Co je to?
Definice odborného termínu, slova NASA. Co znamená pojem NASA z kategorie Zkratky?

Co je to NASA? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova NASA?

NASA je zkratka pro Národní úřad pro letectví a kosmonautiku. Samotný název se postupem let stal symbolem amerického vesmírného programu. Vznik této instituce podnítily nejen vědecké cíle, ale také soupeření mezi Amerikou a Ruskem. Mezi největší úspěchy NASA patří vyslání družic, přistání sond na jiných planetách a také přistání prvního člověka na Měsíci.
Program průzkumu vesmíru pokračuje nadále s pomocí nejnovější techniky – Hubbleova teleskopu, robotických vozítek a sond, které se dostávají až na hranice sluneční soustavy. NASA zpětně i zkoumá děje na Zemi při pohledu z vesmíru a do budoucna se bude zabývat i komerčními lety.


Co je to NASA? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova NASA. Co znamená pojem NASA z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova NASA sdílet s dalšími osobami na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo NASA patří do sekce zkratky

Klíčová slova: co znamená, odborný výraz, definice, terminus technicus, slovo, co je to NASA?, wiki, zkratky, význam slova, lexikon, vysvětlení, co to je, pojem, slovník, popis, odborné názvosloví, význam, heslo


Pojem NASA je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem NASA? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Národní úřad pro letectví a vesmír, zkráceně NASA (anglicky National Aeronautics and Space Administration, NASA) je agentura federální vlády USA zodpovědná za civilní kosmický program, za všeobecný výzkum vesmíru a za výzkum v oblasti letectví.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo NASA ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz NASA ve Wikislovníku

Vyhledat výraz NASA ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín NASA ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem NASA ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo NASA ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo NASA například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova NASA? resp. jaká je definice termínu NASA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu NASA, odpověď na dotaz co je to NASA?. Víte např. kdo to je Marta Kubišová? Znáte a víte kdo je Stavebník? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než zkratky). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.