Co je to?
Definice výrazu Zubrovka. Co znamená odborný pojem Zubrovka z kategorie Nápoje?

Co to je Zubrovka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Zubrovka?

Zubrovka je název aromatického druhu vodky. Připravuje se procesem destilace, surovinami jsou kvalitní lihoviny a výtažky z trávy, pocházející z legendárního Bialowiezského lesa. Díky této tinktuře získá vodka zvláštní typickou barvu a chuť. Tato tráva Zubrovka roste pouze na tomto místě. V každé láhvi je umístěno jedno stéblo trávy. Destilace se provádí několikanásobně a filtruje se, až vodka dosáhne špičkové kvality.
Zubrovce se říká také Bison Grass vodka. Tráva se vyskytuje pouze v Polsku, v oblasti, kterou obýval zubr evropský. Je tradičním nápojem již od 13. století. Místní palíři používali tuto trávu pro maceraci v alkoholu, protože se domnívali, že má afrodiziakální účinky.


Co je to Zubrovka? Význam slova, termín, Definice výrazu Zubrovka. Co znamená odborný pojem Zubrovka z kategorie Nápoje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Zubrovka patří do sekce Nápoje

Klíčová slova: význam slova, heslo, co to je, formulace, odborné názvosloví, přesný výraz, informace, názvosloví, Nápoje, Zubrovka, wiki, terminologie, termín, Nápoje, terminus technicus, synonymum, pojem, co znamená


Pojem Zubrovka je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zubrovka? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zubrovka (polsky Żubrówka) je alkoholický nápoj pocházející z Polska. Jeho základem je vodka destilovaná z žita a aromatizovaná alkoholovým výluhem z byliny tomkovice vonné. Ta roste převážně v Bělověžském pralese a spásají ji zubři, odtud pochází název nápoje. Každá láhev má na etiketě vyobrazení zubra a obsahuje jedno stéblo tomkovice. Zubrovka má nazlátlou barvu a obsah alkoholu se pohybuje mezi 37,5 a 40 procenty.

Vodka Zubrovka

Láhev s tradiční polskou vodkou Zubrovkou. Autor: Rakoon, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
Láhev s tradiční polskou vodkou Zubrovkou. Autor: Rakoon, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Hledejte pojem Zubrovka v následujících vyhledávačích

Vyhledat slovo Zubrovka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Zubrovka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Zubrovka ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Zubrovka ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Zubrovka na Youtube

Najít výraz Zubrovka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zubrovka například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Zubrovka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Zubrovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zubrovka, odpověď na dotaz co je to Zubrovka?. Víte např. kdo to je Mao Ce-tung? Znáte a víte kdo je Mick Jagger? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nápoje. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.