Co je to?
Odborný výraz, definice slova Elektronická evidence tržeb. Co znamená pojem Elektronická evidence tržeb z kategorie Účetnictví?

Co je to Elektronická evidence tržeb? Význam slova

Co znamená termín Elektronická evidence tržeb? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Elektronická evidence tržeb, jinak též registrace tržeb online, znamená nový způsob, jak evidovat tržby. Každá transakce v obchodě by měla být zaznamenána a údaje pak zaslány na státní správu. V mnoha zemích již tento systém bez problémů funguje, u nás se počítá s jeho zavedením v roce 2016.
K tomu, aby elektronická evidence tržeb fungovala, musí mít obchodník datové připojení, zařízený elektronický podpis a registraci na finančním úřadu a samozřejmě odpovídající pokladnu, která bude splňovat zákonem daná kritéria.


Co je to Elektronická evidence tržeb? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Elektronická evidence tržeb. Co znamená pojem Elektronická evidence tržeb z kategorie Účetnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Elektronická evidence tržeb) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Elektronická evidence tržeb patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: popis, přesný význam, terminologie, formulace, přesný výraz, odborný výraz, slovo, Účetnictví, slovník, terminus technicus, význam, význam slova, heslo, názvosloví, definice pojmu, informace, co znamená, wiki


Pojem Elektronická evidence tržeb je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Elektronická evidence tržeb?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Elektronická evidence tržeb (EET) či online registrace tržeb je způsob evidence tržeb, kdy jsou údaje o každé transakci obchodníka online posílány na státní správu. Systém EET se od roku 2016 spouští v Česku, již dříve byl zaveden v dalších zemích: v roce 2013 v Chorvatsku, v Maďarsku od roku 2015 funguje hybridní systém registračních pokladen a online připojení, ve Slovinsku funguje online evidence od začátku roku 2016; na Slovensku je online evidence tržeb nepovinná. V dalších zemích Evropy funguje offline evidence tržeb využívající registrační pokladny, k roku 2016 existovala evidence tržeb v 15 zemích EU.

Linky na další online zdroje

Hledat termín Elektronická evidence tržeb ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Elektronická evidence tržeb ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Elektronická evidence tržeb ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Elektronická evidence tržeb na Youtube

Najít pojem Elektronická evidence tržeb ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Elektronická evidence tržeb ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektronická evidence tržeb například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Elektronická evidence tržeb? resp. co znamená Elektronická evidence tržeb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektronická evidence tržeb, odpověď na dotaz co je to Elektronická evidence tržeb?. Víte např. kdo to je Patron? Znáte a víte kdo je Čučkař? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Elektronická evidence tržeb v jiné sekci než Účetnictví. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.