Co je to?
Definice výrazu Ppm. Co znamená odborný pojem Ppm z kategorie Zkratky?

Co to je Ppm? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Ppm?

Zkratka ppm pochází z anglického "parts per million", případně z latinského "pars per milion" a označuje (počet) dílů či částic na jeden milion. Vyjadřuje poměr části vůči celku. 1 ppm je tedy jedna miliontina. Analogicky k ppm existují i zkratky ppb (jedna miliardtina), ppt (jedna biliontina) nebo ppq (jedna biliardtina). Zkratka ppm se používá především v chemii nebo ve zprávách o koncentraci znečištění vzduchu nebo vody.


Co je to Ppm? Význam slova, termín, Definice výrazu Ppm. Co znamená odborný pojem Ppm z kategorie Zkratky?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Ppm doporučujeme sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ppm se nachází v sekci Zkratky

Klíčová slova: Zkratky, synonymum, Zkratky, přesný výraz, wiki, pojem, definice pojmu, vysvětlení, formulace, co znamená, definice, přesný význam, odborný výraz, význam slova, význam pojmu, termín, co je to Ppm?, slovo


Pojem Ppm je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ppm? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Parts per million (z angličtiny, česky „dílů či částic na jeden milion“), zkráceně též ppm, je výraz pro jednu miliontinu (celku); někdy je tento výraz odvozován i z latinského pars per milion. Obdobně jako procento (jedna setina) či promile (jedna tisícina) se používá pro znázornění poměru jedné části vůči celku. Použití zkratky ppm (popřípadě ppb) je technicky nesprávné. Podle technické normy ČSN ISO 80000-1, článek 6.5.5, je korektní vyjádření v mocninách deseti.

Další informační zdroje

Zkusit najít pojem Ppm ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ppm na Youtube

Hledat výraz Ppm ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ppm ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Ppm na Google.cz

Hledat pojem Ppm ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ppm například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Ppm? resp. jaký je přesný význam slova Ppm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ppm, odpověď na dotaz co je to Ppm?. Víte např. kdo to je Jack Nicholson? Znáte a víte kdo je Alexandra Mynářová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Ppm hledat i v jiných kategoriích (než Zkratky) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..