznivci RAW stravy.


Co je to Avokádo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Avokádo. Co znamená odborný pojem Avokádo z kategorie Rostliny?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Avokádo? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Avokádo je v kategorii rostliny

Klíčová slova: odborné názvosloví, lexikon, synonymum, termín, význam, rostliny, co je to Avokádo?, heslo, rostliny, definice, přesný význam, informace, význam pojmu, definice pojmu, přesný výraz, co znamená, pojem, odborný výraz


Pojem Avokádo je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Avokádo? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Avokádo je ovoce (botanicky), plod hruškovce přelahodného. Zralý plod je zvenku tmavozelené až černé barvy, uvnitř měkký a světležlutý. Dužina se dobře roztírá. Ve středu plodu se nachází kulatá nejedlá pecka o průměru 3 až 5 cm, která lehce naklíčí i v květináči. Avokádo je 7 až 20 cm dlouhé. Zralé plody váží od 100 g až do 1 kg. Běžná roční sklizeň z jednoho stromu je kolem 120 avokád.

Zdravé avokádo

Zdravé rozkrojené avokádo. Autor: Geraldine Dukes, zdroj: Pixabay
Zdravé rozkrojené avokádo. Autor: Geraldine Dukes, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat pojem Avokádo ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Avokádo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Avokádo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Avokádo ve Wikizdrojích

Hledat slovo Avokádo ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Avokádo ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Avokádo například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Avokádo? resp. jaký je význam slova Avokádo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Avokádo, odpověď na dotaz co je to Avokádo?. Víte např. kdo to je Buzík? Znáte a víte kdo je Mistr? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci rostliny Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.