Co je to?
Odborný výraz, definice slova NASA. Co znamená slovo NASA z kategorie Zkratky?

Co je NASA? Definice pojmu

Co znamená termín NASA? Vysvětlení pojmu, definice hesla

NASA je zkratka pro Národní úřad pro letectví a kosmonautiku. Samotný název se postupem let stal symbolem amerického vesmírného programu. Vznik této instituce podnítily nejen vědecké cíle, ale také soupeření mezi Amerikou a Ruskem. Mezi největší úspěchy NASA patří vyslání družic, přistání sond na jiných planetách a také přistání prvního člověka na Měsíci.
Program průzkumu vesmíru pokračuje nadále s pomocí nejnovější techniky – Hubbleova teleskopu, robotických vozítek a sond, které se dostávají až na hranice sluneční soustavy. NASA zpětně i zkoumá děje na Zemi při pohledu z vesmíru a do budoucna se bude zabývat i komerčními lety.


Co je to NASA? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova NASA. Co znamená slovo NASA z kategorie Zkratky?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (NASA) můžete sdílet s dalšími lidmi na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem NASA patří do kategorie zkratky

Klíčová slova: přesný význam, definice, zkratky, názvosloví, formulace, termín, význam pojmu, význam slova, co je to NASA?, slovo, odborné názvosloví, definice pojmu, NASA, synonymum, co to je, význam, informace, heslo


Pojem NASA je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem NASA? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Národní úřad pro letectví a vesmír, zkráceně NASA (anglicky National Aeronautics and Space Administration, NASA) je agentura federální vlády USA zodpovědná za civilní kosmický program, za všeobecný výzkum vesmíru a za výzkum v oblasti letectví.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít heslo NASA ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem NASA ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi NASA ve Wikizdrojích

Najít slovo NASA na Google obrázcích

Najít slovo NASA na Google.cz

Najít pojem NASA ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo NASA například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova NASA? resp. co je to NASA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu NASA, odpověď na dotaz co je to NASA?. Víte např. kdo to je Autokrat? Znáte a víte kdo je Ruchař? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Radíme proto zkusit hledat pojem NASA v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je zkratky. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.