Co je to?
Definice výrazu, termínu Konkubinát. Co znamená odborný pojem Konkubinát z kategorie Kultura?

Co je to Konkubinát? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Konkubinát?

Termín konkubinát je historickým označením pro nesezdané soužití muže a ženy, případně muže s více ženami. Konkubína neboli souložnice je, či spíše byla žena, která žila s mužem ve vztahu, avšak nebyla jeho manželkou. Církev takové soužití chápala jako zavrženíhodné a život tzv. na psí knížku byl společností opovrhován ještě relativně nedávno a ani dnes není nijak výjimečné, že partnerský vztah "bez papíru" vnímají kriticky starší nebo silně nábožensky založení jedinci.

Co je to Konkubinát? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Konkubinát. Co znamená odborný pojem Konkubinát z kategorie Kultura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Konkubinát můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Konkubinát je v kategorii Kultura

Klíčová slova: informace, Kultura, názvosloví, přesný význam, wiki, co znamená, slovo, definice, heslo, pojem, lexikon, terminus technicus, slovník, význam slova, vysvětlení, co je to Konkubinát?, odborný výraz, význam


Pojem Konkubinát je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Konkubinát?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Konkubinát je historický a církevně-právní název pro kvazimanželské soužití muže a ženy, tedy bez řádného oddání. Konkubína, zastarale kuběna nebo souložnice, je žena žijící s mužem v takovém soužití.

Zkuste zjistit více informací o slovu Konkubinát v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Konkubinát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Konkubinát ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Konkubinát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Konkubinát na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Konkubinát ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Konkubinát ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Konkubinát například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Konkubinát? resp. jaký je význam slova Konkubinát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konkubinát, odpověď na dotaz co je to Konkubinát?. Víte např. kdo to je Zelenáč? Znáte a víte kdo je Internista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Kultura). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.