Co je to?
Odborný výraz, definice slova Inkaso. Co znamená pojem Inkaso z kategorie Bankovnictví?

Co je Inkaso? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Inkaso?

Inkasem se rozumí peněžní vyrovnání, které je nutné uhradit kvůli předešlé objednávce služeb nebo produktů. Na faktuře bývá uvedeno datum splatnosti. Inkasem se také často rozumí automatické inkaso prováděné na základě příkazu k inkasu nebo SIPO. Inkaso může být hotovostní nebo bezhotovostní, při němž se využívá převod z jednoho bankovníhou účtu na jiný.


Co je to Inkaso? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Inkaso. Co znamená pojem Inkaso z kategorie Bankovnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Inkaso doporučujeme sdílet s ostatními na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Inkaso se nachází v sekci bankovnictví

Klíčová slova: formulace, bankovnictví, synonymum, přesný výraz, popis, co to je, heslo, pojem, význam slova, definice, wiki, co je to Inkaso?, význam pojmu, co znamená, lexikon, význam, informace, terminus technicus


Pojem Inkaso je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Inkaso? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Inkaso (z ital. incasso) je vyrovnání splatné pohledávky, buď v hotovosti nebo bezhotovostně, bankovním převodem z účtu příkazce na účet příjemce. Pohledávka vzniká obvykle fakturou ("účtem") za dodané zboží nebo službu, kde je také vyznačena lhůta splatnosti.
V běžné řeči se inkasem často rozumí speciální případ automatického inkasa na základě příkazu k inkasu nebo SIPO.

Více informací o slovu Inkaso doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Inkaso na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Inkaso ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Inkaso ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Inkaso ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Inkaso ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Inkaso ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Inkaso například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Inkaso? resp. co se přesně ukrývá za slovem Inkaso? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inkaso, odpověď na dotaz co je to Inkaso?. Víte např. kdo to je Inocenc Arnošt Bláha? Znáte a víte kdo je Facilitátor? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Inkaso i v jiné sekci než v bankovnictví. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.