Co je to?
Odborný výraz, definice slova Úplavice. Co znamená pojem Úplavice z kategorie Nemoce?

Co je Úplavice? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Úplavice?

Úplavice je název vysoce nakažlivého onemocnění. Tato nemoc (lat. shigelóza) je přenosná z člověka na člověka. Má inkubační dobu do pěti dnů. Úplavice útočí na trávicí ústrojí, lze ji léčit dietou a nasazením antibiotik. Příčinou onemocnění je bakterie nebo měňavka, která do těla vstupuje kontaminovanou vodou či potravou a ústy. Na vině bývá nedostačující hygiena. Bakterie se dostanou do tlustého střeva, kde uvolní toxiny a začnou se objevovat nepříjemné známky onemocnění jako je průjem, bolest břicha a může dojít až na zánět pobřišnice.
Nemoc se diagnostikuje rozborem stolice a krve. Pokud dojde až k vytvoření abscesu, je nutný chirurgický zásah. Postižený musí přijímat dostatečné množství tekutin a dodržovat dietu. Prevencí úplavice je čistota a dodržování základních hygienických návyků.


Co je to Úplavice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Úplavice. Co znamená pojem Úplavice z kategorie Nemoce?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vytvořen pro Superia.cz

Text s definicí výrazu Úplavice doporučujeme sdílet s jinými lidmi na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Úplavice se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: informace, co to je, slovník, vysvětlení, pojem, definice, názvosloví, popis, přesný význam, definice pojmu, terminus technicus, odborný výraz, význam slova, co znamená, nemoce, wiki, co je to Úplavice?, heslo


Pojem Úplavice je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Úplavice?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Úplavice je akutní a vysoce infekční průjmové onemocnění. Podle původu se dělí na bacilární úplavici, způsobovanou bakterií, a amébní úplavici, kterou zapříčiňuje měňavka (prvok).
Přenáší se výhradně z člověka na člověka. Léčí se obvykle antibiotiky a pro pacienta je důležitá dieta a dostatečný přísun tekutin.

Další zdroje informací

Najít výraz Úplavice ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Úplavice na Google.cz

Najít slovo Úplavice ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Úplavice ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Úplavice ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Úplavice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Úplavice například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste zjistili jaká je definice slova Úplavice? resp. co označuje slovo Úplavice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úplavice, odpověď na dotaz co je to Úplavice?. Víte např. kdo to je František Chaloupka? Znáte a víte kdo je Celní deklarant? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nemoce). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.