Co je to?
Odborný výraz, definice slova Elektronická evidence tržeb. Co znamená pojem Elektronická evidence tržeb z kategorie Účetnictví?

Co je to Elektronická evidence tržeb? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Elektronická evidence tržeb

Elektronická evidence tržeb, jinak též registrace tržeb online, znamená nový způsob, jak evidovat tržby. Každá transakce v obchodě by měla být zaznamenána a údaje pak zaslány na státní správu. V mnoha zemích již tento systém bez problémů funguje, u nás se počítá s jeho zavedením v roce 2016.
K tomu, aby elektronická evidence tržeb fungovala, musí mít obchodník datové připojení, zařízený elektronický podpis a registraci na finančním úřadu a samozřejmě odpovídající pokladnu, která bude splňovat zákonem daná kritéria.


Co je to Elektronická evidence tržeb? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Elektronická evidence tržeb. Co znamená pojem Elektronická evidence tržeb z kategorie Účetnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Elektronická evidence tržeb můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Elektronická evidence tržeb je v sekci Účetnictví

Klíčová slova: Účetnictví, definice, popis, terminus technicus, význam pojmu, co je to Elektronická evidence tržeb?, wiki, heslo, co to je, termín, vysvětlení, definice pojmu, slovo, význam, Elektronická evidence tržeb, pojem, co znamená, odborné názvosloví


Pojem Elektronická evidence tržeb je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Elektronická evidence tržeb?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elektronická evidence tržeb (EET) či online registrace tržeb je způsob evidence tržeb, kdy jsou údaje o každé transakci obchodníka online posílány na státní správu. Systém EET se od roku 2016 spouští v Česku, již dříve byl zaveden v dalších zemích: v roce 2013 v Chorvatsku, v Maďarsku od roku 2015 funguje hybridní systém registračních pokladen a online připojení, ve Slovinsku funguje online evidence od začátku roku 2016; na Slovensku je online evidence tržeb nepovinná. V dalších zemích Evropy funguje offline evidence tržeb využívající registrační pokladny, k roku 2016 existovala evidence tržeb v 15 zemích EU.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít pojem Elektronická evidence tržeb ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elektronická evidence tržeb ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Elektronická evidence tržeb na Google.cz

Hledat videa s názvem Elektronická evidence tržeb na Youtube

Hledat heslo Elektronická evidence tržeb ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Elektronická evidence tržeb ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektronická evidence tržeb například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Elektronická evidence tržeb? resp. co je to Elektronická evidence tržeb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektronická evidence tržeb, odpověď na dotaz co je to Elektronická evidence tržeb?. Víte např. kdo to je Závozník? Znáte a víte kdo je Kmán? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Účetnictví. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.