Co je to?
Definice výrazu, termínu Anaerobní cvičení. Co znamená odborný pojem Anaerobní cvičení z kategorie Sport?

Co je to Anaerobní cvičení? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Anaerobní cvičení?

Anaerobní cvičení je opakem aerobního cvičení. Znamená to, že se cvičí při nedostatečném přísunu kyslíku. Náročné výkony jsou při něm prováděny za velmi krátkou dobu, pohyb je vysoce intenzivní a má vysokou frekvenci. Při anaerobním cvičení vzniká kyslíkový dluh, ve svalech vznikne laktát, který zabrání využít jako zdroj energie tuk a čerpá z cukru uloženého ve svalech.
Jedná se o cvičení určené pro budování svalové hmoty, nikoli pro hubnutí. K anaerobním sportům patří například sprint, posilování, lyžování, cyklistika, squash a další.


Co je to Anaerobní cvičení? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Anaerobní cvičení. Co znamená odborný pojem Anaerobní cvičení z kategorie Sport?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Anaerobní cvičení s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Anaerobní cvičení se nachází v kategorii Sport

Klíčová slova: pojem, definice pojmu, co to je, lexikon, co je to Anaerobní cvičení?, heslo, co znamená, terminus technicus, Sport, význam pojmu, formulace, wiki, informace, slovo, odborné názvosloví, význam slova, vysvětlení, synonymum


Pojem Anaerobní cvičení je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat termín Anaerobní cvičení ve Wikislovníku

Najít pojem Anaerobní cvičení ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Anaerobní cvičení ve Wikipedii

Hledat výraz Anaerobní cvičení na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anaerobní cvičení ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anaerobní cvičení ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Anaerobní cvičení například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Anaerobní cvičení? resp. co znamená Anaerobní cvičení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anaerobní cvičení, odpověď na dotaz co je to Anaerobní cvičení?. Víte např. kdo to je Fundamentalista? Znáte a víte kdo je Zahradní architekt? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Anaerobní cvičení i v jiných kategoriích (než Sport). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.