Co je to?
Odborný výraz, definice slova Elektronická evidence tržeb. Co znamená pojem Elektronická evidence tržeb z kategorie Účetnictví?

Co je to Elektronická evidence tržeb? Význam slova

Co znamená termín Elektronická evidence tržeb? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Elektronická evidence tržeb, jinak též registrace tržeb online, znamená nový způsob, jak evidovat tržby. Každá transakce v obchodě by měla být zaznamenána a údaje pak zaslány na státní správu. V mnoha zemích již tento systém bez problémů funguje, u nás se počítá s jeho zavedením v roce 2016.
K tomu, aby elektronická evidence tržeb fungovala, musí mít obchodník datové připojení, zařízený elektronický podpis a registraci na finančním úřadu a samozřejmě odpovídající pokladnu, která bude splňovat zákonem daná kritéria.


Co je to Elektronická evidence tržeb? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Elektronická evidence tržeb. Co znamená pojem Elektronická evidence tržeb z kategorie Účetnictví?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Elektronická evidence tržeb sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Elektronická evidence tržeb patří do sekce Účetnictví

Klíčová slova: informace, význam, odborné názvosloví, formulace, popis, slovník, odborný výraz, heslo, co to je, význam pojmu, přesný výraz, termín, synonymum, definice, pojem, co znamená, slovo, terminologie


Pojem Elektronická evidence tržeb je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Elektronická evidence tržeb? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Elektronická evidence tržeb (EET) či online registrace tržeb je způsob evidence tržeb, kdy jsou údaje o každé transakci obchodníka online posílány na státní správu. Systém EET se od roku 2016 spouští v Česku, již dříve byl zaveden v dalších zemích: v roce 2013 v Chorvatsku, v Maďarsku od roku 2015 funguje hybridní systém registračních pokladen a online připojení, ve Slovinsku funguje online evidence od začátku roku 2016; na Slovensku je online evidence tržeb nepovinná. V dalších zemích Evropy funguje offline evidence tržeb využívající registrační pokladny, k roku 2016 existovala evidence tržeb v 15 zemích EU.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat termín Elektronická evidence tržeb ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Elektronická evidence tržeb ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Elektronická evidence tržeb ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Elektronická evidence tržeb ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Elektronická evidence tržeb ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Elektronická evidence tržeb ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektronická evidence tržeb například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Elektronická evidence tržeb? resp. co to je Elektronická evidence tržeb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektronická evidence tržeb, odpověď na dotaz co je to Elektronická evidence tržeb?. Víte např. kdo to je Ajťák? Znáte a víte kdo je Pojistný matematik? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Účetnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.