Co je to?
Odborný výraz, definice slova ESP. Co znamená pojem ESP z kategorie Zkratky?

Co je to ESP? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu ESP

ESP je zkratka pro elektronický stabilizační systém. Ten pomáhá řidiči vozidla v krizových situacích, například při předcházení smyku nebo jeho vyrovnání. ESP je založen na zásazích do řízení. Pokud systém zjistí nestabilitu u jízdních vlastností vozidla, aktivuje se ESP. Použitím brzdných zásahů, ABS a protiskluzových systémů je vozidlo stabilizováno.
Systém ESP výrazně zvyšuje bezpečnost, protože vyhodnocuje jízdní stabilitu rychleji než řidič a dokáže okamžitě zasáhnout.


Co je to ESP? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova ESP. Co znamená pojem ESP z kategorie Zkratky?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín ESP? Potom se o definici podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo ESP se nachází v kategorii Zkratky

Klíčová slova: Zkratky, co to je, slovník, heslo, význam pojmu, přesný výraz, definice pojmu, termín, pojem, názvosloví, odborný výraz, formulace, přesný význam, ESP, lexikon, odborné názvosloví, význam, terminus technicus


Pojem ESP je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem ESP? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Elektronický stabilizační program, označovaný zkratkou ESP z anglického Electronic Stability Program, je rozšíření funkce systémů ABS a ASR. Program pomáhá stabilizovat automobil pomocí přibrzdění některého z kol a omezením výkonu motoru (tedy snížením kroutícího momentu) například při rychlém průjezdu zatáčkou.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat slovo ESP na Google.cz

Najít pojem ESP ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem ESP ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem ESP na Youtube

Zkusit najít výraz ESP ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo ESP ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo ESP například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova ESP? resp. co přesně označuje termín ESP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ESP, odpověď na dotaz co je to ESP?. Víte např. kdo to je Schizofrenik? Znáte a víte kdo je Metrosexuál? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Zkratky). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?