Co je to?
Definice výrazu Hrubá stavba. Co znamená odborný pojem Hrubá stavba z kategorie Stavebnictví?

Co to je Hrubá stavba? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Hrubá stavba?

Hrubá stavba je pojem z 80. let 20. století, kdy se takto označovala hlavní stavební výroba, tedy zhotovení základů domu a přilehlých nosných konstrukcí, včetně stavby krovu a zastřešení celé stavby. Součástí hrubé stavby paradoxně není základová deska.
Součástí jsou vždy obvodové a vnitřní nosné stěny, stropy, příčky, střešní konstrukce a krytina, popř. vnitřní část komína. Velmi stručně řečeno jde o surovou stavbu bez estetických úprav.


Co je to Hrubá stavba? Význam slova, termín, Definice výrazu Hrubá stavba. Co znamená odborný pojem Hrubá stavba z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Hrubá stavba s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hrubá stavba se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: význam, Stavebnictví, Hrubá stavba, odborný výraz, definice, slovo, synonymum, slovník, co to je, lexikon, heslo, wiki, formulace, přesný význam, co je to Hrubá stavba?, vysvětlení, význam slova, co znamená


Pojem Hrubá stavba je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hrubá stavba? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hrubá stavba je obecně zažitý pojem, který není definován v zákoně, v normě ani v projektové dokumentaci. Označuje nedokončenou stavbu bez finálních povrchů. Dříve se pojem hrubé stavby spojoval s pracemi HSV (hlavní stavební výroba) uváděnými v rozpočtech. V současnosti je pojem hrubé stavby spojován s pracemi a dodávkami v minimálně takovém rozsahu, aby do stavby nezatékalo a byla staticky únosná a stabilní.
Rozsah hrubé stavby se definuje položkovým rozpočtem. Ve smlouvě o dílo je nutné pojem hrubé stavby přesně specifikovat.

Pro další informace o termínu Hrubá stavba zkuste tyto odkazy

Vyhledat termín Hrubá stavba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Hrubá stavba na Google.cz

Zkusit najít termín Hrubá stavba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Hrubá stavba ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Hrubá stavba ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hrubá stavba ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Hrubá stavba například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Hrubá stavba? resp. co znamená výraz Hrubá stavba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrubá stavba, odpověď na dotaz co je to Hrubá stavba?. Víte např. kdo to je M.I.A.? Znáte a víte kdo je Si Ťin-pching? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Stavebnictví. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.