Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kriminalita. Co znamená odborný pojem Kriminalita z kategorie Právo?

Co je to Kriminalita? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kriminalita

Kriminalita neboli zločinnost je označení pro možný výskyt trestného nebo kriminálního chování, které zahrnuje trestné činy, spáchané v určité společnosti. Protispolečenské chování, které je tak nebezpečné, že je považováno za trestný čin, hodnotí trestní právo. To vymezuje i další konání, které je považováno za delikt, stíhaný a souzený příslušnými orgány. Kriminalita je řazena k sociálně patologickým jevům. Může být zjevná nebo skrytá.
Zjevná kriminalita je podchycená ve statistikách, o skryté kriminalitě se státní orgány nedozvědí. Pokud kriminální čin vyjdou najevo, jsou trestně stíhány. Skrytou kriminalitu a její množství ovlivňuje řada faktorů. K nim patří například důvěra občanů ve státní moc, strach z odvety pachatelů, reakce okolí po oznámení trestné činnosti a tolerantnost lidí k porušování zákonů. Kriminalita je zkoumána podle území, sociálního a profesního složení obyvatelstva, věku pachatelů, recidivy a podobně.


Co je to Kriminalita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kriminalita. Co znamená odborný pojem Kriminalita z kategorie Právo?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Kriminalita) můžete sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Kriminalita patří do kategorie právo

Klíčová slova: co to je, formulace, informace, odborné názvosloví, wiki, termín, odborný výraz, definice, Kriminalita, definice pojmu, význam pojmu, popis, význam slova, právo, synonymum, co je to Kriminalita?, slovo, terminus technicus


Pojem Kriminalita je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kriminalita? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kriminalita je veškeré páchání přestupků nebo trestných činů. Vědecky ji zkoumá kriminologie.
Kriminalitu lze obecně chápat jako protiprávní jednání, čili veškeré páchání přestupků nebo trestných činů. Odborná literatura však uvádí, že kriminalita je souhrn spáchaných trestných činů (Vichlenda, Béreš, 2008, p 7). Jandourek uvádí (Jandourek, 2011, p 12), že zločin jako produkt kriminality je vědomé a dobrovolné spáchání činu považovaného za společensky nebezpečný a zakázaný určitým pravidlem stanoveným oprávněnou osobou. Také uvádí, že v každé společnosti je považováno za zločin něco jiného.

Jiné zdroje informací o pojmu Kriminalita

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kriminalita ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Kriminalita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Kriminalita ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Kriminalita ve Wikizdrojích

Hledat termín Kriminalita ve Wikislovníku

Hledat heslo Kriminalita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kriminalita například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Kriminalita? resp. co označuje slovo Kriminalita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kriminalita, odpověď na dotaz co je to Kriminalita?. Víte např. kdo to je Bob Dylan? Znáte a víte kdo je Kastelán? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než právo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.