Co je to?
Definice výrazu, termínu Hustilka. Co znamená odborný pojem Hustilka z kategorie Nástroje?

Co je to Hustilka? Význam slova

Co znamená termín Hustilka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Hustilka je pojmenování vzduchové pumpičky, určené k ručnímu ovládání. Hodí se především pro nahuštění pneumatik menších vozidel, jakými jsou například jízdní kola, menší motocykly, přívěsné nebo ruční vozíky a podobně. Hustilka může fungovat za použití ručního nebo nožního kompresoru. V jejím těle je umístěn jednoduchý vzduchový píst umístěný ve válci.
Válec tvoří většinou delší trubka z plechu. Píst je poháněn ručně, nahoře má rukojeť, která se drží rukou. Ojnicí pístu bývá dlouhá tyč, píst samotný má podobu kožené manžety. K hustilce patří také hadička, která má šroubovací koncovky. Ty umožňují zašroubování do pumpičky a druhá strana slouží k připevnění k nafukovanému předmětu.


Co je to Hustilka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hustilka. Co znamená odborný pojem Hustilka z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hustilka se nachází v kategorii Nástroje

Klíčová slova: Nástroje, pojem, co znamená, Nástroje, popis, heslo, definice, informace, termín, vysvětlení, přesný význam, odborný výraz, slovo, formulace, význam, Hustilka, definice pojmu, co je to Hustilka?


Pojem Hustilka je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Hustilka?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hustilka je ruční vzduchová pumpička (ruční nebo nožní kompresor na manuální resp. animální pohon), jež je primárně určena pro huštění pneumatik malých vozidel jako jsou jízdní kola, koloběžky, ruční vozíky, malé motocykly apod.
Běžná hustilka se skládá z jednoduchého vzduchového pístu na ruční pohon, jenž je obvykle umístěn ve válci a je vytvořen z dlouhé plechové trubky. Píst je v horní části opatřen rukojetí pro úchop rukou, ojnici pístu tvoří dlouhá tyč nejčastěji čtvercového profilu, vlastní píst bývá tvořen koženou manžetou. Hustilka bývá dále vybavena gumovou hadičkou opatřenou šroubovacími koncovkami určenými na jedné straně pro zašroubování do hustilky a na druhé straně pro přišroubování k ventilku huštěné duše. Speciální typy hustilek se kdysi používaly pro huštění fotbalových míčů, koncovka hadičky byla pro tyto účely opatřena speciální dutou jehlou.

Další informační zdroje o slovu Hustilka

Zkusit najít heslo Hustilka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Hustilka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Hustilka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Hustilka na Google.cz

Vyhledat pojem Hustilka ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hustilka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Hustilka například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Hustilka? resp. jaká je definice termínu Hustilka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hustilka, odpověď na dotaz co je to Hustilka?. Víte např. kdo to je Tkadlec? Znáte a víte kdo je Jaroslav Kubera? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Hustilka v jiné sekci než Nástroje. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.