Co je to?
Výraz, termín, definice slova Elektronická evidence tržeb. Co znamená odborný pojem Elektronická evidence tržeb z kategorie Účetnictví?

Co je to Elektronická evidence tržeb? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Elektronická evidence tržeb

Elektronická evidence tržeb, jinak též registrace tržeb online, znamená nový způsob, jak evidovat tržby. Každá transakce v obchodě by měla být zaznamenána a údaje pak zaslány na státní správu. V mnoha zemích již tento systém bez problémů funguje, u nás se počítá s jeho zavedením v roce 2016.
K tomu, aby elektronická evidence tržeb fungovala, musí mít obchodník datové připojení, zařízený elektronický podpis a registraci na finančním úřadu a samozřejmě odpovídající pokladnu, která bude splňovat zákonem daná kritéria.


Co je to Elektronická evidence tržeb? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Elektronická evidence tržeb. Co znamená odborný pojem Elektronická evidence tržeb z kategorie Účetnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Elektronická evidence tržeb s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Elektronická evidence tržeb je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: heslo, termín, názvosloví, formulace, význam pojmu, odborný výraz, význam slova, Účetnictví, popis, Účetnictví, odborné názvosloví, terminus technicus, slovo, lexikon, definice, přesný význam, vysvětlení, terminologie


Pojem Elektronická evidence tržeb je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Elektronická evidence tržeb můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elektronická evidence tržeb (EET) či online registrace tržeb je způsob evidence tržeb, kdy jsou údaje o každé transakci obchodníka online posílány na státní správu. Systém EET se od roku 2016 spouští v Česku, již dříve byl zaveden v dalších zemích: v roce 2013 v Chorvatsku, v Maďarsku od roku 2015 funguje hybridní systém registračních pokladen a online připojení, ve Slovinsku funguje online evidence od začátku roku 2016; na Slovensku je online evidence tržeb nepovinná. V dalších zemích Evropy funguje offline evidence tržeb využívající registrační pokladny, k roku 2016 existovala evidence tržeb v 15 zemích EU.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat výraz Elektronická evidence tržeb ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Elektronická evidence tržeb ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Elektronická evidence tržeb ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Elektronická evidence tržeb ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Elektronická evidence tržeb ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elektronická evidence tržeb ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektronická evidence tržeb například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Elektronická evidence tržeb? resp. co je to Elektronická evidence tržeb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektronická evidence tržeb, odpověď na dotaz co je to Elektronická evidence tržeb?. Víte např. kdo to je Account manager? Znáte a víte kdo je Andělíčkářka? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Účetnictví U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.