Co je to?
Výraz, termín, definice slova Směnka. Co znamená odborný pojem Směnka z kategorie Bankovnictví?

Co je to Směnka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Směnka

V bankovnictví se poměrně často můžete setkat s výrazem směnka. Jedná se o úvěrový cenný papír, který musí podle zákona obsahovat určité údaje. Majitel směnky má nezpochybnitelné právo na získání určité sumy ve stanovenou dobu. Naopak forma směnky určená není, takže může být sepsaná v podstatě na čemkoliv. Svůj původ mají směnky ve feudální Itálii. Hlavní důvody vytvoření směnky jsou dva - platební a zajišťovací.


Co je to Směnka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Směnka. Co znamená odborný pojem Směnka z kategorie Bankovnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Směnka se nachází v sekci bankovnictví

Klíčová slova: odborný výraz, význam slova, význam, bankovnictví, lexikon, definice pojmu, synonymum, názvosloví, přesný význam, terminologie, bankovnictví, co to je, slovo, Směnka, co je to Směnka?, co znamená, pojem, přesný výraz


Pojem Směnka je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Směnka?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Směnka je cenný papír vydaný v zákonem stanovené formě obsahující bezpodmínečný písemný závazek (příkaz) v přesně určené formě poskytující majiteli směnky právo vyžadovat po určité osobě (směnečném dlužníku) ve stanovené lhůtě a místě zaplacení peněžní sumy uvedené na směnce.
Může sloužit jako:
prostředek k získání eskontního nebo obchodního úvěru,
prostředek placení a ručení,
prostředek k získání hotovosti před dobou splatnosti.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Směnka na Youtube

Zkusit najít termín Směnka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Směnka ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Směnka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Směnka ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Směnka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Směnka například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Směnka? resp. jaká je definice slova Směnka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Směnka, odpověď na dotaz co je to Směnka?. Víte např. kdo to je Uhlíř? Znáte a víte kdo je Kentaur? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci bankovnictví Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.