Co je to?
Definice výrazu, termínu Konkubinát. Co znamená odborný pojem Konkubinát z kategorie Kultura?

Co je to Konkubinát? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Konkubinát?

Termín konkubinát je historickým označením pro nesezdané soužití muže a ženy, případně muže s více ženami. Konkubína neboli souložnice je, či spíše byla žena, která žila s mužem ve vztahu, avšak nebyla jeho manželkou. Církev takové soužití chápala jako zavrženíhodné a život tzv. na psí knížku byl společností opovrhován ještě relativně nedávno a ani dnes není nijak výjimečné, že partnerský vztah "bez papíru" vnímají kriticky starší nebo silně nábožensky založení jedinci.

Co je to Konkubinát? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Konkubinát. Co znamená odborný pojem Konkubinát z kategorie Kultura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Konkubinát s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Konkubinát se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: definice pojmu, co je to Konkubinát?, co znamená, vysvětlení, terminologie, přesný výraz, přesný význam, význam slova, termín, slovník, terminus technicus, definice, popis, názvosloví, heslo, Konkubinát, lexikon, co to je


Pojem Konkubinát je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Konkubinát? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Konkubinát je historický a církevně-právní název pro kvazimanželské soužití muže a ženy, tedy bez řádného oddání. Konkubína, zastarale kuběna nebo souložnice, je žena žijící s mužem v takovém soužití.

Zkuste zjistit více informací o slovu Konkubinát v následujících zdrojích

Najít slovo Konkubinát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Konkubinát ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Konkubinát na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Konkubinát ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Konkubinát ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Konkubinát ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Konkubinát například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Konkubinát? resp. co je to Konkubinát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konkubinát, odpověď na dotaz co je to Konkubinát?. Víte např. kdo to je Barytonista? Znáte a víte kdo je Administrátor? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Kultura. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.