Co je to?
Odborný výraz, definice slova Elektronická evidence tržeb. Co znamená pojem Elektronická evidence tržeb z kategorie Účetnictví?

Co je to Elektronická evidence tržeb? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Elektronická evidence tržeb

Elektronická evidence tržeb, jinak též registrace tržeb online, znamená nový způsob, jak evidovat tržby. Každá transakce v obchodě by měla být zaznamenána a údaje pak zaslány na státní správu. V mnoha zemích již tento systém bez problémů funguje, u nás se počítá s jeho zavedením v roce 2016.
K tomu, aby elektronická evidence tržeb fungovala, musí mít obchodník datové připojení, zařízený elektronický podpis a registraci na finančním úřadu a samozřejmě odpovídající pokladnu, která bude splňovat zákonem daná kritéria.


Co je to Elektronická evidence tržeb? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Elektronická evidence tržeb. Co znamená pojem Elektronická evidence tržeb z kategorie Účetnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Elektronická evidence tržeb se nachází v sekci Účetnictví

Klíčová slova: definice pojmu, lexikon, co to je, odborný výraz, Účetnictví, význam, názvosloví, přesný význam, formulace, termín, pojem, terminus technicus, popis, význam pojmu, co znamená, Účetnictví, vysvětlení, význam slova


Pojem Elektronická evidence tržeb je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Elektronická evidence tržeb? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elektronická evidence tržeb (EET) či online registrace tržeb je způsob evidence tržeb, kdy jsou údaje o každé transakci obchodníka online posílány na státní správu. Systém EET se od roku 2016 spouští v Česku, již dříve byl zaveden v dalších zemích: v roce 2013 v Chorvatsku, v Maďarsku od roku 2015 funguje hybridní systém registračních pokladen a online připojení, ve Slovinsku funguje online evidence od začátku roku 2016; na Slovensku je online evidence tržeb nepovinná. V dalších zemích Evropy funguje offline evidence tržeb využívající registrační pokladny, k roku 2016 existovala evidence tržeb v 15 zemích EU.

Pro více informací o heslu Elektronická evidence tržeb zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Elektronická evidence tržeb na Youtube

Vyhledat heslo Elektronická evidence tržeb ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Elektronická evidence tržeb ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Elektronická evidence tržeb ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Elektronická evidence tržeb ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Elektronická evidence tržeb ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektronická evidence tržeb například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Elektronická evidence tržeb? resp. co přesně označuje termín Elektronická evidence tržeb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektronická evidence tržeb, odpověď na dotaz co je to Elektronická evidence tržeb?. Víte např. kdo to je Johann Sebastian Bach? Znáte a víte kdo je Pojistný matematik? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Účetnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.