Co je to?
Definice výrazu, termínu Anaerobní cvičení. Co znamená odborný pojem Anaerobní cvičení z kategorie Sport?

Co je to Anaerobní cvičení? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Anaerobní cvičení

Anaerobní cvičení je opakem aerobního cvičení. Znamená to, že se cvičí při nedostatečném přísunu kyslíku. Náročné výkony jsou při něm prováděny za velmi krátkou dobu, pohyb je vysoce intenzivní a má vysokou frekvenci. Při anaerobním cvičení vzniká kyslíkový dluh, ve svalech vznikne laktát, který zabrání využít jako zdroj energie tuk a čerpá z cukru uloženého ve svalech.
Jedná se o cvičení určené pro budování svalové hmoty, nikoli pro hubnutí. K anaerobním sportům patří například sprint, posilování, lyžování, cyklistika, squash a další.


Co je to Anaerobní cvičení? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Anaerobní cvičení. Co znamená odborný pojem Anaerobní cvičení z kategorie Sport?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Anaerobní cvičení s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Anaerobní cvičení se nachází v kategorii Sport

Klíčová slova: definice pojmu, Sport, odborný výraz, co to je, význam, co je to Anaerobní cvičení?, význam slova, názvosloví, heslo, přesný význam, odborné názvosloví, co znamená, terminologie, lexikon, formulace, slovník, informace, popis


Pojem Anaerobní cvičení je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Anaerobní cvičení píše následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Anaerobní cvičení je fyzické cvičení, které je natolik intenzivní, že způsobuje tvorbu laktátu. Používají ho sportovci v nevytrvalostních sportech, aby podpořili sílu, rychlost a aby budovali svalovou hmotu. Svalové energetické systémy trénované pomocí anaerobního cvičení se vyvíjejí odlišně ve srovnání s aerobním cvičením, což vede k většímu výkonu v krátkém trvání, aktivitám s vysokou intenzitou, které trvají od pouhých sekund do přibližně 2 minut. Každá aktivita trvající déle než dvě minuty má velkou aerobní metabolickou složku.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat heslo Anaerobní cvičení ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Anaerobní cvičení na Youtube

Najít heslo Anaerobní cvičení ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Anaerobní cvičení ve vyhledávači Yandex

Najít termín Anaerobní cvičení ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Anaerobní cvičení ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Anaerobní cvičení například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Anaerobní cvičení? resp. jaký je přesný význam slova Anaerobní cvičení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anaerobní cvičení, odpověď na dotaz co je to Anaerobní cvičení?. Víte např. kdo to je Drákula? Znáte a víte kdo je Dispečer? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Sport). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.