Co je to?
Definice odborného termínu, slova Stalking. Co znamená pojem Stalking z kategorie Právo?

Co je to Stalking? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Stalking

Dlouhodobé opakované sledování a obtěžování určitého člověka, patologický zájem o jeho osobu. Stalking se projevuje fyzickým pronásledováním dotyčného, jeho kontaktováním, i když on nemá o kontakt sebemenší zájem, sbíráním informací o něm a to i od příbuzných nebo přátel. Nevhodný zájem oběť obtěžuje a může být i příčinou jejího strachu z pronásledovatele.


Co je to Stalking? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Stalking. Co znamená pojem Stalking z kategorie Právo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Stalking sdílejte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Stalking je v kategorii Právo

Klíčová slova: terminus technicus, termín, definice, slovo, význam slova, Právo, pojem, informace, odborné názvosloví, wiki, Stalking, slovník, terminologie, formulace, co to je, vysvětlení, popis, heslo


Pojem Stalking je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Stalking píše následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Stalking je nevhodné chování, projevující se zejména opakovaným fyzickým sledováním, nechtěnými kontakty (dopisy atp.), dlouhodobým sledováním aktivit určité osoby a sbíráním informací o ní, případně nemístným oslovováním jejích příbuzných, přátel atp. Takový zájem cílenou osobu obtěžuje, narušuje její soukromí a vzbuzuje u ní strach; někdy ústí až v trestní stíhání pronásledovatele, stalkera. Stalker je až patologicky posedlý zájmem o osobu, kterou pronásleduje, často je veřejně známá, nebo jemu blízká, např. bývalý partner.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat pojem Stalking ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Stalking na Youtube

Hledat výraz Stalking ve Wikislovníku

Najít výraz Stalking na Google.cz

Vyhledat pojem Stalking ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Stalking ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Stalking například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Stalking? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Stalking? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stalking, odpověď na dotaz co je to Stalking?. Víte např. kdo to je Larry Flynt? Znáte a víte kdo je Vlastenec? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?