Co je to?
Výraz, termín, definice slova Inkaso. Co znamená odborný pojem Inkaso z kategorie Bankovnictví?

Co je to Inkaso? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Inkaso?

Inkasem se rozumí peněžní vyrovnání, které je nutné uhradit kvůli předešlé objednávce služeb nebo produktů. Na faktuře bývá uvedeno datum splatnosti. Inkasem se také často rozumí automatické inkaso prováděné na základě příkazu k inkasu nebo SIPO. Inkaso může být hotovostní nebo bezhotovostní, při němž se využívá převod z jednoho bankovníhou účtu na jiný.


Co je to Inkaso? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Inkaso. Co znamená odborný pojem Inkaso z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Inkaso? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Inkaso je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: slovník, význam pojmu, odborný výraz, terminus technicus, terminologie, význam, definice, vysvětlení, lexikon, slovo, co to je, definice pojmu, popis, bankovnictví, přesný výraz, co je to Inkaso?, přesný význam, odborné názvosloví


Pojem Inkaso je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Inkaso? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Inkaso (z ital. incasso) je vyrovnání splatné pohledávky, buď v hotovosti nebo bezhotovostně, bankovním převodem z účtu příkazce na účet příjemce. Pohledávka vzniká obvykle fakturou ("účtem") za dodané zboží nebo službu, kde je také vyznačena lhůta splatnosti.
V běžné řeči se inkasem často rozumí speciální případ automatického inkasa na základě příkazu k inkasu nebo SIPO.

Linky na další online zdroje

Vyhledat pojem Inkaso ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Inkaso ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Inkaso ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Inkaso ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Inkaso ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Inkaso ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Inkaso například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Inkaso? resp. jaká je definice termínu Inkaso? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inkaso, odpověď na dotaz co je to Inkaso?. Víte např. kdo to je Vlastina Svátková? Znáte a víte kdo je Ranhojič? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než bankovnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.