Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anaerobní cvičení. Co znamená odborný pojem Anaerobní cvičení z kategorie Sport?

Co je to Anaerobní cvičení? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Anaerobní cvičení

Anaerobní cvičení je opakem aerobního cvičení. Znamená to, že se cvičí při nedostatečném přísunu kyslíku. Náročné výkony jsou při něm prováděny za velmi krátkou dobu, pohyb je vysoce intenzivní a má vysokou frekvenci. Při anaerobním cvičení vzniká kyslíkový dluh, ve svalech vznikne laktát, který zabrání využít jako zdroj energie tuk a čerpá z cukru uloženého ve svalech.
Jedná se o cvičení určené pro budování svalové hmoty, nikoli pro hubnutí. K anaerobním sportům patří například sprint, posilování, lyžování, cyklistika, squash a další.


Co je to Anaerobní cvičení? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anaerobní cvičení. Co znamená odborný pojem Anaerobní cvičení z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Anaerobní cvičení sdílejte s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Anaerobní cvičení je v kategorii sport

Klíčová slova: synonymum, lexikon, terminus technicus, přesný význam, terminologie, definice, vysvětlení, co znamená, význam slova, heslo, slovo, co je to Anaerobní cvičení?, Anaerobní cvičení, význam pojmu, názvosloví, formulace, slovník, co to je


Pojem Anaerobní cvičení je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Anaerobní cvičení píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Anaerobní cvičení je fyzické cvičení, které je natolik intenzivní, že způsobuje tvorbu laktátu. Používají ho sportovci v nevytrvalostních sportech, aby podpořili sílu, rychlost a aby budovali svalovou hmotu. Svalové energetické systémy trénované pomocí anaerobního cvičení se vyvíjejí odlišně ve srovnání s aerobním cvičením, což vede k většímu výkonu v krátkém trvání, aktivitám s vysokou intenzitou, které trvají od pouhých sekund do přibližně 2 minut. Každá aktivita trvající déle než dvě minuty má velkou aerobní metabolickou složku.

Jiné zdroje informací o pojmu Anaerobní cvičení

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anaerobní cvičení ve Wikimedia Commons

Najít termín Anaerobní cvičení ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Anaerobní cvičení na Google.cz

Hledat termín Anaerobní cvičení ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Anaerobní cvičení ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Anaerobní cvičení ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Anaerobní cvičení například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Anaerobní cvičení? resp. co znamená Anaerobní cvičení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anaerobní cvičení, odpověď na dotaz co je to Anaerobní cvičení?. Víte např. kdo to je Láda Hruška? Znáte a víte kdo je Celní deklarant? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než sport). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.