Co je to?
Definice výrazu Ppm. Co znamená odborný pojem Ppm z kategorie Zkratky?

Co to je Ppm? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Ppm?

Zkratka ppm pochází z anglického "parts per million", případně z latinského "pars per milion" a označuje (počet) dílů či částic na jeden milion. Vyjadřuje poměr části vůči celku. 1 ppm je tedy jedna miliontina. Analogicky k ppm existují i zkratky ppb (jedna miliardtina), ppt (jedna biliontina) nebo ppq (jedna biliardtina). Zkratka ppm se používá především v chemii nebo ve zprávách o koncentraci znečištění vzduchu nebo vody.


Co je to Ppm? Význam slova, termín, Definice výrazu Ppm. Co znamená odborný pojem Ppm z kategorie Zkratky?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Ppm můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ppm je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam slova, heslo, synonymum, popis, názvosloví, pojem, slovník, přesný výraz, definice, terminologie, Ppm, co to je, význam, lexikon, význam pojmu, termín, Zkratky


Pojem Ppm je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ppm? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Parts per million (z angličtiny, česky „dílů či částic na jeden milion“), zkráceně též ppm, je výraz pro jednu miliontinu (celku); někdy je tento výraz odvozován i z latinského pars per milion. Obdobně jako procento (jedna setina) či promile (jedna tisícina) se používá pro znázornění poměru jedné části vůči celku. Použití zkratky ppm (popřípadě ppb) je technicky nesprávné. Podle technické normy ČSN ISO 80000-1, článek 6.5.5, je korektní vyjádření v mocninách deseti.

Další informační zdroje o slovu Ppm

Vyhledat heslo Ppm ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Ppm ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Ppm ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Ppm ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Ppm na Google.cz

Hledat pojem Ppm ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Ppm například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Ppm? resp. co vlastně znamená slovo Ppm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ppm, odpověď na dotaz co je to Ppm?. Víte např. kdo to je Harlekýn? Znáte a víte kdo je Alexandra Mynářová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Zkratky Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..