Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Croissant. Co znamená pojem Croissant z kategorie Jídlo?

Co to je Croissant? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Croissant?

Croissant je lehké pečivo máslového typu. Jedná se o kynuté vrstvené těsto, které ve výsledku vytvoří lehoučké nadýchané rohlíčky. Při výrobě croissantů se pracuje s celými pláty těsta, mezi které se vkládá změklé máslo. Vše se pak vyválí a vykrájí se tvary, které se pak zavinují do definitivní podoby. Hotové pečivo je typické podobou listovému těstu.
Podobné sladké rohlíky se vyráběly v Rakousku ve 13. století, dnešní podoba je známá až od století 19., kdy se croissant stal nedílnou součástí francouzských snídaní. Těsto je možno ochucovat nebo plnit, což se v mateřské zemi nedělá. Ve Spojených státech je běžné plnění šunkou, sýrem, špenáte nebo sladká varianta se sladkou náplní a polevou. V poslední době se lze setkat s pečivem plněným nutellou.


Co je to Croissant? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Croissant. Co znamená pojem Croissant z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Croissant s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Croissant patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: synonymum, odborný výraz, co je to Croissant?, heslo, slovník, odborné názvosloví, terminus technicus, termín, názvosloví, přesný výraz, přesný význam, význam slova, definice, vysvětlení, význam pojmu, popis, význam, Jídlo


Pojem Croissant je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Croissant můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Croissant (francouzskou výslovností [kʀwasɑ̃]; českou výslovností [kroasan] nebo [kroasán]; v ostatních pádech lze ve výslovnosti zachovat koncové -t, např. 2. p. [kroasántu], [kroasánu], [kroasantu], [kroasanu]) je máslové nadýchané pečivo typu viennoiserie a vyrábí se z kynutého vrstveného těsta. Pláty kynutého těsta se při přípravě croissantů prokládají vrstvami změklého másla, společně se pak vyvalují. Tomuto procesu zpracování těsta, díky němuž má upečený výrobek vločkovitou a nadýchanou strukturu podobnou pečivu z těsta listového, se říká laminování.

Křupavé croissanty

Křupavé nadýchané croissanty. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay
Křupavé nadýchané croissanty. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Croissant ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Croissant ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Croissant ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Croissant na Youtube

Vyhledat výraz Croissant ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Croissant na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Croissant například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Croissant? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Croissant? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Croissant, odpověď na dotaz co je to Croissant?. Víte např. kdo to je Chalupář? Znáte a víte kdo je Immanuel Kant? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.