Co je to?
Definice výrazu ESP. Co znamená odborný pojem ESP z kategorie Zkratky?

Co to je ESP? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu ESP

ESP je zkratka pro elektronický stabilizační systém. Ten pomáhá řidiči vozidla v krizových situacích, například při předcházení smyku nebo jeho vyrovnání. ESP je založen na zásazích do řízení. Pokud systém zjistí nestabilitu u jízdních vlastností vozidla, aktivuje se ESP. Použitím brzdných zásahů, ABS a protiskluzových systémů je vozidlo stabilizováno.
Systém ESP výrazně zvyšuje bezpečnost, protože vyhodnocuje jízdní stabilitu rychleji než řidič a dokáže okamžitě zasáhnout.


Co je to ESP? Význam slova, termín, Definice výrazu ESP. Co znamená odborný pojem ESP z kategorie Zkratky?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín ESP? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz ESP se nachází v kategorii zkratky

Klíčová slova: odborný výraz, lexikon, synonymum, co je to ESP?, pojem, vysvětlení, co to je, terminus technicus, informace, zkratky, význam slova, slovo, odborné názvosloví, definice, ESP, názvosloví, wiki, popis


Pojem ESP je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu ESP dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Elektronický stabilizační program, označovaný zkratkou ESP z anglického Electronic Stability Program, je rozšíření funkce systémů ABS a ASR. Program pomáhá stabilizovat automobil pomocí přibrzdění některého z kol a omezením výkonu motoru (tedy snížením kroutícího momentu) například při rychlém průjezdu zatáčkou.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem ESP na Google.cz

Hledat heslo ESP ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz ESP ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem ESP na Youtube

Zkusit najít frázi ESP ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín ESP ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo ESP například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už víte co znamená slovo ESP? resp. co znamená slovo ESP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ESP, odpověď na dotaz co je to ESP?. Víte např. kdo to je Ada Lovelace? Znáte a víte kdo je Leader? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než zkratky). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?