Co je to?
Definice odborného termínu, slova Směnka. Co znamená pojem Směnka z kategorie Bankovnictví?

Co je to Směnka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Směnka?

V bankovnictví se poměrně často můžete setkat s výrazem směnka. Jedná se o úvěrový cenný papír, který musí podle zákona obsahovat určité údaje. Majitel směnky má nezpochybnitelné právo na získání určité sumy ve stanovenou dobu. Naopak forma směnky určená není, takže může být sepsaná v podstatě na čemkoliv. Svůj původ mají směnky ve feudální Itálii. Hlavní důvody vytvoření směnky jsou dva - platební a zajišťovací.


Co je to Směnka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Směnka. Co znamená pojem Směnka z kategorie Bankovnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Směnka patří do sekce Bankovnictví

Klíčová slova: přesný význam, popis, definice, pojem, Bankovnictví, přesný výraz, slovník, terminologie, Bankovnictví, wiki, informace, slovo, definice pojmu, heslo, co to je, termín, vysvětlení, terminus technicus


Pojem Směnka je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Směnka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Směnka je cenný papír vydaný v zákonem stanovené formě obsahující bezpodmínečný písemný závazek (příkaz) v přesně určené formě poskytující majiteli směnky právo vyžadovat po určité osobě (směnečném dlužníku) ve stanovené lhůtě a místě zaplacení peněžní sumy uvedené na směnce.
Může sloužit jako:
prostředek k získání eskontního nebo obchodního úvěru,
prostředek placení a ručení,
prostředek k získání hotovosti před dobou splatnosti.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít termín Směnka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Směnka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Směnka na Google.cz

Hledat pojem Směnka ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Směnka na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Směnka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Směnka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Směnka? resp. co je to Směnka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Směnka, odpověď na dotaz co je to Směnka?. Víte např. kdo to je Jaroslav Uhlíř? Znáte a víte kdo je Opat? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Směnka i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.