Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cukrovka. Co znamená pojem Cukrovka z kategorie Nemoce?

Co je Cukrovka?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Cukrovka?

Cukrovka je velmi rozšířené celoživotní onemocnění. Jedná se o poruchu metabolismu, dochází k poruše při zpracování tuků, bílkovin a cukrů. Cukrovka se projevuje zvýšením hladiny cukru v krvi. Vzniká při nedostatečné produkci nebo nízkém využití hormonu inzulinu. Ten umožňuje krevnímu cukru (glukóze)přesun z krve do buněk. Hodnoty krevního cukru se sledují, měří se tzv. glykémie. Hromadění glukózy v krvi je hyperglykémie, snížení hypoglykémie.
Proč vzniká cukrovka není zcela známo, ale působí zde dědičnost a prostředí, například obezita, stres nebo viróza.


Co je to Cukrovka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Cukrovka. Co znamená pojem Cukrovka z kategorie Nemoce?

Omlouváme se, ale nezaručujeme úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Cukrovka sdílet s kolegy na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Cukrovka patří do sekce nemoce

Klíčová slova: nemoce, odborný výraz, synonymum, význam pojmu, odborné názvosloví, informace, heslo, význam, názvosloví, vysvětlení, slovník, co to je, lexikon, pojem, terminologie, Cukrovka, popis, co je to Cukrovka?


Pojem Cukrovka je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cukrovka? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Diabetes mellitus (zkratka DM), česky úplavice cukrová, krátce cukrovka, je souhrnný název pro skupinu závažných autoimunitních chronických onemocnění, která se projevují poruchou metabolismu sacharidů. Rozlišují se dva základní typy: diabetes I. typu a diabetes II. typu, které vznikají důsledkem absolutního nebo relativního nedostatku inzulinu. Obě dvě nemoci mají podobné příznaky, ale odlišné příčiny vzniku. V prvotních stadiích diabetu I. typu jsou ničeny buňky slinivky břišní, které produkují hormon inzulin, vlastním imunitním systémem. Proto se řadí mezi autoimunitní choroby. Diabetes II. typu je způsoben sníženou citlivostí tkání vlastního těla k inzulinu.

Více informací o slovu Cukrovka doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat výraz Cukrovka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cukrovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Cukrovka na Google.cz

Najít slovo Cukrovka na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Cukrovka na Youtube

Vyhledat slovo Cukrovka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Cukrovka například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená slovo Cukrovka? resp. jaká je definice slova Cukrovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cukrovka, odpověď na dotaz co je to Cukrovka?. Víte např. kdo to je Akademik? Znáte a víte kdo je Flegmatik? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Cukrovka v jiné sekci než nemoce. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, operace, cukrovka, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.