Co je to?
Definice výrazu Okluze. Co znamená odborný pojem Okluze z kategorie Lékařství?

Co to je Okluze? Význam slova

Co znamená termín Okluze? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Okluze je termín používaný ve více oborech. Znamená upoutání, spojení nebo uzavření, popřípadě skus. S okluzí se setkáme v lékařství, v chemii nebo meteorologii. Nejčastěji užívaný je tento pojem v medicíně, kde označuje např. ve vnitřním lékařství uzavření cévy, setkat se s okluzí můžeme i v oftalmologii, akutní medicíně nebo dermatologii. Pojem okluze využívají i zubní lékaři. V meteorologii znamená okluze uzavření teplého sektoru frontální tlakové níže.


Co je to Okluze? Význam slova, termín, Definice výrazu Okluze. Co znamená odborný pojem Okluze z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Okluze se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: definice pojmu, přesný výraz, odborné názvosloví, co je to Okluze?, formulace, význam pojmu, odborný výraz, přesný význam, Lékařství, termín, co znamená, co to je, lexikon, slovník, synonymum, význam slova, terminologie, heslo


Pojem Okluze je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz Okluze ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Okluze ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Okluze na Youtube

Zkusit najít heslo Okluze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Okluze ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Okluze ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Okluze například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Okluze? resp. co znamená slovo Okluze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Okluze, odpověď na dotaz co je to Okluze?. Víte např. kdo to je Jiří Paroubek? Znáte a víte kdo je Andrej Kiska? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Okluze v jiné sekci než Lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..