Co je to?
Odborný výraz, definice slova Úplavice. Co znamená slovo Úplavice z kategorie Nemoce?

Co je Úplavice?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Úplavice?

Úplavice je název vysoce nakažlivého onemocnění. Tato nemoc (lat. shigelóza) je přenosná z člověka na člověka. Má inkubační dobu do pěti dnů. Úplavice útočí na trávicí ústrojí, lze ji léčit dietou a nasazením antibiotik. Příčinou onemocnění je bakterie nebo měňavka, která do těla vstupuje kontaminovanou vodou či potravou a ústy. Na vině bývá nedostačující hygiena. Bakterie se dostanou do tlustého střeva, kde uvolní toxiny a začnou se objevovat nepříjemné známky onemocnění jako je průjem, bolest břicha a může dojít až na zánět pobřišnice.
Nemoc se diagnostikuje rozborem stolice a krve. Pokud dojde až k vytvoření abscesu, je nutný chirurgický zásah. Postižený musí přijímat dostatečné množství tekutin a dodržovat dietu. Prevencí úplavice je čistota a dodržování základních hygienických návyků.


Co je to Úplavice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Úplavice. Co znamená slovo Úplavice z kategorie Nemoce?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Úplavice patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: názvosloví, terminus technicus, definice pojmu, Úplavice, informace, popis, význam pojmu, přesný význam, termín, terminologie, co je to Úplavice?, přesný výraz, slovo, wiki, lexikon, odborný výraz, význam, co to je


Pojem Úplavice je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Úplavice? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Úplavice je akutní a vysoce infekční průjmové onemocnění. Podle původu se dělí na bacilární úplavici, způsobovanou bakterií, a amébní úplavici, kterou zapříčiňuje měňavka (prvok).
Přenáší se výhradně z člověka na člověka. Léčí se obvykle antibiotiky a pro pacienta je důležitá dieta a dostatečný přísun tekutin.

Další zdroje informací o slovu Úplavice

Zkusit najít výraz Úplavice ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Úplavice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Úplavice ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Úplavice ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Úplavice ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Úplavice na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Úplavice například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě nyní již víte jaký je význam slova Úplavice? resp. co přesně znamená slovo Úplavice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úplavice, odpověď na dotaz co je to Úplavice?. Víte např. kdo to je IT ředitel? Znáte a víte kdo je Bankovní poradce? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nemoce). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Spalničky, Úplavice, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.