Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cukrovka. Co znamená pojem Cukrovka z kategorie Nemoce?

Co je to Cukrovka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Cukrovka?

Cukrovka je velmi rozšířené celoživotní onemocnění. Jedná se o poruchu metabolismu, dochází k poruše při zpracování tuků, bílkovin a cukrů. Cukrovka se projevuje zvýšením hladiny cukru v krvi. Vzniká při nedostatečné produkci nebo nízkém využití hormonu inzulinu. Ten umožňuje krevnímu cukru (glukóze)přesun z krve do buněk. Hodnoty krevního cukru se sledují, měří se tzv. glykémie. Hromadění glukózy v krvi je hyperglykémie, snížení hypoglykémie.
Proč vzniká cukrovka není zcela známo, ale působí zde dědičnost a prostředí, například obezita, stres nebo viróza.


Co je to Cukrovka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Cukrovka. Co znamená pojem Cukrovka z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Cukrovka patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: co znamená, přesný výraz, odborný výraz, Nemoce, přesný význam, význam pojmu, informace, slovo, termín, názvosloví, význam slova, pojem, slovník, heslo, vysvětlení, definice pojmu, definice, formulace


Pojem Cukrovka je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Cukrovka?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Diabetes mellitus (zkratka DM), česky úplavice cukrová, krátce cukrovka, je souhrnný název pro skupinu závažných autoimunitních chronických onemocnění, která se projevují poruchou metabolismu sacharidů. Rozlišují se dva základní typy: diabetes I. typu a diabetes II. typu, které vznikají důsledkem absolutního nebo relativního nedostatku inzulinu. Obě dvě nemoci mají podobné příznaky, ale odlišné příčiny vzniku. V prvotních stadiích diabetu I. typu jsou ničeny buňky slinivky břišní, které produkují hormon inzulin, vlastním imunitním systémem. Proto se řadí mezi autoimunitní choroby. Diabetes II. typu je způsoben sníženou citlivostí tkání vlastního těla k inzulinu.

Více informací o slovu Cukrovka doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cukrovka ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Cukrovka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Cukrovka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Cukrovka ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Cukrovka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Cukrovka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Cukrovka například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Cukrovka? resp. jaký je přesný význam slova Cukrovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cukrovka, odpověď na dotaz co je to Cukrovka?. Víte např. kdo to je Vladimír Menšík? Znáte a víte kdo je Flegmatik? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.