Co je to?
Výraz, termín, definice slova Slang. Co znamená odborný pojem Slang z kategorie Český jazyk?

Co je to Slang? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Slang?

Slang patří do nespisovné části jazyka. Jedná se o mluvu skupiny nebo společenství, které je spjato profesně nebo zájmově. Slang má slovní zásobu pro takovou skupinu charakteristickou a může být pro ostatní částečně nesrozumitelný.
Od spisovného jazyka se slang odlišuje právě slovní zásobou. Existuje více druhů slangu - profesní slang, který zahrnuje nespisovné odborné termíny, slang zájmových skupin, např. vojenský, studentský apod., popř. argot – mluvu kriminálníků, které by neměli rozumět nezasvěcení.


Co je to Slang? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Slang. Co znamená odborný pojem Slang z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Slang patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: wiki, význam pojmu, co je to Slang?, názvosloví, co to je, termín, Český jazyk, popis, význam, heslo, definice pojmu, formulace, Český jazyk, přesný výraz, co znamená, informace, lexikon, slovo


Pojem Slang je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Slang dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Slang je nespisovný útvar jazyka, který je charakteristický pro mluvčí náležející k určité zájmové nebo profesní skupině. Rozdíly oproti spisovnému jazyku spočívají především ve slovní zásobě.

Jiné zdroje informací o pojmu Slang

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Slang ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Slang ve Wikislovníku

Najít pojem Slang ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Slang ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Slang na Youtube

Zkusit najít termín Slang ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Slang například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Slang? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Slang? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slang, odpověď na dotaz co je to Slang?. Víte např. kdo to je Tupec? Znáte a víte kdo je Aneta Langerová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Český jazyk). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.