Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hustilka. Co znamená odborný pojem Hustilka z kategorie Nástroje?

Co je to Hustilka? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Hustilka

Hustilka je pojmenování vzduchové pumpičky, určené k ručnímu ovládání. Hodí se především pro nahuštění pneumatik menších vozidel, jakými jsou například jízdní kola, menší motocykly, přívěsné nebo ruční vozíky a podobně. Hustilka může fungovat za použití ručního nebo nožního kompresoru. V jejím těle je umístěn jednoduchý vzduchový píst umístěný ve válci.
Válec tvoří většinou delší trubka z plechu. Píst je poháněn ručně, nahoře má rukojeť, která se drží rukou. Ojnicí pístu bývá dlouhá tyč, píst samotný má podobu kožené manžety. K hustilce patří také hadička, která má šroubovací koncovky. Ty umožňují zašroubování do pumpičky a druhá strana slouží k připevnění k nafukovanému předmětu.


Co je to Hustilka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hustilka. Co znamená odborný pojem Hustilka z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Hustilka sdílet s vašimi známými a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Hustilka patří do sekce nástroje

Klíčová slova: slovník, co to je, význam slova, odborný výraz, formulace, wiki, terminus technicus, synonymum, pojem, definice, termín, přesný význam, co je to Hustilka?, názvosloví, definice pojmu, význam, popis, lexikon


Pojem Hustilka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Hustilka dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Hustilka je ruční vzduchová pumpička (ruční nebo nožní kompresor na manuální resp. animální pohon), jež je primárně určena pro huštění pneumatik malých vozidel jako jsou jízdní kola, koloběžky, ruční vozíky, malé motocykly apod.
Běžná hustilka se skládá z jednoduchého vzduchového pístu na ruční pohon, jenž je obvykle umístěn ve válci a je vytvořen z dlouhé plechové trubky. Píst je v horní části opatřen rukojetí pro úchop rukou, ojnici pístu tvoří dlouhá tyč nejčastěji čtvercového profilu, vlastní píst bývá tvořen koženou manžetou. Hustilka bývá dále vybavena gumovou hadičkou opatřenou šroubovacími koncovkami určenými na jedné straně pro zašroubování do hustilky a na druhé straně pro přišroubování k ventilku huštěné duše. Speciální typy hustilek se kdysi používaly pro huštění fotbalových míčů, koncovka hadičky byla pro tyto účely opatřena speciální dutou jehlou.

Další možné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hustilka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Hustilka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Hustilka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Hustilka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Hustilka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hustilka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Hustilka například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste zjistili jaká je definice slova Hustilka? resp. jaká je definice termínu Hustilka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hustilka, odpověď na dotaz co je to Hustilka?. Víte např. kdo to je Maskér? Znáte a víte kdo je Všežravec? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Hustilka i v jiných kategoriích (než nástroje). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.