Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cukrovka. Co znamená odborný pojem Cukrovka z kategorie Nemoce?

Co je to Cukrovka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Cukrovka

Cukrovka je velmi rozšířené celoživotní onemocnění. Jedná se o poruchu metabolismu, dochází k poruše při zpracování tuků, bílkovin a cukrů. Cukrovka se projevuje zvýšením hladiny cukru v krvi. Vzniká při nedostatečné produkci nebo nízkém využití hormonu inzulinu. Ten umožňuje krevnímu cukru (glukóze)přesun z krve do buněk. Hodnoty krevního cukru se sledují, měří se tzv. glykémie. Hromadění glukózy v krvi je hyperglykémie, snížení hypoglykémie.
Proč vzniká cukrovka není zcela známo, ale působí zde dědičnost a prostředí, například obezita, stres nebo viróza.


Co je to Cukrovka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cukrovka. Co znamená odborný pojem Cukrovka z kategorie Nemoce?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Cukrovka patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: co to je, terminus technicus, informace, definice pojmu, Cukrovka, přesný výraz, wiki, slovo, odborné názvosloví, heslo, přesný význam, lexikon, popis, názvosloví, synonymum, pojem, co je to Cukrovka?, vysvětlení


Pojem Cukrovka je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Cukrovka?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Diabetes mellitus (zkratka DM), česky úplavice cukrová, krátce cukrovka, je souhrnný název pro skupinu závažných autoimunitních chronických onemocnění, která se projevují poruchou metabolismu sacharidů. Rozlišují se dva základní typy: diabetes I. typu a diabetes II. typu, které vznikají důsledkem absolutního nebo relativního nedostatku inzulinu. Obě dvě nemoci mají podobné příznaky, ale odlišné příčiny vzniku. V prvotních stadiích diabetu I. typu jsou ničeny buňky slinivky břišní, které produkují hormon inzulin, vlastním imunitním systémem. Proto se řadí mezi autoimunitní choroby. Diabetes II. typu je způsoben sníženou citlivostí tkání vlastního těla k inzulinu.

Další zdroje informací

Vyhledat heslo Cukrovka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cukrovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Cukrovka na Google.cz

Najít heslo Cukrovka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Cukrovka ve Wikislovníku

Hledat termín Cukrovka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Cukrovka například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Cukrovka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Cukrovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cukrovka, odpověď na dotaz co je to Cukrovka?. Víte např. kdo to je Zmatkář? Znáte a víte kdo je Flegmatik? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Cukrovka hledat i v jiných kategoriích (než nemoce) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.