Co je to?
Definice výrazu Ppm. Co znamená odborný pojem Ppm z kategorie Zkratky?

Co to je Ppm? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ppm?

Zkratka ppm pochází z anglického "parts per million", případně z latinského "pars per milion" a označuje (počet) dílů či částic na jeden milion. Vyjadřuje poměr části vůči celku. 1 ppm je tedy jedna miliontina. Analogicky k ppm existují i zkratky ppb (jedna miliardtina), ppt (jedna biliontina) nebo ppq (jedna biliardtina). Zkratka ppm se používá především v chemii nebo ve zprávách o koncentraci znečištění vzduchu nebo vody.


Co je to Ppm? Význam slova, termín, Definice výrazu Ppm. Co znamená odborný pojem Ppm z kategorie Zkratky?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ppm se nachází v kategorii Zkratky

Klíčová slova: odborné názvosloví, přesný výraz, definice, informace, význam, formulace, co je to Ppm?, slovník, co znamená, lexikon, Zkratky, Zkratky, heslo, definice pojmu, termín, pojem, odborný výraz, význam slova


Pojem Ppm je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ppm? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Parts per million (z angličtiny, česky „dílů či částic na jeden milion“), zkráceně též ppm, je výraz pro jednu miliontinu (celku); někdy je tento výraz odvozován i z latinského pars per milion. Obdobně jako procento (jedna setina) či promile (jedna tisícina) se používá pro znázornění poměru jedné části vůči celku. Použití zkratky ppm (popřípadě ppb) je technicky nesprávné. Podle technické normy ČSN ISO 80000-1, článek 6.5.5, je korektní vyjádření v mocninách deseti.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo Ppm ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Ppm ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Ppm na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ppm ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Ppm ve Wikizdrojích

Hledat termín Ppm ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ppm například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Ppm? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Ppm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ppm, odpověď na dotaz co je to Ppm?. Víte např. kdo to je David Lynch? Znáte a víte kdo je Kristýna Leichtová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Zkratky. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..