Co je to?
Odborný výraz, definice slova Peklo. Co znamená pojem Peklo z kategorie Náboženství?

Co je Peklo?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Peklo

Peklo je náboženské pojmenování pro místo, kam se duše člověka může dostat v posmrtném životě. Zde si zemřelí odpykávají své hříchy, podstupují tzv. věčný trest. Některá náboženství jako křesťanství nebo islám považují peklo za věčné, jiná náboženství, která věří na reinkarnaci, považují peklo za přechodný stav. Podle tradic se peklo nachází v podzemí, podsvětí, říši mrtvých. Ve starověku se do pekla vstupovalo ze země živých, branou do pekel. Pojem pekla se vyskytuje jak v mýtech, tak náboženství i folkloru. V pekle sídlí démoni i duše zemřelých. Nejčastěji je líčeno jako jezero, které obsahuje oheň a síru. Některá náboženství naopak líčí peklo jako chladné.
V mytologii mělo být peklo velmi pochmurným místem nebo propastí v podsvětí, kde byl vykonáván trest. Duše zemřelých byly převezeny přes řeku mrtvých, souzeny, a ty které měly být potrestány, šly do pekla - Tartaru. Židé peklo považovali za místo temnoty, jehož symbolem byl Hadés. Křesťanské peklo vychází z Nového zákona, slovo peklo nebylo používáno. Zavržení měly v tomto místě strávit celý čas od smrti až do vzkříšení.


Co je to Peklo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Peklo. Co znamená pojem Peklo z kategorie Náboženství?

Zveřejněné texty, byly pečlivě kontrolovány. Nicméně i tak mohou obsahovat nesprávné, nepřesné nebo neaktuální informace, za což se předem moc omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Peklo s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Peklo se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: co to je, definice, formulace, přesný výraz, synonymum, Peklo, co znamená, názvosloví, terminologie, význam slova, vysvětlení, heslo, přesný význam, lexikon, termín, odborný výraz, informace, náboženství


Pojem Peklo je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Peklo?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Peklo je místo v posmrtném životě, ve kterém jsou zemřelí podrobeni utrpení za viny, obvykle jako věčný trest. Náboženství s lineárním pojetím historie líčí peklo jako věčné příkladem křesťanství a islám, zatímco náboženství s cyklickým pojetím času a reinkarnací líčí peklo jako přechodný stav mezi inkarnacemi, jako například v dharmických náboženstvích. Peklo je tradičně umístěno v podzemí (viz podsvětí). Jiným místem posmrtného života je nebe či ráj.

Další možné informační zdroje

Najít termín Peklo ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Peklo ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Peklo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Peklo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Peklo na Google.cz

Hledat videa s názvem Peklo na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Peklo například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teďka již bezesporu víte co to je Peklo? resp. jaký je význam pojmu Peklo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Peklo, odpověď na dotaz co je to Peklo?. Víte např. kdo to je Ranhojič? Znáte a víte kdo je Irena Storová? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je náboženství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, Oltář v kostele, peklo, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.