Co je to?
Definice odborného termínu, slova Konkubinát. Co znamená pojem Konkubinát z kategorie Kultura?

Co je Konkubinát? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Konkubinát?

Termín konkubinát je historickým označením pro nesezdané soužití muže a ženy, případně muže s více ženami. Konkubína neboli souložnice je, či spíše byla žena, která žila s mužem ve vztahu, avšak nebyla jeho manželkou. Církev takové soužití chápala jako zavrženíhodné a život tzv. na psí knížku byl společností opovrhován ještě relativně nedávno a ani dnes není nijak výjimečné, že partnerský vztah "bez papíru" vnímají kriticky starší nebo silně nábožensky založení jedinci.

Co je to Konkubinát? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Konkubinát. Co znamená pojem Konkubinát z kategorie Kultura?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Konkubinát? Pak se o ní podělte s rodinou a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Konkubinát patří do sekce kultura

Klíčová slova: co znamená, formulace, kultura, wiki, terminologie, definice, význam, termín, terminus technicus, přesný výraz, co to je, informace, heslo, význam slova, vysvětlení, definice pojmu, pojem, co je to Konkubinát?


Pojem Konkubinát je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Konkubinát? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Konkubinát je historický a církevně-právní název pro kvazimanželské soužití muže a ženy, tedy bez řádného oddání. Konkubína, zastarale kuběna nebo souložnice, je žena žijící s mužem v takovém soužití.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat heslo Konkubinát ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Konkubinát ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Konkubinát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Konkubinát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Konkubinát ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Konkubinát na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Konkubinát například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už víte jaká je definice termínu Konkubinát? resp. co znamená Konkubinát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konkubinát, odpověď na dotaz co je to Konkubinát?. Víte např. kdo to je Václav Kliment Klicpera? Znáte a víte kdo je Vít Rakušan? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v kultura. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.