Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tuhost. Co znamená pojem Tuhost z kategorie Fyzika?

Co je Tuhost?

Co znamená pojem, definice termínu Tuhost?

Tuhost je název fyzikální veličiny. Označuje se také jako tuhost pružiny nebo tuhost tělesa. Jde o charakteristickou vlastnost každého pružného tělesa, která udává míru změny nějakého typického rozměru ve směru působící síly. Nejčastěji jde o míru změny délky, poměřeno k velikosti působící vnější síly při pružné deformaci. Ta se dotýká celého tělesa.
Veličina se označuje symbolem k, její jednotkou je newton na metr. Tuhost se určuje buď metodou statickou, nebo dynamickou. Využívá se například při určení odolnosti tělesa či pružiny proti roztažení nebo stažení.


Co je to Tuhost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tuhost. Co znamená pojem Tuhost z kategorie Fyzika?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Tuhost s vašimi známými a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Tuhost se nachází v sekci fyzika

Klíčová slova: přesný význam, terminologie, synonymum, odborný výraz, definice pojmu, co to je, vysvětlení, co je to Tuhost?, názvosloví, význam slova, fyzika, popis, termín, wiki, pojem, definice, informace, odborné názvosloví


Pojem Tuhost je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tuhost? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tuhost pružiny či obecně tuhost tělesa je fyzikální veličina, charakteristická pro každé pružné těleso, udávající míru změny jeho délky (či jiného daného charakteristického rozměru ve směru působící síly) vzhledem k velikosti působící vnější síly při pružné deformaci. Na rozdíl od modulu pružnosti se týká celého tělesa, nikoliv jen materiálu, jímž je tvořeno.
Převrácená hodnota tuhosti se nazývá poddajnost.

Hledejte výraz Tuhost v dalších zdrojích

Hledat výraz Tuhost ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Tuhost ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Tuhost ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Tuhost na Youtube

Hledat pojem Tuhost ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Tuhost ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tuhost například ve Wikislovníku, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co je to Tuhost? resp. co se přesně ukrývá za slovem Tuhost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tuhost, odpověď na dotaz co je to Tuhost?. Víte např. kdo to je Mark Ruffalo? Znáte a víte kdo je Pavla Beretová? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. podle různých oborů. Zkuste hledat odborný výraz Tuhost i v jiné sekci než je kategorie fyzika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?