Co je to?
Definice výrazu, termínu Hustilka. Co znamená odborný pojem Hustilka z kategorie Nástroje?

Co je Hustilka?

Co znamená termín Hustilka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Hustilka je pojmenování vzduchové pumpičky, určené k ručnímu ovládání. Hodí se především pro nahuštění pneumatik menších vozidel, jakými jsou například jízdní kola, menší motocykly, přívěsné nebo ruční vozíky a podobně. Hustilka může fungovat za použití ručního nebo nožního kompresoru. V jejím těle je umístěn jednoduchý vzduchový píst umístěný ve válci.
Válec tvoří většinou delší trubka z plechu. Píst je poháněn ručně, nahoře má rukojeť, která se drží rukou. Ojnicí pístu bývá dlouhá tyč, píst samotný má podobu kožené manžety. K hustilce patří také hadička, která má šroubovací koncovky. Ty umožňují zašroubování do pumpičky a druhá strana slouží k připevnění k nafukovanému předmětu.


Co je to Hustilka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hustilka. Co znamená odborný pojem Hustilka z kategorie Nástroje?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Hustilka? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Hustilka je v kategorii nástroje

Klíčová slova: wiki, význam, synonymum, definice pojmu, pojem, slovo, vysvětlení, popis, odborný výraz, nástroje, formulace, informace, názvosloví, Hustilka, terminus technicus, terminologie, slovník, termín


Pojem Hustilka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Hustilka můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hustilka je ruční vzduchová pumpička (ruční nebo nožní kompresor na manuální resp. animální pohon), jež je primárně určena pro huštění pneumatik malých vozidel jako jsou jízdní kola, koloběžky, ruční vozíky, malé motocykly apod.
Běžná hustilka se skládá z jednoduchého vzduchového pístu na ruční pohon, jenž je obvykle umístěn ve válci a je vytvořen z dlouhé plechové trubky. Píst je v horní části opatřen rukojetí pro úchop rukou, ojnici pístu tvoří dlouhá tyč nejčastěji čtvercového profilu, vlastní píst bývá tvořen koženou manžetou. Hustilka bývá dále vybavena gumovou hadičkou opatřenou šroubovacími koncovkami určenými na jedné straně pro zašroubování do hustilky a na druhé straně pro přišroubování k ventilku huštěné duše. Speciální typy hustilek se kdysi používaly pro huštění fotbalových míčů, koncovka hadičky byla pro tyto účely opatřena speciální dutou jehlou.

Další zdroje informací

Zkusit najít heslo Hustilka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Hustilka na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Hustilka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Hustilka ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Hustilka ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hustilka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hustilka například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Hustilka? resp. jaká je definice slova Hustilka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hustilka, odpověď na dotaz co je to Hustilka?. Víte např. kdo to je Vladimir Iljič Lenin? Znáte a víte kdo je Antivaxer? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nástroje. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nástroje, Vařečka, hustilka, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.