Co je to?
Definice odborného termínu, slova Slang. Co znamená pojem Slang z kategorie Český jazyk?

Co je to Slang? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Slang

Slang patří do nespisovné části jazyka. Jedná se o mluvu skupiny nebo společenství, které je spjato profesně nebo zájmově. Slang má slovní zásobu pro takovou skupinu charakteristickou a může být pro ostatní částečně nesrozumitelný.
Od spisovného jazyka se slang odlišuje právě slovní zásobou. Existuje více druhů slangu - profesní slang, který zahrnuje nespisovné odborné termíny, slang zájmových skupin, např. vojenský, studentský apod., popř. argot – mluvu kriminálníků, které by neměli rozumět nezasvěcení.


Co je to Slang? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Slang. Co znamená pojem Slang z kategorie Český jazyk?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Slang? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Slang je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: slovo, slovník, odborné názvosloví, definice, pojem, co to je, synonymum, co je to Slang?, Český jazyk, co znamená, lexikon, přesný výraz, definice pojmu, formulace, přesný význam, heslo, wiki, terminologie


Pojem Slang je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Slang?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Slang je nespisovný útvar jazyka, který je charakteristický pro mluvčí náležející k určité zájmové nebo profesní skupině. Rozdíly oproti spisovnému jazyku spočívají především ve slovní zásobě.

Další možné informační zdroje

Vyhledat pojem Slang ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Slang ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Slang ve Wikizdrojích

Hledat výraz Slang ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Slang na Youtube

Najít heslo Slang na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Slang například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Slang? resp. jaká je definice termínu Slang? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slang, odpověď na dotaz co je to Slang?. Víte např. kdo to je Jan Cina? Znáte a víte kdo je Světlana Nálepková? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.