Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Croissant. Co znamená pojem Croissant z kategorie Jídlo?

Co to je Croissant? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Croissant

Croissant je lehké pečivo máslového typu. Jedná se o kynuté vrstvené těsto, které ve výsledku vytvoří lehoučké nadýchané rohlíčky. Při výrobě croissantů se pracuje s celými pláty těsta, mezi které se vkládá změklé máslo. Vše se pak vyválí a vykrájí se tvary, které se pak zavinují do definitivní podoby. Hotové pečivo je typické podobou listovému těstu.
Podobné sladké rohlíky se vyráběly v Rakousku ve 13. století, dnešní podoba je známá až od století 19., kdy se croissant stal nedílnou součástí francouzských snídaní. Těsto je možno ochucovat nebo plnit, což se v mateřské zemi nedělá. Ve Spojených státech je běžné plnění šunkou, sýrem, špenáte nebo sladká varianta se sladkou náplní a polevou. V poslední době se lze setkat s pečivem plněným nutellou.


Co je to Croissant? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Croissant. Co znamená pojem Croissant z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Croissant s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Croissant je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, význam pojmu, Croissant, popis, pojem, definice, definice pojmu, odborný výraz, přesný výraz, co znamená, přesný význam, synonymum, odborné názvosloví, Jídlo, význam, termín, informace, terminologie


Pojem Croissant je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Croissant? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Croissant (francouzskou výslovností [kʀwasɑ̃]; českou výslovností [kroasan] nebo [kroasán]; v ostatních pádech lze ve výslovnosti zachovat koncové -t, např. 2. p. [kroasántu], [kroasánu], [kroasantu], [kroasanu]) je máslové nadýchané pečivo typu viennoiserie a vyrábí se z kynutého vrstveného těsta. Pláty kynutého těsta se při přípravě croissantů prokládají vrstvami změklého másla, společně se pak vyvalují. Tomuto procesu zpracování těsta, díky němuž má upečený výrobek vločkovitou a nadýchanou strukturu podobnou pečivu z těsta listového, se říká laminování.

Křupavé croissanty

Křupavé nadýchané croissanty. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay
Křupavé nadýchané croissanty. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Croissant na Youtube

Hledat heslo Croissant ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Croissant ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Croissant na Google.cz

Najít slovo Croissant ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Croissant ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Croissant například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Croissant? resp. jaký je přesný význam slova Croissant? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Croissant, odpověď na dotaz co je to Croissant?. Víte např. kdo to je Lou Fanánek Hagen? Znáte a víte kdo je Démon? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.