Co je to?
Definice odborného termínu, slova ESP. Co znamená pojem ESP z kategorie Zkratky?

Co je ESP?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu ESP?

ESP je zkratka pro elektronický stabilizační systém. Ten pomáhá řidiči vozidla v krizových situacích, například při předcházení smyku nebo jeho vyrovnání. ESP je založen na zásazích do řízení. Pokud systém zjistí nestabilitu u jízdních vlastností vozidla, aktivuje se ESP. Použitím brzdných zásahů, ABS a protiskluzových systémů je vozidlo stabilizováno.
Systém ESP výrazně zvyšuje bezpečnost, protože vyhodnocuje jízdní stabilitu rychleji než řidič a dokáže okamžitě zasáhnout.


Co je to ESP? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova ESP. Co znamená pojem ESP z kategorie Zkratky?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu ESP? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem ESP patří do sekce zkratky

Klíčová slova: co to je, přesný význam, formulace, synonymum, přesný výraz, odborné názvosloví, slovník, odborný výraz, význam slova, definice pojmu, terminologie, terminus technicus, co znamená, vysvětlení, lexikon, slovo, pojem, zkratky


Pojem ESP je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem ESP? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elektronický stabilizační program, označovaný zkratkou ESP z anglického Electronic Stability Program, je rozšíření funkce systémů ABS a ASR. Program pomáhá stabilizovat automobil pomocí přibrzdění některého z kol a omezením výkonu motoru (tedy snížením kroutícího momentu) například při rychlém průjezdu zatáčkou.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít ESP ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem ESP ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo ESP na Google obrázcích

Zkusit najít ESP ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem ESP na Youtube

Zkusit najít slovo ESP ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo ESP například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to ESP? resp. co je to ESP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ESP, odpověď na dotaz co je to ESP?. Víte např. kdo to je Robert De Niro? Znáte a víte kdo je Metrosexuál? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. v různém kontextu, v různých oborech. Radíme proto zkusit hledat pojem ESP v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je zkratky. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?