Co je to?
Odborný výraz, definice slova Laryngitida. Co znamená pojem Laryngitida z kategorie Nemoce?

Co je Laryngitida?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Laryngitida?

Laryngitida je pojmenování používané pro zánět hrtanu. Hrtan je orgán nacházející se v krku mezi hlasivkami a průdušnicí. Je klíčovým prvkem v procesu tvorby hlasu, a jakmile je postižen zánětem, může dojít k různým obtížím ve hlasovém projevu i v celkovém stavu pacienta. Laryngitida může být akutní nebo chronická a je obvykle způsobena virovou nebo bakteriální infekcí. Nejčastěji jsou příčinou laryngitidy viry, jako jsou rhinoviry, adenoviry nebo chřipkové viry. Méně často je laryngitida způsobena bakteriální infekcí, obvykle streptokoky. Potíže způsobují také dráždivé látky, především kouření tabáku nebo vystavení chemikáliím. Také nadměrná hlasová zátěž nebo špatné hlasové návyky mohou vést k podráždění hrtanu a rozvoji laryngitidy.
Pro laryngitidu jsou typické změny hlasu, chrapot nebo úplná ztráta hlasu, bolest nebo nepříjemné pocity v krku a při polykání, suchý nebo dráždivý kašel, který může být jedním z prvních příznaků, únava, snížená fyzická výkonnost, horečka a celková malátnost. Léčka je možná více způsoby, záleží na závažnosti stavu. Obvykle pomáhá klidový režim a minimum mluvení, přijímání dostatečného množství tekutin pro udržení vlhkosti hrtanu, inhalace páry a léky proti bolesti a protizánětlivé léky. V případě bakteriální infekce může být nutné užít antibiotika.


Co je to Laryngitida? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Laryngitida. Co znamená pojem Laryngitida z kategorie Nemoce?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Laryngitida se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: formulace, lexikon, co znamená, Laryngitida, co to je, terminus technicus, slovník, co je to Laryngitida?, význam, informace, odborný výraz, wiki, slovo, nemoce, synonymum, význam pojmu, definice, heslo


Pojem Laryngitida je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Laryngitida? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Laryngitida je odborný název pro zánět hrtanu.
Mezi hlavní příznaky laryngitidy patří štěkavý kašel, bolesti v krku, chrapot nebo úplná ztráta hlasu. Onemocnění nastupuje velmi rychle (obvykle v noci) a může být doprovázeno vysokou horečkou. Laryngitidu diagnostikuje lékař pohledem do krku, kde je vidět zduření hlasivek a sliznice hrtanu. Zvláště u dětí může být onemocnění nebezpečné. Otok hrtanu může způsobit dušení a je třeba okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Zkuste zjistit více informací o slovu Laryngitida v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Laryngitida ve Wikimedia Commons

Najít termín Laryngitida ve Wikizdrojích

Zkusit najít Laryngitida ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Laryngitida ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Laryngitida ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Laryngitida ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Laryngitida například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Laryngitida? resp. jaký je význam slova Laryngitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Laryngitida, odpověď na dotaz co je to Laryngitida?. Víte např. kdo to je Duchovní? Znáte a víte kdo je Eva Perkausová? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Laryngitida v jiné sekci než nemoce. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, infarkt, laryngitida, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.