Co je to?
Definice výrazu, termínu Romance. Co znamená odborný pojem Romance z kategorie Literatura?

Co je to Romance? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Romance?

Lyricko-epická báseň, literární žánr spojující prvky lyriky, básníkových pocitů, úvah, myšlenek a nálad s epikou, poezií vyznačující se určitým dějem. Častým tématem romance bývá láska a nemusí to být jenom láska mezi lidmi, ale také například k vlasti nebo národu. V porovnání s baladami ale romance nemá tragický děj.


Co je to Romance? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Romance. Co znamená odborný pojem Romance z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Romance můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Romance je v sekci Literatura

Klíčová slova: popis, vysvětlení, termín, heslo, definice, slovo, terminus technicus, odborný výraz, význam, Literatura, lexikon, co to je, slovník, význam slova, Romance, přesný význam, odborné názvosloví, synonymum


Pojem Romance je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Romance? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Romance jako literární žánr je lyricko-epická báseň, většinou o lásce (nejenom mezi lidmi, ale i k vlasti, národu, atd). Na rozdíl od balad nemá pochmurný nebo tragický děj.

Romance v hudbě představuje obvykle volnou lyrickou hudební skladbu.

Hledejte pojem Romance v následujících vyhledávačích

Vyhledat výraz Romance ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Romance na Google.cz

Najít pojem Romance ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Romance ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Romance ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Romance ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Romance například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Romance? resp. jaký je přesný význam slova Romance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Romance, odpověď na dotaz co je to Romance?. Víte např. kdo to je Robert De Niro? Znáte a víte kdo je Tomáš Garrigue Masaryk? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.