Co je to?
Definice odborného termínu, slova Směnka. Co znamená pojem Směnka z kategorie Bankovnictví?

Co je to Směnka? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Směnka?

V bankovnictví se poměrně často můžete setkat s výrazem směnka. Jedná se o úvěrový cenný papír, který musí podle zákona obsahovat určité údaje. Majitel směnky má nezpochybnitelné právo na získání určité sumy ve stanovenou dobu. Naopak forma směnky určená není, takže může být sepsaná v podstatě na čemkoliv. Svůj původ mají směnky ve feudální Itálii. Hlavní důvody vytvoření směnky jsou dva - platební a zajišťovací.


Co je to Směnka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Směnka. Co znamená pojem Směnka z kategorie Bankovnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Směnka) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Směnka patří do kategorie Bankovnictví

Klíčová slova: význam, Směnka, co znamená, co je to Směnka?, terminus technicus, lexikon, synonymum, slovník, definice pojmu, přesný význam, terminologie, význam pojmu, formulace, vysvětlení, přesný výraz, popis, Bankovnictví, slovo


Pojem Směnka je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Směnka? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Směnka je cenný papír vydaný v zákonem stanovené formě obsahující bezpodmínečný písemný závazek (příkaz) v přesně určené formě poskytující majiteli směnky právo vyžadovat po určité osobě (směnečném dlužníku) ve stanovené lhůtě a místě zaplacení peněžní sumy uvedené na směnce.
Může sloužit jako:
prostředek k získání eskontního nebo obchodního úvěru,
prostředek placení a ručení,
prostředek k získání hotovosti před dobou splatnosti.

Více informací o pojmu Směnka lze najít v následujících zdrojích

Najít slovo Směnka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Směnka ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Směnka na Youtube

Zkusit najít heslo Směnka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Směnka ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Směnka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Směnka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Směnka? resp. jaký je význam pojmu Směnka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Směnka, odpověď na dotaz co je to Směnka?. Víte např. kdo to je Snob? Znáte a víte kdo je Poseidón? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.