Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hrubá stavba. Co znamená odborný pojem Hrubá stavba z kategorie Stavebnictví?

Co je to Hrubá stavba? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Hrubá stavba?

Hrubá stavba je pojem z 80. let 20. století, kdy se takto označovala hlavní stavební výroba, tedy zhotovení základů domu a přilehlých nosných konstrukcí, včetně stavby krovu a zastřešení celé stavby. Součástí hrubé stavby paradoxně není základová deska.
Součástí jsou vždy obvodové a vnitřní nosné stěny, stropy, příčky, střešní konstrukce a krytina, popř. vnitřní část komína. Velmi stručně řečeno jde o surovou stavbu bez estetických úprav.


Co je to Hrubá stavba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hrubá stavba. Co znamená odborný pojem Hrubá stavba z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Hrubá stavba patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: názvosloví, význam, odborný výraz, význam slova, termín, vysvětlení, slovník, terminus technicus, přesný význam, slovo, co to je, stavebnictví, informace, wiki, Hrubá stavba, odborné názvosloví, pojem, synonymum


Pojem Hrubá stavba je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hrubá stavba? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Hrubá stavba je obecně zažitý pojem, který není definován v zákoně, v normě ani v projektové dokumentaci. Označuje nedokončenou stavbu bez finálních povrchů. Dříve se pojem hrubé stavby spojoval s pracemi HSV (hlavní stavební výroba) uváděnými v rozpočtech. V současnosti je pojem hrubé stavby spojován s pracemi a dodávkami v minimálně takovém rozsahu, aby do stavby nezatékalo a byla staticky únosná a stabilní.
Rozsah hrubé stavby se definuje položkovým rozpočtem. Ve smlouvě o dílo je nutné pojem hrubé stavby přesně specifikovat.

Více informací o slovu Hrubá stavba doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hrubá stavba ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Hrubá stavba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Hrubá stavba na Google.cz

Hledat heslo Hrubá stavba ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Hrubá stavba ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Hrubá stavba ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Hrubá stavba například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Hrubá stavba? resp. jaká je definice termínu Hrubá stavba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrubá stavba, odpověď na dotaz co je to Hrubá stavba?. Víte např. kdo to je Rachel Carson? Znáte a víte kdo je Harley Quinn? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je stavebnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.