Co je to?
Definice odborného termínu, slova Stalking. Co znamená pojem Stalking z kategorie Právo?

Co je to Stalking? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Stalking?

Dlouhodobé opakované sledování a obtěžování určitého člověka, patologický zájem o jeho osobu. Stalking se projevuje fyzickým pronásledováním dotyčného, jeho kontaktováním, i když on nemá o kontakt sebemenší zájem, sbíráním informací o něm a to i od příbuzných nebo přátel. Nevhodný zájem oběť obtěžuje a může být i příčinou jejího strachu z pronásledovatele.


Co je to Stalking? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Stalking. Co znamená pojem Stalking z kategorie Právo?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Stalking? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Stalking se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: význam slova, popis, informace, Právo, pojem, terminus technicus, co to je, Stalking, wiki, synonymum, význam, slovo, přesný význam, terminologie, co je to Stalking?, lexikon, přesný výraz, slovník


Pojem Stalking je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Stalking dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Stalking je nevhodné chování, projevující se zejména opakovaným fyzickým sledováním, nechtěnými kontakty (dopisy atp.), dlouhodobým sledováním aktivit určité osoby a sbíráním informací o ní, případně nemístným oslovováním jejích příbuzných, přátel atp. Takový zájem cílenou osobu obtěžuje, narušuje její soukromí a vzbuzuje u ní strach; někdy ústí až v trestní stíhání pronásledovatele, stalkera. Stalker je až patologicky posedlý zájmem o osobu, kterou pronásleduje, často je veřejně známá, nebo jemu blízká, např. bývalý partner.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít výraz Stalking na Google.cz

Hledat termín Stalking ve Wikislovníku

Najít termín Stalking ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Stalking ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Stalking ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Stalking ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Stalking například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Stalking? resp. co je to Stalking? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stalking, odpověď na dotaz co je to Stalking?. Víte např. kdo to je Operátor CNC? Znáte a víte kdo je Abbé? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Právo Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?