Co je to?
Výraz, termín, definice slova Inkaso. Co znamená odborný pojem Inkaso z kategorie Bankovnictví?

Co je to Inkaso? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Inkaso?

Inkasem se rozumí peněžní vyrovnání, které je nutné uhradit kvůli předešlé objednávce služeb nebo produktů. Na faktuře bývá uvedeno datum splatnosti. Inkasem se také často rozumí automatické inkaso prováděné na základě příkazu k inkasu nebo SIPO. Inkaso může být hotovostní nebo bezhotovostní, při němž se využívá převod z jednoho bankovníhou účtu na jiný.


Co je to Inkaso? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Inkaso. Co znamená odborný pojem Inkaso z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Inkaso se nachází v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: názvosloví, heslo, Inkaso, synonymum, lexikon, slovo, Bankovnictví, terminus technicus, přesný výraz, slovník, informace, význam slova, definice pojmu, přesný význam, wiki, termín, co znamená, význam


Pojem Inkaso je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Inkaso? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Inkaso (z ital. incasso) je vyrovnání splatné pohledávky, buď v hotovosti nebo bezhotovostně, bankovním převodem z účtu příkazce na účet příjemce. Pohledávka vzniká obvykle fakturou ("účtem") za dodané zboží nebo službu, kde je také vyznačena lhůta splatnosti.
V běžné řeči se inkasem často rozumí speciální případ automatického inkasa na základě příkazu k inkasu nebo SIPO.

Zkuste zjistit více informací o slovu Inkaso v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Inkaso ve Wikislovníku

Hledat termín Inkaso na Google.cz

Najít výraz Inkaso ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Inkaso ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Inkaso na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Inkaso ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Inkaso například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Inkaso? resp. co to je Inkaso? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inkaso, odpověď na dotaz co je to Inkaso?. Víte např. kdo to je Charles Babbage? Znáte a víte kdo je Facilitátor? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Bankovnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.