Co je to?
Definice výrazu Hustilka. Co znamená odborný pojem Hustilka z kategorie Nástroje?

Co je Hustilka? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Hustilka?

Hustilka je pojmenování vzduchové pumpičky, určené k ručnímu ovládání. Hodí se především pro nahuštění pneumatik menších vozidel, jakými jsou například jízdní kola, menší motocykly, přívěsné nebo ruční vozíky a podobně. Hustilka může fungovat za použití ručního nebo nožního kompresoru. V jejím těle je umístěn jednoduchý vzduchový píst umístěný ve válci.
Válec tvoří většinou delší trubka z plechu. Píst je poháněn ručně, nahoře má rukojeť, která se drží rukou. Ojnicí pístu bývá dlouhá tyč, píst samotný má podobu kožené manžety. K hustilce patří také hadička, která má šroubovací koncovky. Ty umožňují zašroubování do pumpičky a druhá strana slouží k připevnění k nafukovanému předmětu.


Co je to Hustilka? Význam slova, termín, Definice výrazu Hustilka. Co znamená odborný pojem Hustilka z kategorie Nástroje?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Hustilka? s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Hustilka je v sekci nástroje

Klíčová slova: heslo, nástroje, význam pojmu, odborné názvosloví, přesný význam, co je to Hustilka?, formulace, význam, definice pojmu, odborný výraz, terminologie, co znamená, přesný výraz, wiki, nástroje, vysvětlení, lexikon, co to je


Pojem Hustilka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Hustilka?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hustilka je ruční vzduchová pumpička (ruční nebo nožní kompresor na manuální resp. animální pohon), jež je primárně určena pro huštění pneumatik malých vozidel jako jsou jízdní kola, koloběžky, ruční vozíky, malé motocykly apod.
Běžná hustilka se skládá z jednoduchého vzduchového pístu na ruční pohon, jenž je obvykle umístěn ve válci a je vytvořen z dlouhé plechové trubky. Píst je v horní části opatřen rukojetí pro úchop rukou, ojnici pístu tvoří dlouhá tyč nejčastěji čtvercového profilu, vlastní píst bývá tvořen koženou manžetou. Hustilka bývá dále vybavena gumovou hadičkou opatřenou šroubovacími koncovkami určenými na jedné straně pro zašroubování do hustilky a na druhé straně pro přišroubování k ventilku huštěné duše. Speciální typy hustilek se kdysi používaly pro huštění fotbalových míčů, koncovka hadičky byla pro tyto účely opatřena speciální dutou jehlou.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat výraz Hustilka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Hustilka na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hustilka ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Hustilka ve vyhledávači Yandex

Najít termín Hustilka ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Hustilka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Hustilka například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už víte co znamená slovo Hustilka? resp. co označuje slovo Hustilka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hustilka, odpověď na dotaz co je to Hustilka?. Víte např. kdo to je Franco Baresi? Znáte a víte kdo je Autokrat? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nástroje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.