Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Hrubá stavba. Co znamená pojem Hrubá stavba z kategorie Stavebnictví?

Co je Hrubá stavba?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Hrubá stavba?

Hrubá stavba je pojem z 80. let 20. století, kdy se takto označovala hlavní stavební výroba, tedy zhotovení základů domu a přilehlých nosných konstrukcí, včetně stavby krovu a zastřešení celé stavby. Součástí hrubé stavby paradoxně není základová deska.
Součástí jsou vždy obvodové a vnitřní nosné stěny, stropy, příčky, střešní konstrukce a krytina, popř. vnitřní část komína. Velmi stručně řečeno jde o surovou stavbu bez estetických úprav.


Co je to Hrubá stavba? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Hrubá stavba. Co znamená pojem Hrubá stavba z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Hrubá stavba se nachází v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: pojem, definice pojmu, co to je, význam pojmu, význam slova, odborný výraz, popis, informace, slovník, Hrubá stavba, formulace, terminologie, přesný výraz, přesný význam, co je to Hrubá stavba?, co znamená, vysvětlení, odborné názvosloví


Pojem Hrubá stavba je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Hrubá stavba?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hrubá stavba je obecně zažitý pojem, který není definován v zákoně, v normě ani v projektové dokumentaci. Označuje nedokončenou stavbu bez finálních povrchů. Dříve se pojem hrubé stavby spojoval s pracemi HSV (hlavní stavební výroba) uváděnými v rozpočtech. V současnosti je pojem hrubé stavby spojován s pracemi a dodávkami v minimálně takovém rozsahu, aby do stavby nezatékalo a byla staticky únosná a stabilní.
Rozsah hrubé stavby se definuje položkovým rozpočtem. Ve smlouvě o dílo je nutné pojem hrubé stavby přesně specifikovat.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít slovo Hrubá stavba ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Hrubá stavba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Hrubá stavba ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Hrubá stavba na Youtube

Zkusit najít slovo Hrubá stavba ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hrubá stavba ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Hrubá stavba například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Hrubá stavba? resp. co znamená slovo Hrubá stavba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrubá stavba, odpověď na dotaz co je to Hrubá stavba?. Víte např. kdo to je Ivan David? Znáte a víte kdo je Ivan Gabal? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než stavebnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, stůl v obýváku, hrubá stavba, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.