Co je to?
Odborný výraz, definice slova Stalking. Co znamená pojem Stalking z kategorie Právo?

Co je Stalking?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Stalking

Dlouhodobé opakované sledování a obtěžování určitého člověka, patologický zájem o jeho osobu. Stalking se projevuje fyzickým pronásledováním dotyčného, jeho kontaktováním, i když on nemá o kontakt sebemenší zájem, sbíráním informací o něm a to i od příbuzných nebo přátel. Nevhodný zájem oběť obtěžuje a může být i příčinou jejího strachu z pronásledovatele.


Co je to Stalking? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Stalking. Co znamená pojem Stalking z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Stalking se nachází v sekci právo

Klíčová slova: lexikon, terminus technicus, slovník, význam, odborný výraz, právo, co je to Stalking?, co znamená, heslo, slovo, popis, vysvětlení, význam pojmu, názvosloví, informace, právo, termín, wiki


Pojem Stalking je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Stalking? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Stalking je nevhodné chování, projevující se zejména opakovaným fyzickým sledováním, nechtěnými kontakty (dopisy atp.), dlouhodobým sledováním aktivit určité osoby a sbíráním informací o ní, případně nemístným oslovováním jejích příbuzných, přátel atp. Takový zájem cílenou osobu obtěžuje, narušuje její soukromí a vzbuzuje u ní strach; někdy ústí až v trestní stíhání pronásledovatele, stalkera. Stalker je až patologicky posedlý zájmem o osobu, kterou pronásleduje, často je veřejně známá, nebo jemu blízká, např. bývalý partner.

Jiné zdroje informací o pojmu Stalking

Najít výraz Stalking na Google obrázcích

Vyhledat pojem Stalking ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Stalking ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stalking ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Stalking ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Stalking na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Stalking například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teďka již bezesporu víte jaká je definice termínu Stalking? resp. jaký je význam pojmu Stalking? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stalking, odpověď na dotaz co je to Stalking?. Víte např. kdo to je Leona Skleničková? Znáte a víte kdo je Vlastenec? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie právo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Právo, váhy, stalking, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?