Co je to?
Výraz, termín, definice slova Stalking. Co znamená odborný pojem Stalking z kategorie Právo?

Co je to Stalking? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Stalking?

Dlouhodobé opakované sledování a obtěžování určitého člověka, patologický zájem o jeho osobu. Stalking se projevuje fyzickým pronásledováním dotyčného, jeho kontaktováním, i když on nemá o kontakt sebemenší zájem, sbíráním informací o něm a to i od příbuzných nebo přátel. Nevhodný zájem oběť obtěžuje a může být i příčinou jejího strachu z pronásledovatele.


Co je to Stalking? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Stalking. Co znamená odborný pojem Stalking z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Stalking se nachází v sekci právo

Klíčová slova: pojem, význam pojmu, informace, terminus technicus, termín, co to je, definice, právo, co znamená, odborný výraz, popis, význam slova, Stalking, přesný výraz, lexikon, definice pojmu, odborné názvosloví, vysvětlení


Pojem Stalking je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Stalking?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Stalking je nevhodné chování, projevující se zejména opakovaným fyzickým sledováním, nechtěnými kontakty (dopisy atp.), dlouhodobým sledováním aktivit určité osoby a sbíráním informací o ní, případně nemístným oslovováním jejích příbuzných, přátel atp. Takový zájem cílenou osobu obtěžuje, narušuje její soukromí a vzbuzuje u ní strach; někdy ústí až v trestní stíhání pronásledovatele, stalkera. Stalker je až patologicky posedlý zájmem o osobu, kterou pronásleduje, často je veřejně známá, nebo jemu blízká, např. bývalý partner.

Jiné zdroje informací o pojmu Stalking

Hledat slovo Stalking ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Stalking ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Stalking ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Stalking ve vyhledávači Yandex

Najít termín Stalking ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Stalking ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Stalking například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už víte co znamená slovo Stalking? resp. jaká je definice slova Stalking? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stalking, odpověď na dotaz co je to Stalking?. Víte např. kdo to je Puťka? Znáte a víte kdo je Vlastenec? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než právo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?