Co je to?
Výraz, termín, definice slova Inkaso. Co znamená odborný pojem Inkaso z kategorie Bankovnictví?

Co je to Inkaso? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Inkaso?

Inkasem se rozumí peněžní vyrovnání, které je nutné uhradit kvůli předešlé objednávce služeb nebo produktů. Na faktuře bývá uvedeno datum splatnosti. Inkasem se také často rozumí automatické inkaso prováděné na základě příkazu k inkasu nebo SIPO. Inkaso může být hotovostní nebo bezhotovostní, při němž se využívá převod z jednoho bankovníhou účtu na jiný.


Co je to Inkaso? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Inkaso. Co znamená odborný pojem Inkaso z kategorie Bankovnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Inkaso? s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Inkaso je v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: odborný výraz, co to je, odborné názvosloví, názvosloví, pojem, definice pojmu, přesný význam, termín, vysvětlení, význam pojmu, Bankovnictví, význam, přesný výraz, popis, synonymum, Bankovnictví, wiki, slovo


Pojem Inkaso je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Inkaso? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Inkaso (z ital. incasso) je vyrovnání splatné pohledávky, buď v hotovosti nebo bezhotovostně, bankovním převodem z účtu příkazce na účet příjemce. Pohledávka vzniká obvykle fakturou ("účtem") za dodané zboží nebo službu, kde je také vyznačena lhůta splatnosti.
V běžné řeči se inkasem často rozumí speciální případ automatického inkasa na základě příkazu k inkasu nebo SIPO.

Zkuste zjistit více informací o slovu Inkaso v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Inkaso na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Inkaso ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Inkaso ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Inkaso ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Inkaso ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Inkaso ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Inkaso například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Inkaso? resp. jaký je význam pojmu Inkaso? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inkaso, odpověď na dotaz co je to Inkaso?. Víte např. kdo to je Nora Fridrichová? Znáte a víte kdo je Delegát? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Bankovnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.