Co je to?
Definice odborného termínu, slova Stalking. Co znamená pojem Stalking z kategorie Právo?

Co je to Stalking? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Stalking?

Dlouhodobé opakované sledování a obtěžování určitého člověka, patologický zájem o jeho osobu. Stalking se projevuje fyzickým pronásledováním dotyčného, jeho kontaktováním, i když on nemá o kontakt sebemenší zájem, sbíráním informací o něm a to i od příbuzných nebo přátel. Nevhodný zájem oběť obtěžuje a může být i příčinou jejího strachu z pronásledovatele.


Co je to Stalking? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Stalking. Co znamená pojem Stalking z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Stalking? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Stalking je v kategorii Právo

Klíčová slova: wiki, lexikon, termín, definice pojmu, přesný výraz, vysvětlení, slovník, synonymum, pojem, informace, význam, terminus technicus, terminologie, názvosloví, význam pojmu, odborné názvosloví, Právo, formulace


Pojem Stalking je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Stalking? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Stalking je nevhodné chování, projevující se zejména opakovaným fyzickým sledováním, nechtěnými kontakty (dopisy atp.), dlouhodobým sledováním aktivit určité osoby a sbíráním informací o ní, případně nemístným oslovováním jejích příbuzných, přátel atp. Takový zájem cílenou osobu obtěžuje, narušuje její soukromí a vzbuzuje u ní strach; někdy ústí až v trestní stíhání pronásledovatele, stalkera. Stalker je až patologicky posedlý zájmem o osobu, kterou pronásleduje, často je veřejně známá, nebo jemu blízká, např. bývalý partner.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat slovo Stalking ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Stalking na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stalking ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Stalking ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Stalking ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Stalking ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Stalking například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Stalking? resp. jaká je definice termínu Stalking? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stalking, odpověď na dotaz co je to Stalking?. Víte např. kdo to je Jan Hamáček? Znáte a víte kdo je Abbé? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Stalking v jiné sekci než Právo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?