Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tuhost. Co znamená pojem Tuhost z kategorie Fyzika?

Co je to Tuhost? Význam slova

Co znamená termín Tuhost? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Tuhost je název fyzikální veličiny. Označuje se také jako tuhost pružiny nebo tuhost tělesa. Jde o charakteristickou vlastnost každého pružného tělesa, která udává míru změny nějakého typického rozměru ve směru působící síly. Nejčastěji jde o míru změny délky, poměřeno k velikosti působící vnější síly při pružné deformaci. Ta se dotýká celého tělesa.
Veličina se označuje symbolem k, její jednotkou je newton na metr. Tuhost se určuje buď metodou statickou, nebo dynamickou. Využívá se například při určení odolnosti tělesa či pružiny proti roztažení nebo stažení.


Co je to Tuhost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tuhost. Co znamená pojem Tuhost z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Tuhost doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tuhost se nachází v sekci Fyzika

Klíčová slova: formulace, synonymum, přesný výraz, popis, definice, Fyzika, vysvětlení, slovo, Fyzika, význam slova, informace, odborný výraz, heslo, lexikon, co znamená, slovník, termín, wiki


Pojem Tuhost je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Tuhost?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tuhost pružiny či obecně tuhost tělesa je fyzikální veličina, charakteristická pro každé pružné těleso, udávající míru změny jeho délky (či jiného daného charakteristického rozměru ve směru působící síly) vzhledem k velikosti působící vnější síly při pružné deformaci. Na rozdíl od modulu pružnosti se týká celého tělesa, nikoliv jen materiálu, jímž je tvořeno.
Převrácená hodnota tuhosti se nazývá poddajnost.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat heslo Tuhost na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tuhost ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Tuhost ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tuhost ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Tuhost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Tuhost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tuhost například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Tuhost? resp. co je to Tuhost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tuhost, odpověď na dotaz co je to Tuhost?. Víte např. kdo to je Stomik? Znáte a víte kdo je Keira Knightley? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Tuhost v jiné sekci než Fyzika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?