Co je to?
Výraz, termín, definice slova Okluze. Co znamená odborný pojem Okluze z kategorie Lékařství?

Co je to Okluze? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Okluze

Okluze je termín používaný ve více oborech. Znamená upoutání, spojení nebo uzavření, popřípadě skus. S okluzí se setkáme v lékařství, v chemii nebo meteorologii. Nejčastěji užívaný je tento pojem v medicíně, kde označuje např. ve vnitřním lékařství uzavření cévy, setkat se s okluzí můžeme i v oftalmologii, akutní medicíně nebo dermatologii. Pojem okluze využívají i zubní lékaři. V meteorologii znamená okluze uzavření teplého sektoru frontální tlakové níže.


Co je to Okluze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Okluze. Co znamená odborný pojem Okluze z kategorie Lékařství?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Okluze patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: názvosloví, význam pojmu, vysvětlení, odborný výraz, přesný výraz, synonymum, lexikon, informace, odborné názvosloví, lékařství, pojem, význam slova, co to je, definice, formulace, terminus technicus, význam, slovník


Pojem Okluze je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Okluze doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít pojem Okluze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Okluze ve Wikipedii

Hledat heslo Okluze ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Okluze ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Okluze ve Wikimedia Commons

Najít termín Okluze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Okluze například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Okluze? resp. jaká je definice termínu Okluze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Okluze, odpověď na dotaz co je to Okluze?. Víte např. kdo to je Věra Galatíková? Znáte a víte kdo je Klára Jandová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je lékařství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..