Co je to?
Výraz, termín, definice slova Elektronická evidence tržeb. Co znamená odborný pojem Elektronická evidence tržeb z kategorie Účetnictví?

Co je to Elektronická evidence tržeb? Význam slova

Co znamená termín Elektronická evidence tržeb? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Elektronická evidence tržeb, jinak též registrace tržeb online, znamená nový způsob, jak evidovat tržby. Každá transakce v obchodě by měla být zaznamenána a údaje pak zaslány na státní správu. V mnoha zemích již tento systém bez problémů funguje, u nás se počítá s jeho zavedením v roce 2016.
K tomu, aby elektronická evidence tržeb fungovala, musí mít obchodník datové připojení, zařízený elektronický podpis a registraci na finančním úřadu a samozřejmě odpovídající pokladnu, která bude splňovat zákonem daná kritéria.


Co je to Elektronická evidence tržeb? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Elektronická evidence tržeb. Co znamená odborný pojem Elektronická evidence tržeb z kategorie Účetnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Elektronická evidence tržeb sdílet s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Elektronická evidence tržeb patří do sekce Účetnictví

Klíčová slova: přesný význam, názvosloví, informace, termín, pojem, definice, význam slova, synonymum, co je to Elektronická evidence tržeb?, wiki, odborný výraz, definice pojmu, Elektronická evidence tržeb, slovo, Účetnictví, slovník, terminologie, terminus technicus


Pojem Elektronická evidence tržeb je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Elektronická evidence tržeb? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Elektronická evidence tržeb (EET) či online registrace tržeb je způsob evidence tržeb, kdy jsou údaje o každé transakci obchodníka online posílány na státní správu. Systém EET se od roku 2016 spouští v Česku, již dříve byl zaveden v dalších zemích: v roce 2013 v Chorvatsku, v Maďarsku od roku 2015 funguje hybridní systém registračních pokladen a online připojení, ve Slovinsku funguje online evidence od začátku roku 2016; na Slovensku je online evidence tržeb nepovinná. V dalších zemích Evropy funguje offline evidence tržeb využívající registrační pokladny, k roku 2016 existovala evidence tržeb v 15 zemích EU.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat termín Elektronická evidence tržeb ve Wikizdrojích

Hledat heslo Elektronická evidence tržeb ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Elektronická evidence tržeb ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Elektronická evidence tržeb na Youtube

Hledat pojem Elektronická evidence tržeb ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Elektronická evidence tržeb ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektronická evidence tržeb například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Elektronická evidence tržeb? resp. jaký je význam slova Elektronická evidence tržeb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektronická evidence tržeb, odpověď na dotaz co je to Elektronická evidence tržeb?. Víte např. kdo to je Galileo Galilei? Znáte a víte kdo je Dwight Eisenhower? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Radíme proto zkusit hledat pojem Elektronická evidence tržeb v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je Účetnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.