Co je to?
Definice výrazu, termínu Ppm. Co znamená odborný pojem Ppm z kategorie Zkratky?

Co je Ppm? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ppm?

Zkratka ppm pochází z anglického "parts per million", případně z latinského "pars per milion" a označuje (počet) dílů či částic na jeden milion. Vyjadřuje poměr části vůči celku. 1 ppm je tedy jedna miliontina. Analogicky k ppm existují i zkratky ppb (jedna miliardtina), ppt (jedna biliontina) nebo ppq (jedna biliardtina). Zkratka ppm se používá především v chemii nebo ve zprávách o koncentraci znečištění vzduchu nebo vody.


Co je to Ppm? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ppm. Co znamená odborný pojem Ppm z kategorie Zkratky?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s rodinou a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Ppm je v kategorii zkratky

Klíčová slova: význam pojmu, přesný význam, přesný výraz, slovo, termín, slovník, zkratky, co to je, co znamená, odborné názvosloví, definice, heslo, význam, vysvětlení, popis, význam slova, informace, lexikon


Pojem Ppm je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ppm? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Parts per million (z angličtiny, česky „dílů či částic na jeden milion“), zkráceně též ppm, je výraz pro jednu miliontinu (celku); někdy je tento výraz odvozován i z latinského pars per milion. Obdobně jako procento (jedna setina) či promile (jedna tisícina) se používá pro znázornění poměru jedné části vůči celku. Použití zkratky ppm (popřípadě ppb) je technicky nesprávné. Podle technické normy ČSN ISO 80000-1, článek 6.5.5, je korektní vyjádření v mocninách deseti.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat termín Ppm ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Ppm ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Ppm ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ppm ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Ppm ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Ppm ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ppm například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už víte jaká je definice termínu Ppm? resp. co je to Ppm? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ppm, odpověď na dotaz co je to Ppm?. Víte např. kdo to je Jan Neckář? Znáte a víte kdo je Antonín Dvořák? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ppm v jiné sekci než zkratky. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..