Co je to?
Výraz, termín, definice slova Konkubinát. Co znamená odborný pojem Konkubinát z kategorie Kultura?

Co je to Konkubinát? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Konkubinát

Termín konkubinát je historickým označením pro nesezdané soužití muže a ženy, případně muže s více ženami. Konkubína neboli souložnice je, či spíše byla žena, která žila s mužem ve vztahu, avšak nebyla jeho manželkou. Církev takové soužití chápala jako zavrženíhodné a život tzv. na psí knížku byl společností opovrhován ještě relativně nedávno a ani dnes není nijak výjimečné, že partnerský vztah "bez papíru" vnímají kriticky starší nebo silně nábožensky založení jedinci.

Co je to Konkubinát? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Konkubinát. Co znamená odborný pojem Konkubinát z kategorie Kultura?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Konkubinát) můžete sdílet s kolegy na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Konkubinát patří do kategorie kultura

Klíčová slova: slovo, termín, terminus technicus, popis, terminologie, wiki, definice pojmu, synonymum, co znamená, význam, význam pojmu, informace, Konkubinát, formulace, co je to Konkubinát?, pojem, kultura, význam slova


Pojem Konkubinát je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Konkubinát dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Konkubinát je historický a církevně-právní název pro kvazimanželské soužití muže a ženy, tedy bez řádného oddání. Konkubína, zastarale kuběna nebo souložnice, je žena žijící s mužem v takovém soužití.

Další informace o pojmu Konkubinát hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat slovo Konkubinát ve Wikizdrojích

Hledat heslo Konkubinát ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Konkubinát ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Konkubinát ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Konkubinát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Konkubinát ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Konkubinát například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste zjistili co znamená Konkubinát? resp. co znamená slovo Konkubinát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konkubinát, odpověď na dotaz co je to Konkubinát?. Víte např. kdo to je Pavel Liška? Znáte a víte kdo je Vít Rakušan? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je kultura. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.