Co je to?
Definice výrazu Úplavice. Co znamená odborný pojem Úplavice z kategorie Nemoce?

Co to je Úplavice? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Úplavice

Úplavice je název vysoce nakažlivého onemocnění. Tato nemoc (lat. shigelóza) je přenosná z člověka na člověka. Má inkubační dobu do pěti dnů. Úplavice útočí na trávicí ústrojí, lze ji léčit dietou a nasazením antibiotik. Příčinou onemocnění je bakterie nebo měňavka, která do těla vstupuje kontaminovanou vodou či potravou a ústy. Na vině bývá nedostačující hygiena. Bakterie se dostanou do tlustého střeva, kde uvolní toxiny a začnou se objevovat nepříjemné známky onemocnění jako je průjem, bolest břicha a může dojít až na zánět pobřišnice.
Nemoc se diagnostikuje rozborem stolice a krve. Pokud dojde až k vytvoření abscesu, je nutný chirurgický zásah. Postižený musí přijímat dostatečné množství tekutin a dodržovat dietu. Prevencí úplavice je čistota a dodržování základních hygienických návyků.


Co je to Úplavice? Význam slova, termín, Definice výrazu Úplavice. Co znamená odborný pojem Úplavice z kategorie Nemoce?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Úplavice sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Úplavice je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: co je to Úplavice?, synonymum, lexikon, odborný výraz, terminologie, Úplavice, pojem, definice pojmu, Nemoce, co znamená, význam slova, názvosloví, informace, význam, definice, Nemoce, význam pojmu, odborné názvosloví


Pojem Úplavice je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Úplavice píše následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Úplavice je akutní a vysoce infekční průjmové onemocnění. Podle původu se dělí na bacilární úplavici, způsobovanou bakterií, a amébní úplavici, kterou zapříčiňuje měňavka (prvok).
Přenáší se výhradně z člověka na člověka. Léčí se obvykle antibiotiky a pro pacienta je důležitá dieta a dostatečný přísun tekutin.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít termín Úplavice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Úplavice ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Úplavice ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Úplavice ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Úplavice ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Úplavice ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Úplavice například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Úplavice? resp. co je to Úplavice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úplavice, odpověď na dotaz co je to Úplavice?. Víte např. kdo to je Mikuláš Minář? Znáte a víte kdo je Keanu Reeves? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.