Co je to?
Definice výrazu Úplavice. Co znamená odborný pojem Úplavice z kategorie Nemoce?

Co to je Úplavice? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Úplavice

Úplavice je název vysoce nakažlivého onemocnění. Tato nemoc (lat. shigelóza) je přenosná z člověka na člověka. Má inkubační dobu do pěti dnů. Úplavice útočí na trávicí ústrojí, lze ji léčit dietou a nasazením antibiotik. Příčinou onemocnění je bakterie nebo měňavka, která do těla vstupuje kontaminovanou vodou či potravou a ústy. Na vině bývá nedostačující hygiena. Bakterie se dostanou do tlustého střeva, kde uvolní toxiny a začnou se objevovat nepříjemné známky onemocnění jako je průjem, bolest břicha a může dojít až na zánět pobřišnice.
Nemoc se diagnostikuje rozborem stolice a krve. Pokud dojde až k vytvoření abscesu, je nutný chirurgický zásah. Postižený musí přijímat dostatečné množství tekutin a dodržovat dietu. Prevencí úplavice je čistota a dodržování základních hygienických návyků.


Co je to Úplavice? Význam slova, termín, Definice výrazu Úplavice. Co znamená odborný pojem Úplavice z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Úplavice s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Úplavice se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: informace, význam pojmu, odborný výraz, význam, popis, Nemoce, Nemoce, lexikon, co znamená, definice pojmu, význam slova, přesný význam, slovo, heslo, odborné názvosloví, synonymum, slovník, formulace


Pojem Úplavice je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Úplavice? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Úplavice je akutní a vysoce infekční průjmové onemocnění. Podle původu se dělí na bacilární úplavici, způsobovanou bakterií, a amébní úplavici, kterou zapříčiňuje měňavka (prvok).
Přenáší se výhradně z člověka na člověka. Léčí se obvykle antibiotiky a pro pacienta je důležitá dieta a dostatečný přísun tekutin.

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Úplavice na Youtube

Vyhledat heslo Úplavice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Úplavice ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Úplavice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Úplavice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Úplavice ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Úplavice například ve Wikislovníku, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Úplavice? resp. jaká je definice slova Úplavice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úplavice, odpověď na dotaz co je to Úplavice?. Víte např. kdo to je Antonín Panenka? Znáte a víte kdo je Obchodní referent? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Úplavice i v jiných kategoriích (než Nemoce). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.