Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ppm. Co znamená odborný pojem Ppm z kategorie Zkratky?

Co je Ppm? Význam slova

Co znamená termín Ppm? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Zkratka ppm pochází z anglického "parts per million", případně z latinského "pars per milion" a označuje (počet) dílů či částic na jeden milion. Vyjadřuje poměr části vůči celku. 1 ppm je tedy jedna miliontina. Analogicky k ppm existují i zkratky ppb (jedna miliardtina), ppt (jedna biliontina) nebo ppq (jedna biliardtina). Zkratka ppm se používá především v chemii nebo ve zprávách o koncentraci znečištění vzduchu nebo vody.


Co je to Ppm? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ppm. Co znamená odborný pojem Ppm z kategorie Zkratky?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Ppm? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Ppm je v kategorii zkratky

Klíčová slova: terminus technicus, co je to Ppm?, synonymum, lexikon, Ppm, informace, co to je, termín, wiki, vysvětlení, přesný význam, názvosloví, odborné názvosloví, význam, význam pojmu, terminologie, slovo, co znamená


Pojem Ppm je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Ppm?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Parts per million (z angličtiny, česky „dílů či částic na jeden milion“), zkráceně též ppm, je výraz pro jednu miliontinu (celku); někdy je tento výraz odvozován i z latinského pars per milion. Obdobně jako procento (jedna setina) či promile (jedna tisícina) se používá pro znázornění poměru jedné části vůči celku. Použití zkratky ppm (popřípadě ppb) je technicky nesprávné. Podle technické normy ČSN ISO 80000-1, článek 6.5.5, je korektní vyjádření v mocninách deseti.

Více informací o slovu Ppm doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat termín Ppm ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Ppm na Google.cz

Vyhledat pojem Ppm ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Ppm ve Wikislovníku

Najít heslo Ppm ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Ppm ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ppm například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte co znamená slovo Ppm? resp. co je to Ppm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ppm, odpověď na dotaz co je to Ppm?. Víte např. kdo to je Konkurent? Znáte a víte kdo je Bedřich Smetana? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Ppm i jinde než v sekci než v zkratky. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..