Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hrubá stavba. Co znamená odborný pojem Hrubá stavba z kategorie Stavebnictví?

Co je to Hrubá stavba? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Hrubá stavba?

Hrubá stavba je pojem z 80. let 20. století, kdy se takto označovala hlavní stavební výroba, tedy zhotovení základů domu a přilehlých nosných konstrukcí, včetně stavby krovu a zastřešení celé stavby. Součástí hrubé stavby paradoxně není základová deska.
Součástí jsou vždy obvodové a vnitřní nosné stěny, stropy, příčky, střešní konstrukce a krytina, popř. vnitřní část komína. Velmi stručně řečeno jde o surovou stavbu bez estetických úprav.


Co je to Hrubá stavba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hrubá stavba. Co znamená odborný pojem Hrubá stavba z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Hrubá stavba doporučujeme sdílet s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Hrubá stavba se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: Hrubá stavba, termín, definice pojmu, wiki, lexikon, informace, význam pojmu, přesný význam, terminologie, názvosloví, přesný výraz, význam, slovo, slovník, co je to Hrubá stavba?, formulace, popis, co to je


Pojem Hrubá stavba je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Hrubá stavba píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hrubá stavba je obecně zažitý pojem, který není definován v zákoně, v normě ani v projektové dokumentaci. Označuje nedokončenou stavbu bez finálních povrchů. Dříve se pojem hrubé stavby spojoval s pracemi HSV (hlavní stavební výroba) uváděnými v rozpočtech. V současnosti je pojem hrubé stavby spojován s pracemi a dodávkami v minimálně takovém rozsahu, aby do stavby nezatékalo a byla staticky únosná a stabilní.
Rozsah hrubé stavby se definuje položkovým rozpočtem. Ve smlouvě o dílo je nutné pojem hrubé stavby přesně specifikovat.

Pro více informací o heslu Hrubá stavba zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat pojem Hrubá stavba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Hrubá stavba ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Hrubá stavba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Hrubá stavba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Hrubá stavba ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Hrubá stavba ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Hrubá stavba například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Hrubá stavba? resp. jaká je definice slova Hrubá stavba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hrubá stavba, odpověď na dotaz co je to Hrubá stavba?. Víte např. kdo to je Miley Cyrus? Znáte a víte kdo je Veterinář? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než stavebnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.