Co je to?
Definice odborného termínu, slova Laryngitida. Co znamená pojem Laryngitida z kategorie Nemoce?

Co je to Laryngitida? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Laryngitida?

Laryngitida je infekční virové onemocnění. Postihuje horní dýchací cesty. Při laryngitidě otéká část hrtanu, jejími příznaky jsou zvýšená teplota, kašel a slyšitelné obtížné dýchání. Laryngitida postihuje většinou děti. Je vyvolávána virovou infekcí, která se šíří vzduchem a kapénkami. Příčinou může být i alergie. Laryngitida se projevuje většinou v době od 1 do 3 dnů. Diagnózu určí lékař při vyšetření s laryngeálním zrcátkem.


Co je to Laryngitida? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Laryngitida. Co znamená pojem Laryngitida z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Laryngitida s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Laryngitida patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: význam pojmu, definice pojmu, terminus technicus, co znamená, popis, lexikon, pojem, význam slova, slovo, co to je, přesný výraz, wiki, terminologie, slovník, termín, odborné názvosloví, heslo, Laryngitida


Pojem Laryngitida je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Laryngitida?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Laryngitida je odborný název pro zánět hrtanu.
Mezi hlavní příznaky laryngitidy patří štěkavý kašel, bolesti v krku, chrapot nebo úplná ztráta hlasu. Onemocnění nastupuje velmi rychle (obvykle v noci) a může být doprovázeno vysokou horečkou. Laryngitidu diagnostikuje lékař pohledem do krku, kde je vidět zduření hlasivek a sliznice hrtanu. Zvláště u dětí může být onemocnění nebezpečné. Otok hrtanu může způsobit dušení a je třeba okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat termín Laryngitida ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Laryngitida ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Laryngitida na Youtube

Zkusit najít heslo Laryngitida ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Laryngitida ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Laryngitida ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Laryngitida například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Laryngitida? resp. jaký je význam pojmu Laryngitida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Laryngitida, odpověď na dotaz co je to Laryngitida?. Víte např. kdo to je Steve Ballmer? Znáte a víte kdo je Jan Cempírek? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.