Co je to?
Definice výrazu Ppm. Co znamená odborný pojem Ppm z kategorie Zkratky?

Co to je Ppm? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Ppm?

Zkratka ppm pochází z anglického "parts per million", případně z latinského "pars per milion" a označuje (počet) dílů či částic na jeden milion. Vyjadřuje poměr části vůči celku. 1 ppm je tedy jedna miliontina. Analogicky k ppm existují i zkratky ppb (jedna miliardtina), ppt (jedna biliontina) nebo ppq (jedna biliardtina). Zkratka ppm se používá především v chemii nebo ve zprávách o koncentraci znečištění vzduchu nebo vody.


Co je to Ppm? Význam slova, termín, Definice výrazu Ppm. Co znamená odborný pojem Ppm z kategorie Zkratky?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ppm patří do kategorie Zkratky

Klíčová slova: formulace, odborný výraz, význam slova, přesný výraz, odborné názvosloví, co znamená, wiki, přesný význam, lexikon, termín, co je to Ppm?, Zkratky, heslo, Ppm, význam pojmu, slovo, informace, význam


Pojem Ppm je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ppm? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Parts per million (z angličtiny, česky „dílů či částic na jeden milion“), zkráceně též ppm, je výraz pro jednu miliontinu (celku); někdy je tento výraz odvozován i z latinského pars per milion. Obdobně jako procento (jedna setina) či promile (jedna tisícina) se používá pro znázornění poměru jedné části vůči celku. Použití zkratky ppm (popřípadě ppb) je technicky nesprávné. Podle technické normy ČSN ISO 80000-1, článek 6.5.5, je korektní vyjádření v mocninách deseti.

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ppm ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Ppm ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ppm ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Ppm ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Ppm ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Ppm ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ppm například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Ppm? resp. co se přesně ukrývá za slovem Ppm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ppm, odpověď na dotaz co je to Ppm?. Víte např. kdo to je Bílý kůň? Znáte a víte kdo je Dana Drábová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Zkratky. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..