Co je to?
Definice výrazu Hrubá stavba. Co znamená odborný pojem Hrubá stavba z kategorie Stavebnictví?

Co to je Hrubá stavba? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Hrubá stavba

Hrubá stavba je pojem z 80. let 20. století, kdy se takto označovala hlavní stavební výroba, tedy zhotovení základů domu a přilehlých nosných konstrukcí, včetně stavby krovu a zastřešení celé stavby. Součástí hrubé stavby paradoxně není základová deska.
Součástí jsou vždy obvodové a vnitřní nosné stěny, stropy, příčky, střešní konstrukce a krytina, popř. vnitřní část komína. Velmi stručně řečeno jde o surovou stavbu bez estetických úprav.


Co je to Hrubá stavba? Význam slova, termín, Definice výrazu Hrubá stavba. Co znamená odborný pojem Hrubá stavba z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Hrubá stavba můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hrubá stavba je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: přesný výraz, heslo, terminus technicus, význam slova, odborné názvosloví, význam pojmu, Hrubá stavba, odborný výraz, termín, názvosloví, definice, význam, přesný význam, slovo, Stavebnictví, formulace, terminologie, lexikon


Pojem Hrubá stavba je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hrubá stavba? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hrubá stavba je obecně zažitý pojem, který není definován v zákoně, v normě ani v projektové dokumentaci. Označuje nedokončenou stavbu bez finálních povrchů. Dříve se pojem hrubé stavby spojoval s pracemi HSV (hlavní stavební výroba) uváděnými v rozpočtech. V současnosti je pojem hrubé stavby spojován s pracemi a dodávkami v minimálně takovém rozsahu, aby do stavby nezatékalo a byla staticky únosná a stabilní.
Rozsah hrubé stavby se definuje položkovým rozpočtem. Ve smlouvě o dílo je nutné pojem hrubé stavby přesně specifikovat.

Více informací o pojmu Hrubá stavba lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hrubá stavba ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Hrubá stavba ve Wikislovníku

Hledat slovo Hrubá stavba ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Hrubá stavba ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Hrubá stavba ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Hrubá stavba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hrubá stavba například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Hrubá stavba? resp. co znamená slovo Hrubá stavba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrubá stavba, odpověď na dotaz co je to Hrubá stavba?. Víte např. kdo to je Bídák? Znáte a víte kdo je Milla Jovovich? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.