Co je to?
Výraz, termín, definice slova Romance. Co znamená odborný pojem Romance z kategorie Literatura?

Co je to Romance? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Romance

Lyricko-epická báseň, literární žánr spojující prvky lyriky, básníkových pocitů, úvah, myšlenek a nálad s epikou, poezií vyznačující se určitým dějem. Častým tématem romance bývá láska a nemusí to být jenom láska mezi lidmi, ale také například k vlasti nebo národu. V porovnání s baladami ale romance nemá tragický děj.


Co je to Romance? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Romance. Co znamená odborný pojem Romance z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Romance sdílejte s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Romance je v kategorii literatura

Klíčová slova: přesný význam, definice pojmu, význam slova, význam pojmu, slovo, literatura, význam, přesný výraz, Romance, slovník, formulace, lexikon, popis, co to je, odborné názvosloví, wiki, definice, termín


Pojem Romance je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Romance? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Romance jako literární žánr je lyricko-epická báseň, většinou o lásce (nejenom mezi lidmi, ale i k vlasti, národu, atd). Na rozdíl od balad nemá pochmurný nebo tragický děj.

Romance v hudbě představuje obvykle volnou lyrickou hudební skladbu.

Jiné zdroje informací o pojmu Romance

Zkusit najít slovo Romance ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Romance ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Romance ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Romance ve vyhledávači Yandex

Najít termín Romance ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Romance ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Romance například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě nyní již víte jaký je význam slova Romance? resp. co se přesně ukrývá za slovem Romance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Romance, odpověď na dotaz co je to Romance?. Víte např. kdo to je Družička? Znáte a víte kdo je Tomáš Garrigue Masaryk? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než literatura). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.