Co je to?
Výraz, termín, definice slova Croissant. Co znamená odborný pojem Croissant z kategorie Jídlo?

Co je Croissant?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Croissant

Croissant je lehké pečivo máslového typu. Jedná se o kynuté vrstvené těsto, které ve výsledku vytvoří lehoučké nadýchané rohlíčky. Při výrobě croissantů se pracuje s celými pláty těsta, mezi které se vkládá změklé máslo. Vše se pak vyválí a vykrájí se tvary, které se pak zavinují do definitivní podoby. Hotové pečivo je typické podobou listovému těstu.
Podobné sladké rohlíky se vyráběly v Rakousku ve 13. století, dnešní podoba je známá až od století 19., kdy se croissant stal nedílnou součástí francouzských snídaní. Těsto je možno ochucovat nebo plnit, což se v mateřské zemi nedělá. Ve Spojených státech je běžné plnění šunkou, sýrem, špenáte nebo sladká varianta se sladkou náplní a polevou. V poslední době se lze setkat s pečivem plněným nutellou.


Co je to Croissant? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Croissant. Co znamená odborný pojem Croissant z kategorie Jídlo?

Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Definici pojmu Croissant sdílejte s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Croissant je v kategorii jídlo

Klíčová slova: informace, jídlo, přesný výraz, názvosloví, heslo, přesný význam, wiki, formulace, co to je, terminus technicus, význam, jídlo, lexikon, popis, vysvětlení, definice, pojem, co znamená


Pojem Croissant je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Croissant píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Croissant (francouzskou výslovností [kʀwasɑ̃]; českou výslovností [kroasan] nebo [kroasán]; v ostatních pádech lze ve výslovnosti zachovat koncové -t, např. 2. p. [kroasántu], [kroasánu], [kroasantu], [kroasanu]) je máslové nadýchané pečivo typu viennoiserie a vyrábí se z kynutého vrstveného těsta. Pláty kynutého těsta se při přípravě croissantů prokládají vrstvami změklého másla, společně se pak vyvalují. Tomuto procesu zpracování těsta, díky němuž má upečený výrobek vločkovitou a nadýchanou strukturu podobnou pečivu z těsta listového, se říká laminování.

Křupavé croissanty

Křupavé nadýchané croissanty. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay
Křupavé nadýchané croissanty. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Hledat termín Croissant ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Croissant na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Croissant na Google.cz

Vyhledat termín Croissant ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Croissant ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Croissant ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Croissant například v metavyhledávači Info.com, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte jaký je význam slova Croissant? resp. co označuje slovo Croissant? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Croissant, odpověď na dotaz co je to Croissant?. Víte např. kdo to je Eminem? Znáte a víte kdo je Ferdinand V? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, banán, croissant, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.