Co je to?
Definice výrazu Úplavice. Co znamená odborný pojem Úplavice z kategorie Nemoce?

Co to je Úplavice? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Úplavice

Úplavice je název vysoce nakažlivého onemocnění. Tato nemoc (lat. shigelóza) je přenosná z člověka na člověka. Má inkubační dobu do pěti dnů. Úplavice útočí na trávicí ústrojí, lze ji léčit dietou a nasazením antibiotik. Příčinou onemocnění je bakterie nebo měňavka, která do těla vstupuje kontaminovanou vodou či potravou a ústy. Na vině bývá nedostačující hygiena. Bakterie se dostanou do tlustého střeva, kde uvolní toxiny a začnou se objevovat nepříjemné známky onemocnění jako je průjem, bolest břicha a může dojít až na zánět pobřišnice.
Nemoc se diagnostikuje rozborem stolice a krve. Pokud dojde až k vytvoření abscesu, je nutný chirurgický zásah. Postižený musí přijímat dostatečné množství tekutin a dodržovat dietu. Prevencí úplavice je čistota a dodržování základních hygienických návyků.


Co je to Úplavice? Význam slova, termín, Definice výrazu Úplavice. Co znamená odborný pojem Úplavice z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Úplavice doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Úplavice se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: informace, odborné názvosloví, definice, heslo, odborný výraz, význam pojmu, Úplavice, formulace, význam, vysvětlení, terminus technicus, slovník, terminologie, pojem, definice pojmu, termín, přesný význam, Nemoce


Pojem Úplavice je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Úplavice? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Úplavice je akutní a vysoce infekční průjmové onemocnění. Podle původu se dělí na bacilární úplavici, způsobovanou bakterií, a amébní úplavici, kterou zapříčiňuje měňavka (prvok).
Přenáší se výhradně z člověka na člověka. Léčí se obvykle antibiotiky a pro pacienta je důležitá dieta a dostatečný přísun tekutin.

Zkuste zjistit více informací o slovu Úplavice v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Úplavice ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Úplavice na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Úplavice ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Úplavice ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Úplavice ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Úplavice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Úplavice například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Úplavice? resp. co znamená výraz Úplavice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úplavice, odpověď na dotaz co je to Úplavice?. Víte např. kdo to je Alice Bendová? Znáte a víte kdo je Odborný asistent? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.