Co je to?
Definice výrazu Zubrovka. Co znamená odborný pojem Zubrovka z kategorie Nápoje?

Co to je Zubrovka? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Zubrovka

Zubrovka je název aromatického druhu vodky. Připravuje se procesem destilace, surovinami jsou kvalitní lihoviny a výtažky z trávy, pocházející z legendárního Bialowiezského lesa. Díky této tinktuře získá vodka zvláštní typickou barvu a chuť. Tato tráva Zubrovka roste pouze na tomto místě. V každé láhvi je umístěno jedno stéblo trávy. Destilace se provádí několikanásobně a filtruje se, až vodka dosáhne špičkové kvality.
Zubrovce se říká také Bison Grass vodka. Tráva se vyskytuje pouze v Polsku, v oblasti, kterou obýval zubr evropský. Je tradičním nápojem již od 13. století. Místní palíři používali tuto trávu pro maceraci v alkoholu, protože se domnívali, že má afrodiziakální účinky.


Co je to Zubrovka? Význam slova, termín, Definice výrazu Zubrovka. Co znamená odborný pojem Zubrovka z kategorie Nápoje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Zubrovka sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Zubrovka patří do sekce Nápoje

Klíčová slova: význam pojmu, co znamená, termín, co je to Zubrovka?, slovo, definice pojmu, Nápoje, terminologie, vysvětlení, přesný výraz, význam, Zubrovka, definice, odborný výraz, význam slova, terminus technicus, názvosloví, Nápoje


Pojem Zubrovka je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zubrovka? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zubrovka (polsky Żubrówka) je alkoholický nápoj pocházející z Polska. Jeho základem je vodka destilovaná z žita a aromatizovaná alkoholovým výluhem z byliny tomkovice vonné. Ta roste převážně v Bělověžském pralese a spásají ji zubři, odtud pochází název nápoje. Každá láhev má na etiketě vyobrazení zubra a obsahuje jedno stéblo tomkovice. Zubrovka má nazlátlou barvu a obsah alkoholu se pohybuje mezi 37,5 a 40 procenty.

Vodka Zubrovka

Láhev s tradiční polskou vodkou Zubrovkou. Autor: Rakoon, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain
Láhev s tradiční polskou vodkou Zubrovkou. Autor: Rakoon, zdroj: Wikimedia commons, licence: public domain


Jiné zdroje informací o pojmu Zubrovka

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zubrovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Zubrovka na Youtube

Vyhledat pojem Zubrovka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Zubrovka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Zubrovka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Zubrovka ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Zubrovka například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Zubrovka? resp. co to je Zubrovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zubrovka, odpověď na dotaz co je to Zubrovka?. Víte např. kdo to je Remcal? Znáte a víte kdo je Baptista? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Zubrovka v jiné sekci než Nápoje. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.