Co je to?
Definice výrazu Okluze. Co znamená odborný pojem Okluze z kategorie Lékařství?

Co to je Okluze? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Okluze?

Okluze je termín používaný ve více oborech. Znamená upoutání, spojení nebo uzavření, popřípadě skus. S okluzí se setkáme v lékařství, v chemii nebo meteorologii. Nejčastěji užívaný je tento pojem v medicíně, kde označuje např. ve vnitřním lékařství uzavření cévy, setkat se s okluzí můžeme i v oftalmologii, akutní medicíně nebo dermatologii. Pojem okluze využívají i zubní lékaři. V meteorologii znamená okluze uzavření teplého sektoru frontální tlakové níže.


Co je to Okluze? Význam slova, termín, Definice výrazu Okluze. Co znamená odborný pojem Okluze z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Okluze můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Okluze je v sekci Lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, termín, odborné názvosloví, co to je, význam, definice, přesný význam, lexikon, terminologie, pojem, význam pojmu, heslo, popis, Lékařství, informace, co je to Okluze?, slovník, terminus technicus


Pojem Okluze je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat pojem Okluze ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Okluze ve Wikipedii

Najít výraz Okluze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Okluze ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Okluze ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Okluze ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Okluze například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Okluze? resp. co označuje slovo Okluze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Okluze, odpověď na dotaz co je to Okluze?. Víte např. kdo to je Vrátný? Znáte a víte kdo je Klára Jandová? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..