Co je to?
Definice výrazu, termínu Konkubinát. Co znamená odborný pojem Konkubinát z kategorie Kultura?

Co je to Konkubinát? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Konkubinát?

Termín konkubinát je historickým označením pro nesezdané soužití muže a ženy, případně muže s více ženami. Konkubína neboli souložnice je, či spíše byla žena, která žila s mužem ve vztahu, avšak nebyla jeho manželkou. Církev takové soužití chápala jako zavrženíhodné a život tzv. na psí knížku byl společností opovrhován ještě relativně nedávno a ani dnes není nijak výjimečné, že partnerský vztah "bez papíru" vnímají kriticky starší nebo silně nábožensky založení jedinci.

Co je to Konkubinát? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Konkubinát. Co znamená odborný pojem Konkubinát z kategorie Kultura?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Konkubinát) můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Konkubinát patří do kategorie Kultura

Klíčová slova: terminologie, wiki, co to je, co je to Konkubinát?, Kultura, Konkubinát, přesný význam, lexikon, heslo, význam pojmu, popis, vysvětlení, co znamená, definice pojmu, význam, Kultura, informace, terminus technicus


Pojem Konkubinát je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Konkubinát? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Konkubinát je historický a církevně-právní název pro kvazimanželské soužití muže a ženy, tedy bez řádného oddání. Konkubína, zastarale kuběna nebo souložnice, je žena žijící s mužem v takovém soužití.

Jiné informační zdroje o pojmu Konkubinát

Najít pojem Konkubinát na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Konkubinát ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Konkubinát ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Konkubinát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Konkubinát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Konkubinát ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Konkubinát například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Konkubinát? resp. co označuje slovo Konkubinát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konkubinát, odpověď na dotaz co je to Konkubinát?. Víte např. kdo to je Užitečný idiot? Znáte a víte kdo je Internista? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Kultura. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.