Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Slang. Co znamená pojem Slang z kategorie Český jazyk?

Co to je Slang? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Slang?

Slang patří do nespisovné části jazyka. Jedná se o mluvu skupiny nebo společenství, které je spjato profesně nebo zájmově. Slang má slovní zásobu pro takovou skupinu charakteristickou a může být pro ostatní částečně nesrozumitelný.
Od spisovného jazyka se slang odlišuje právě slovní zásobou. Existuje více druhů slangu - profesní slang, který zahrnuje nespisovné odborné termíny, slang zájmových skupin, např. vojenský, studentský apod., popř. argot – mluvu kriminálníků, které by neměli rozumět nezasvěcení.


Co je to Slang? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Slang. Co znamená pojem Slang z kategorie Český jazyk?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Slang můžete sdílet s dalšími osobami na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Slang je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: přesný význam, informace, co znamená, význam pojmu, lexikon, odborné názvosloví, co je to Slang?, pojem, popis, Slang, názvosloví, co to je, definice, vysvětlení, formulace, význam, slovo, heslo


Pojem Slang je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Slang?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Slang je nespisovný útvar jazyka, který je charakteristický pro mluvčí náležející k určité zájmové nebo profesní skupině. Rozdíly oproti spisovnému jazyku spočívají především ve slovní zásobě.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít termín Slang ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Slang ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Slang ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Slang na Google.cz

Vyhledat termín Slang ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Slang na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Slang například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Slang? resp. jaký je význam slova Slang? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slang, odpověď na dotaz co je to Slang?. Víte např. kdo to je Marie Kyselková? Znáte a víte kdo je Alena Schillerová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Český jazyk. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.