Co je to?
Definice výrazu Menhir. Co znamená odborný pojem Menhir z kategorie Stavebnictví?

Co je Menhir?

Co znamená termín Menhir? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Menhir je pojmenování pocházející z bretonštiny (kámen – dlouhý). Jedná se o blok, který je zasazen svisle do země a nebývá opracován, pouze připomíná lidskou postavu, někdy i předměty. Menhiry lze nalézt po celém světě. Často mívají i falickou podobu nebo naopak ženské prvky. Mohou být seřazeny do řad nebo uspořádány do kruhů.
Menhir je znám již od neolitických dob. Původní název menhiru byl peulvan, slovo menhir je novějšího data.


Co je to Menhir? Význam slova, termín, Definice výrazu Menhir. Co znamená odborný pojem Menhir z kategorie Stavebnictví?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Menhir je v sekci stavebnictví

Klíčová slova: termín, stavebnictví, stavebnictví, význam, vysvětlení, informace, Menhir, popis, co je to Menhir?, názvosloví, odborné názvosloví, synonymum, formulace, význam pojmu, odborný výraz, definice pojmu, co znamená, lexikon


Pojem Menhir je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Menhir můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Menhir (z bretonštiny men – kámen a hir – dlouhý) je kamenný blok svisle zasazený do země. Vyskytují se po celém světě. Obvykle beze stop opracování, zřídka je naznačená lidská postava, případně oděv a zbraně. Menhirové sochy jsou známé ze severozápadní Francie, Španělska, Korsiky. Mívají falický charakter, ale jsou i místy s ženskými znaky. Někdy tvoří řady alignement nebo kruhy (kromlech). Vznikají od pozdního neolitu do 2. poloviny 1. tisíciletí př. n. l. Slovo menhir je novodobá umělá složenina, používající bretonská slova. V samotné bretonštině se pak pro menhir používá slovo peulvan. Je možné, že české slovo balvan a bretonské peulvan mají společný původ.

Více informací o slovu Menhir doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Menhir na Youtube

Zkusit najít slovo Menhir ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Menhir ve Wikislovníku

Najít slovo Menhir ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Menhir ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Menhir ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Menhir například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co to je Menhir? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Menhir? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Menhir, odpověď na dotaz co je to Menhir?. Víte např. kdo to je Balbutik? Znáte a víte kdo je Diabetolog? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Menhir i v jiné kategorii než je sekce stavebnictví. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, bazén, menhir, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?