Co je to?
Definice výrazu Hrubá stavba. Co znamená odborný pojem Hrubá stavba z kategorie Stavebnictví?

Co je Hrubá stavba? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Hrubá stavba

Hrubá stavba je pojem z 80. let 20. století, kdy se takto označovala hlavní stavební výroba, tedy zhotovení základů domu a přilehlých nosných konstrukcí, včetně stavby krovu a zastřešení celé stavby. Součástí hrubé stavby paradoxně není základová deska.
Součástí jsou vždy obvodové a vnitřní nosné stěny, stropy, příčky, střešní konstrukce a krytina, popř. vnitřní část komína. Velmi stručně řečeno jde o surovou stavbu bez estetických úprav.


Co je to Hrubá stavba? Význam slova, termín, Definice výrazu Hrubá stavba. Co znamená odborný pojem Hrubá stavba z kategorie Stavebnictví?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Hrubá stavba je v sekci stavebnictví

Klíčová slova: význam, přesný význam, informace, lexikon, co to je, terminus technicus, přesný výraz, odborné názvosloví, heslo, definice pojmu, význam pojmu, Hrubá stavba, synonymum, terminologie, co je to Hrubá stavba?, slovo, formulace, vysvětlení


Pojem Hrubá stavba je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hrubá stavba? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Hrubá stavba je obecně zažitý pojem, který není definován v zákoně, v normě ani v projektové dokumentaci. Označuje nedokončenou stavbu bez finálních povrchů. Dříve se pojem hrubé stavby spojoval s pracemi HSV (hlavní stavební výroba) uváděnými v rozpočtech. V současnosti je pojem hrubé stavby spojován s pracemi a dodávkami v minimálně takovém rozsahu, aby do stavby nezatékalo a byla staticky únosná a stabilní.
Rozsah hrubé stavby se definuje položkovým rozpočtem. Ve smlouvě o dílo je nutné pojem hrubé stavby přesně specifikovat.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat heslo Hrubá stavba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hrubá stavba ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Hrubá stavba ve vyhledávači Yandex

Najít termín Hrubá stavba na Google.cz

Vyhledat slovo Hrubá stavba ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Hrubá stavba ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Hrubá stavba například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Hrubá stavba? resp. co přesně znamená slovo Hrubá stavba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrubá stavba, odpověď na dotaz co je to Hrubá stavba?. Víte např. kdo to je Leona Machálková? Znáte a víte kdo je Labužník? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Hrubá stavba hledat i v jiných kategoriích (než stavebnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.