Co je to?
Výraz, termín, definice slova Slang. Co znamená odborný pojem Slang z kategorie Český jazyk?

Co je Slang? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Slang

Slang patří do nespisovné části jazyka. Jedná se o mluvu skupiny nebo společenství, které je spjato profesně nebo zájmově. Slang má slovní zásobu pro takovou skupinu charakteristickou a může být pro ostatní částečně nesrozumitelný.
Od spisovného jazyka se slang odlišuje právě slovní zásobou. Existuje více druhů slangu - profesní slang, který zahrnuje nespisovné odborné termíny, slang zájmových skupin, např. vojenský, studentský apod., popř. argot – mluvu kriminálníků, které by neměli rozumět nezasvěcení.


Co je to Slang? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Slang. Co znamená odborný pojem Slang z kategorie Český jazyk?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici pojmu Slang sdílejte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Slang je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: Slang, Český jazyk, popis, slovník, co je to Slang?, definice pojmu, synonymum, co to je, lexikon, význam pojmu, terminus technicus, formulace, heslo, Český jazyk, vysvětlení, význam, přesný výraz, terminologie


Pojem Slang je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Slang?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Slang je nespisovný útvar jazyka, který je charakteristický pro mluvčí náležející k určité zájmové nebo profesní skupině. Rozdíly oproti spisovnému jazyku spočívají především ve slovní zásobě.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít slovo Slang ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Slang ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Slang ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Slang na Google obrázcích

Vyhledat výraz Slang ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Slang ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Slang například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Slang? resp. jaký je význam pojmu Slang? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slang, odpověď na dotaz co je to Slang?. Víte např. kdo to je Pazgřivec? Znáte a víte kdo je Václav Upír Krejčí? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Český jazyk. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.