Co je to?
Výraz, termín, definice slova Croissant. Co znamená odborný pojem Croissant z kategorie Jídlo?

Co je to Croissant? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Croissant?

Croissant je lehké pečivo máslového typu. Jedná se o kynuté vrstvené těsto, které ve výsledku vytvoří lehoučké nadýchané rohlíčky. Při výrobě croissantů se pracuje s celými pláty těsta, mezi které se vkládá změklé máslo. Vše se pak vyválí a vykrájí se tvary, které se pak zavinují do definitivní podoby. Hotové pečivo je typické podobou listovému těstu.
Podobné sladké rohlíky se vyráběly v Rakousku ve 13. století, dnešní podoba je známá až od století 19., kdy se croissant stal nedílnou součástí francouzských snídaní. Těsto je možno ochucovat nebo plnit, což se v mateřské zemi nedělá. Ve Spojených státech je běžné plnění šunkou, sýrem, špenáte nebo sladká varianta se sladkou náplní a polevou. V poslední době se lze setkat s pečivem plněným nutellou.


Co je to Croissant? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Croissant. Co znamená odborný pojem Croissant z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Croissant patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: wiki, vysvětlení, Croissant, názvosloví, formulace, jídlo, význam slova, heslo, definice, přesný výraz, slovník, význam, informace, definice pojmu, popis, význam pojmu, co je to Croissant?, terminologie


Pojem Croissant je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Croissant? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Croissant (francouzskou výslovností [kʀwasɑ̃]; českou výslovností [kroasan] nebo [kroasán]; v ostatních pádech lze ve výslovnosti zachovat koncové -t, např. 2. p. [kroasántu], [kroasánu], [kroasantu], [kroasanu]) je máslové nadýchané pečivo typu viennoiserie a vyrábí se z kynutého vrstveného těsta. Pláty kynutého těsta se při přípravě croissantů prokládají vrstvami změklého másla, společně se pak vyvalují. Tomuto procesu zpracování těsta, díky němuž má upečený výrobek vločkovitou a nadýchanou strukturu podobnou pečivu z těsta listového, se říká laminování.

Křupavé croissanty

Křupavé nadýchané croissanty. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay
Křupavé nadýchané croissanty. Autor: Pexels, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Vyhledat výraz Croissant ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Croissant ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Croissant na Google.cz

Najít termín Croissant ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Croissant na Youtube

Hledat pojem Croissant ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Croissant například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Croissant? resp. jaká je definice slova Croissant? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Croissant, odpověď na dotaz co je to Croissant?. Víte např. kdo to je Sagvan Tofi? Znáte a víte kdo je Igor Orozovič? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je jídlo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.