Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ppm. Co znamená odborný pojem Ppm z kategorie Zkratky?

Co je to Ppm? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ppm

Zkratka ppm pochází z anglického "parts per million", případně z latinského "pars per milion" a označuje (počet) dílů či částic na jeden milion. Vyjadřuje poměr části vůči celku. 1 ppm je tedy jedna miliontina. Analogicky k ppm existují i zkratky ppb (jedna miliardtina), ppt (jedna biliontina) nebo ppq (jedna biliardtina). Zkratka ppm se používá především v chemii nebo ve zprávách o koncentraci znečištění vzduchu nebo vody.


Co je to Ppm? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ppm. Co znamená odborný pojem Ppm z kategorie Zkratky?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Ppm s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Ppm se nachází v kategorii zkratky

Klíčová slova: definice pojmu, zkratky, význam, vysvětlení, lexikon, co to je, popis, terminologie, synonymum, pojem, definice, formulace, heslo, terminus technicus, odborný výraz, co je to Ppm?, význam slova, co znamená


Pojem Ppm je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ppm? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Parts per million (z angličtiny, česky „dílů či částic na jeden milion“), zkráceně též ppm, je výraz pro jednu miliontinu (celku); někdy je tento výraz odvozován i z latinského pars per milion. Obdobně jako procento (jedna setina) či promile (jedna tisícina) se používá pro znázornění poměru jedné části vůči celku. Použití zkratky ppm (popřípadě ppb) je technicky nesprávné. Podle technické normy ČSN ISO 80000-1, článek 6.5.5, je korektní vyjádření v mocninách deseti.

Jiné informační zdroje o pojmu Ppm

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ppm ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Ppm na Google.cz

Hledat výraz Ppm ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Ppm ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Ppm ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ppm ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ppm například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Ppm? resp. jaký je význam slova Ppm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ppm, odpověď na dotaz co je to Ppm?. Víte např. kdo to je Manažer? Znáte a víte kdo je Jiří Drahoš? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je zkratky. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..