Co je to?
Definice výrazu Okluze. Co znamená odborný pojem Okluze z kategorie Lékařství?

Co to je Okluze? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Okluze?

Okluze je termín používaný ve více oborech. Znamená upoutání, spojení nebo uzavření, popřípadě skus. S okluzí se setkáme v lékařství, v chemii nebo meteorologii. Nejčastěji užívaný je tento pojem v medicíně, kde označuje např. ve vnitřním lékařství uzavření cévy, setkat se s okluzí můžeme i v oftalmologii, akutní medicíně nebo dermatologii. Pojem okluze využívají i zubní lékaři. V meteorologii znamená okluze uzavření teplého sektoru frontální tlakové níže.


Co je to Okluze? Význam slova, termín, Definice výrazu Okluze. Co znamená odborný pojem Okluze z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Okluze patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: terminus technicus, co znamená, názvosloví, odborný výraz, definice, terminologie, význam pojmu, wiki, Lékařství, termín, pojem, význam slova, synonymum, Okluze, vysvětlení, slovo, lexikon, význam


Pojem Okluze je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Okluze lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Okluze ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Okluze ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Okluze na Google.cz

Hledat videa s názvem Okluze na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Okluze ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Okluze ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Okluze například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Okluze? resp. co vlastně znamená slovo Okluze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Okluze, odpověď na dotaz co je to Okluze?. Víte např. kdo to je Antonín Zápotocký? Znáte a víte kdo je Andrej Kiska? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Okluze i v jiných kategoriích (než Lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..