Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Zubrovka. Co znamená pojem Zubrovka z kategorie Nápoje?

Co je Zubrovka?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Zubrovka

Zubrovka je název aromatického druhu vodky. Připravuje se procesem destilace, surovinami jsou kvalitní lihoviny a výtažky z trávy, pocházející z legendárního Bialowiezského lesa. Díky této tinktuře získá vodka zvláštní typickou barvu a chuť. Tato tráva Zubrovka roste pouze na tomto místě. V každé láhvi je umístěno jedno stéblo trávy. Destilace se provádí několikanásobně a filtruje se, až vodka dosáhne špičkové kvality.
Zubrovce se říká také Bison Grass vodka. Tráva se vyskytuje pouze v Polsku, v oblasti, kterou obýval zubr evropský. Je tradičním nápojem již od 13. století. Místní palíři používali tuto trávu pro maceraci v alkoholu, protože se domnívali, že má afrodiziakální účinky.


Co je to Zubrovka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Zubrovka. Co znamená pojem Zubrovka z kategorie Nápoje?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Zubrovka? Potom se o definici podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Zubrovka se nachází v kategorii nápoje

Klíčová slova: nápoje, definice pojmu, lexikon, přesný výraz, co je to Zubrovka?, popis, přesný význam, definice, význam pojmu, informace, nápoje, význam slova, formulace, názvosloví, synonymum, terminologie, co znamená, pojem


Pojem Zubrovka je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Zubrovka?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zubrovka (polsky Żubrówka) je alkoholický nápoj pocházející z Polska. Jeho základem je vodka destilovaná z žita a aromatizovaná alkoholovým výluhem z byliny tomkovice vonné. Ta roste převážně v Bělověžském pralese a spásají ji zubři, odtud pochází název nápoje. Každá láhev má na etiketě vyobrazení zubra a obsahuje jedno stéblo tomkovice. Zubrovka má nazlátlou barvu a obsah alkoholu se pohybuje mezi 37,5 a 40 procenty.

Vodka Zubrovka

Láhev s tradiční polskou vodkou Zubrovkou. Autor: Rakoon, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
Láhev s tradiční polskou vodkou Zubrovkou. Autor: Rakoon, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Jiné zdroje informací o pojmu Zubrovka

Zkusit najít frázi Zubrovka ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Zubrovka ve Wikizdrojích

Hledat frázi Zubrovka na Google obrázcích

Vyhledat pojem Zubrovka ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zubrovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Zubrovka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zubrovka například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Zubrovka? resp. co znamená Zubrovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zubrovka, odpověď na dotaz co je to Zubrovka?. Víte např. kdo to je Dara Rolins? Znáte a víte kdo je Svatý Metoděj? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Zubrovka i v jiné sekci než v nápoje. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.