Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anaerobní cvičení. Co znamená odborný pojem Anaerobní cvičení z kategorie Sport?

Co je to Anaerobní cvičení? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Anaerobní cvičení?

Anaerobní cvičení je opakem aerobního cvičení. Znamená to, že se cvičí při nedostatečném přísunu kyslíku. Náročné výkony jsou při něm prováděny za velmi krátkou dobu, pohyb je vysoce intenzivní a má vysokou frekvenci. Při anaerobním cvičení vzniká kyslíkový dluh, ve svalech vznikne laktát, který zabrání využít jako zdroj energie tuk a čerpá z cukru uloženého ve svalech.
Jedná se o cvičení určené pro budování svalové hmoty, nikoli pro hubnutí. K anaerobním sportům patří například sprint, posilování, lyžování, cyklistika, squash a další.


Co je to Anaerobní cvičení? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anaerobní cvičení. Co znamená odborný pojem Anaerobní cvičení z kategorie Sport?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Anaerobní cvičení sdílejte s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Anaerobní cvičení je v kategorii sport

Klíčová slova: lexikon, sport, slovník, informace, Anaerobní cvičení, co znamená, názvosloví, definice pojmu, heslo, slovo, sport, termín, definice, pojem, vysvětlení, wiki, terminus technicus, odborné názvosloví


Pojem Anaerobní cvičení je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Anaerobní cvičení?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anaerobní cvičení je fyzické cvičení, které je natolik intenzivní, že způsobuje tvorbu laktátu. Používají ho sportovci v nevytrvalostních sportech, aby podpořili sílu, rychlost a aby budovali svalovou hmotu. Svalové energetické systémy trénované pomocí anaerobního cvičení se vyvíjejí odlišně ve srovnání s aerobním cvičením, což vede k většímu výkonu v krátkém trvání, aktivitám s vysokou intenzitou, které trvají od pouhých sekund do přibližně 2 minut. Každá aktivita trvající déle než dvě minuty má velkou aerobní metabolickou složku.

Další informační zdroje

Vyhledat termín Anaerobní cvičení ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Anaerobní cvičení ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Anaerobní cvičení na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anaerobní cvičení ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Anaerobní cvičení ve Wikizdrojích

Hledat pojem Anaerobní cvičení ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Anaerobní cvičení například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Anaerobní cvičení? resp. co je to Anaerobní cvičení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anaerobní cvičení, odpověď na dotaz co je to Anaerobní cvičení?. Víte např. kdo to je Svatá Ludmila? Znáte a víte kdo je Štěpán Kotrba? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než sport). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.