Co je to?
Výraz, termín, definice slova Inkaso. Co znamená odborný pojem Inkaso z kategorie Bankovnictví?

Co je to Inkaso? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Inkaso?

Inkasem se rozumí peněžní vyrovnání, které je nutné uhradit kvůli předešlé objednávce služeb nebo produktů. Na faktuře bývá uvedeno datum splatnosti. Inkasem se také často rozumí automatické inkaso prováděné na základě příkazu k inkasu nebo SIPO. Inkaso může být hotovostní nebo bezhotovostní, při němž se využívá převod z jednoho bankovníhou účtu na jiný.


Co je to Inkaso? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Inkaso. Co znamená odborný pojem Inkaso z kategorie Bankovnictví?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Inkaso můžete samozřejmě sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Inkaso je v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: definice, formulace, význam, přesný výraz, terminus technicus, Bankovnictví, odborné názvosloví, heslo, Inkaso, definice pojmu, význam pojmu, co znamená, lexikon, slovo, popis, wiki, přesný význam, synonymum


Pojem Inkaso je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Inkaso?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Inkaso (z ital. incasso) je vyrovnání splatné pohledávky, buď v hotovosti nebo bezhotovostně, bankovním převodem z účtu příkazce na účet příjemce. Pohledávka vzniká obvykle fakturou ("účtem") za dodané zboží nebo službu, kde je také vyznačena lhůta splatnosti.
V běžné řeči se inkasem často rozumí speciální případ automatického inkasa na základě příkazu k inkasu nebo SIPO.

Pro více informací o heslu Inkaso zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Inkaso ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Inkaso na Google.cz

Vyhledat slovo Inkaso ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Inkaso ve Wikimedia Commons

Najít pojem Inkaso ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Inkaso ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Inkaso například ve Wikislovníku, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Inkaso? resp. co vlastně znamená slovo Inkaso? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inkaso, odpověď na dotaz co je to Inkaso?. Víte např. kdo to je Kryptobaron? Znáte a víte kdo je Delegát? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Bankovnictví. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.