Co je to?
Výraz, termín, definice slova Laryngitida. Co znamená odborný pojem Laryngitida z kategorie Nemoce?

Co je to Laryngitida? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Laryngitida?

Laryngitida je infekční virové onemocnění. Postihuje horní dýchací cesty. Při laryngitidě otéká část hrtanu, jejími příznaky jsou zvýšená teplota, kašel a slyšitelné obtížné dýchání. Laryngitida postihuje většinou děti. Je vyvolávána virovou infekcí, která se šíří vzduchem a kapénkami. Příčinou může být i alergie. Laryngitida se projevuje většinou v době od 1 do 3 dnů. Diagnózu určí lékař při vyšetření s laryngeálním zrcátkem.


Co je to Laryngitida? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Laryngitida. Co znamená odborný pojem Laryngitida z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Laryngitida se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: terminus technicus, Laryngitida, formulace, wiki, přesný význam, popis, slovník, význam pojmu, definice, lexikon, význam slova, termín, přesný výraz, pojem, co to je, definice pojmu, nemoce, co znamená


Pojem Laryngitida je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Laryngitida? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Laryngitida je odborný název pro zánět hrtanu.
Mezi hlavní příznaky laryngitidy patří štěkavý kašel, bolesti v krku, chrapot nebo úplná ztráta hlasu. Onemocnění nastupuje velmi rychle (obvykle v noci) a může být doprovázeno vysokou horečkou. Laryngitidu diagnostikuje lékař pohledem do krku, kde je vidět zduření hlasivek a sliznice hrtanu. Zvláště u dětí může být onemocnění nebezpečné. Otok hrtanu může způsobit dušení a je třeba okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít výraz Laryngitida ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Laryngitida ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Laryngitida ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Laryngitida ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Laryngitida ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Laryngitida ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Laryngitida například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte jaká je definice termínu Laryngitida? resp. jaká je definice slova Laryngitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Laryngitida, odpověď na dotaz co je to Laryngitida?. Víte např. kdo to je Astronom? Znáte a víte kdo je Marcela Augustová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Laryngitida v jiné sekci než nemoce. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.