Co je to?
Výraz, termín, definice slova Okluze. Co znamená odborný pojem Okluze z kategorie Lékařství?

Co je to Okluze? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Okluze

Okluze je termín používaný ve více oborech. Znamená upoutání, spojení nebo uzavření, popřípadě skus. S okluzí se setkáme v lékařství, v chemii nebo meteorologii. Nejčastěji užívaný je tento pojem v medicíně, kde označuje např. ve vnitřním lékařství uzavření cévy, setkat se s okluzí můžeme i v oftalmologii, akutní medicíně nebo dermatologii. Pojem okluze využívají i zubní lékaři. V meteorologii znamená okluze uzavření teplého sektoru frontální tlakové níže.


Co je to Okluze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Okluze. Co znamená odborný pojem Okluze z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Okluze se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: slovník, názvosloví, lékařství, význam slova, slovo, co to je, definice, co znamená, význam, odborné názvosloví, synonymum, odborný výraz, terminus technicus, význam pojmu, Okluze, pojem, heslo, terminologie


Pojem Okluze je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz Okluze ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Okluze ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Okluze ve Wikipedii

Hledat slovo Okluze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Okluze ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Okluze ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Okluze například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní už nejspíš víte co to je Okluze? resp. co se přesně ukrývá za slovem Okluze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Okluze, odpověď na dotaz co je to Okluze?. Víte např. kdo to je Vikář? Znáte a víte kdo je Tereza Voříšková? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Okluze v jiné sekci než lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..