Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Anaerobní cvičení. Co znamená pojem Anaerobní cvičení z kategorie Sport?

Co je Anaerobní cvičení? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Anaerobní cvičení?

Anaerobní cvičení je opakem aerobního cvičení. Znamená to, že se cvičí při nedostatečném přísunu kyslíku. Náročné výkony jsou při něm prováděny za velmi krátkou dobu, pohyb je vysoce intenzivní a má vysokou frekvenci. Při anaerobním cvičení vzniká kyslíkový dluh, ve svalech vznikne laktát, který zabrání využít jako zdroj energie tuk a čerpá z cukru uloženého ve svalech.
Jedná se o cvičení určené pro budování svalové hmoty, nikoli pro hubnutí. K anaerobním sportům patří například sprint, posilování, lyžování, cyklistika, squash a další.


Co je to Anaerobní cvičení? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Anaerobní cvičení. Co znamená pojem Anaerobní cvičení z kategorie Sport?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Anaerobní cvičení? Potom se o definici podělte s kolegy na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Anaerobní cvičení se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: termín, význam, názvosloví, odborný výraz, slovník, definice pojmu, co znamená, co to je, informace, pojem, přesný výraz, terminus technicus, wiki, synonymum, slovo, význam pojmu, Anaerobní cvičení, přesný význam


Pojem Anaerobní cvičení je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Anaerobní cvičení?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anaerobní cvičení je fyzické cvičení, které je natolik intenzivní, že způsobuje tvorbu laktátu. Používají ho sportovci v nevytrvalostních sportech, aby podpořili sílu, rychlost a aby budovali svalovou hmotu. Svalové energetické systémy trénované pomocí anaerobního cvičení se vyvíjejí odlišně ve srovnání s aerobním cvičením, což vede k většímu výkonu v krátkém trvání, aktivitám s vysokou intenzitou, které trvají od pouhých sekund do přibližně 2 minut. Každá aktivita trvající déle než dvě minuty má velkou aerobní metabolickou složku.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat heslo Anaerobní cvičení ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Anaerobní cvičení ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Anaerobní cvičení ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Anaerobní cvičení ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Anaerobní cvičení ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Anaerobní cvičení ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Anaerobní cvičení například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní už nejspíš víte co to je Anaerobní cvičení? resp. co znamená výraz Anaerobní cvičení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anaerobní cvičení, odpověď na dotaz co je to Anaerobní cvičení?. Víte např. kdo to je Žurnalista? Znáte a víte kdo je Jakub Janda? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Anaerobní cvičení v jiné sekci než sport. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.