Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kriminalita. Co znamená pojem Kriminalita z kategorie Právo?

Co je Kriminalita?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kriminalita?

Kriminalita neboli zločinnost je označení pro možný výskyt trestného nebo kriminálního chování, které zahrnuje trestné činy, spáchané v určité společnosti. Protispolečenské chování, které je tak nebezpečné, že je považováno za trestný čin, hodnotí trestní právo. To vymezuje i další konání, které je považováno za delikt, stíhaný a souzený příslušnými orgány. Kriminalita je řazena k sociálně patologickým jevům. Může být zjevná nebo skrytá.
Zjevná kriminalita je podchycená ve statistikách, o skryté kriminalitě se státní orgány nedozvědí. Pokud kriminální čin vyjdou najevo, jsou trestně stíhány. Skrytou kriminalitu a její množství ovlivňuje řada faktorů. K nim patří například důvěra občanů ve státní moc, strach z odvety pachatelů, reakce okolí po oznámení trestné činnosti a tolerantnost lidí k porušování zákonů. Kriminalita je zkoumána podle území, sociálního a profesního složení obyvatelstva, věku pachatelů, recidivy a podobně.


Co je to Kriminalita? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kriminalita. Co znamená pojem Kriminalita z kategorie Právo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Kriminalita sdílet s kolegy na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Kriminalita patří do sekce právo

Klíčová slova: názvosloví, právo, lexikon, co to je, právo, odborný výraz, význam slova, terminologie, termín, heslo, synonymum, wiki, slovo, přesný výraz, vysvětlení, pojem, význam pojmu, význam


Pojem Kriminalita je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Kriminalita?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kriminalita je veškeré páchání přestupků nebo trestných činů. Vědecky ji zkoumá kriminologie.
Kriminalitu lze obecně chápat jako protiprávní jednání, čili veškeré páchání přestupků nebo trestných činů. Odborná literatura však uvádí, že kriminalita je souhrn spáchaných trestných činů (Vichlenda, Béreš, 2008, p 7). Jandourek uvádí (Jandourek, 2011, p 12), že zločin jako produkt kriminality je vědomé a dobrovolné spáchání činu považovaného za společensky nebezpečný a zakázaný určitým pravidlem stanoveným oprávněnou osobou. Také uvádí, že v každé společnosti je považováno za zločin něco jiného.

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kriminalita ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Kriminalita ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kriminalita ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Kriminalita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Kriminalita ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Kriminalita na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kriminalita například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Kriminalita? resp. co je to Kriminalita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kriminalita, odpověď na dotaz co je to Kriminalita?. Víte např. kdo to je Zlomyslník? Znáte a víte kdo je Oldřich Vlach? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Kriminalita i v jiné části webu než je kategorie právo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Právnička, kriminalita, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.