Co je to?
Definice odborného termínu, slova Směnka. Co znamená pojem Směnka z kategorie Bankovnictví?

Co je to Směnka? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Směnka

V bankovnictví se poměrně často můžete setkat s výrazem směnka. Jedná se o úvěrový cenný papír, který musí podle zákona obsahovat určité údaje. Majitel směnky má nezpochybnitelné právo na získání určité sumy ve stanovenou dobu. Naopak forma směnky určená není, takže může být sepsaná v podstatě na čemkoliv. Svůj původ mají směnky ve feudální Itálii. Hlavní důvody vytvoření směnky jsou dva - platební a zajišťovací.


Co je to Směnka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Směnka. Co znamená pojem Směnka z kategorie Bankovnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Směnka) můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Směnka patří do kategorie Bankovnictví

Klíčová slova: Směnka, co je to Směnka?, definice pojmu, slovo, heslo, termín, přesný výraz, význam slova, odborné názvosloví, co to je, význam pojmu, popis, formulace, informace, slovník, terminologie, Bankovnictví, terminus technicus


Pojem Směnka je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Směnka?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Směnka je cenný papír vydaný v zákonem stanovené formě obsahující bezpodmínečný písemný závazek (příkaz) v přesně určené formě poskytující majiteli směnky právo vyžadovat po určité osobě (směnečném dlužníku) ve stanovené lhůtě a místě zaplacení peněžní sumy uvedené na směnce.
Může sloužit jako:
prostředek k získání eskontního nebo obchodního úvěru,
prostředek placení a ručení,
prostředek k získání hotovosti před dobou splatnosti.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Směnka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Směnka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Směnka ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Směnka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Směnka na Youtube

Zkusit najít termín Směnka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Směnka například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Směnka? resp. jaký je přesný význam slova Směnka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Směnka, odpověď na dotaz co je to Směnka?. Víte např. kdo to je Emil Hácha? Znáte a víte kdo je Kentaur? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Směnka hledat i v jiných kategoriích (než Bankovnictví) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.