Co je to?
Definice výrazu, termínu Anaerobní cvičení. Co znamená odborný pojem Anaerobní cvičení z kategorie Sport?

Co je to Anaerobní cvičení? Význam slova

Co znamená termín Anaerobní cvičení? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Anaerobní cvičení je opakem aerobního cvičení. Znamená to, že se cvičí při nedostatečném přísunu kyslíku. Náročné výkony jsou při něm prováděny za velmi krátkou dobu, pohyb je vysoce intenzivní a má vysokou frekvenci. Při anaerobním cvičení vzniká kyslíkový dluh, ve svalech vznikne laktát, který zabrání využít jako zdroj energie tuk a čerpá z cukru uloženého ve svalech.
Jedná se o cvičení určené pro budování svalové hmoty, nikoli pro hubnutí. K anaerobním sportům patří například sprint, posilování, lyžování, cyklistika, squash a další.


Co je to Anaerobní cvičení? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Anaerobní cvičení. Co znamená odborný pojem Anaerobní cvičení z kategorie Sport?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Anaerobní cvičení je v sekci Sport

Klíčová slova: formulace, přesný význam, terminologie, význam slova, slovník, odborný výraz, Anaerobní cvičení, definice, Sport, co to je, Sport, co je to Anaerobní cvičení?, co znamená, synonymum, terminus technicus, slovo, definice pojmu, přesný výraz


Pojem Anaerobní cvičení je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Anaerobní cvičení?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anaerobní cvičení je fyzické cvičení, které je natolik intenzivní, že způsobuje tvorbu laktátu. Používají ho sportovci v nevytrvalostních sportech, aby podpořili sílu, rychlost a aby budovali svalovou hmotu. Svalové energetické systémy trénované pomocí anaerobního cvičení se vyvíjejí odlišně ve srovnání s aerobním cvičením, což vede k většímu výkonu v krátkém trvání, aktivitám s vysokou intenzitou, které trvají od pouhých sekund do přibližně 2 minut. Každá aktivita trvající déle než dvě minuty má velkou aerobní metabolickou složku.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anaerobní cvičení ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Anaerobní cvičení ve Wikislovníku

Najít pojem Anaerobní cvičení ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Anaerobní cvičení ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Anaerobní cvičení ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Anaerobní cvičení ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Anaerobní cvičení například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Anaerobní cvičení? resp. co přesně znamená slovo Anaerobní cvičení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anaerobní cvičení, odpověď na dotaz co je to Anaerobní cvičení?. Víte např. kdo to je Šlapka? Znáte a víte kdo je Energetik? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Anaerobní cvičení v jiné sekci než Sport. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.