Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tuhost. Co znamená pojem Tuhost z kategorie Fyzika?

Co je to Tuhost? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Tuhost

Tuhost je název fyzikální veličiny. Označuje se také jako tuhost pružiny nebo tuhost tělesa. Jde o charakteristickou vlastnost každého pružného tělesa, která udává míru změny nějakého typického rozměru ve směru působící síly. Nejčastěji jde o míru změny délky, poměřeno k velikosti působící vnější síly při pružné deformaci. Ta se dotýká celého tělesa.
Veličina se označuje symbolem k, její jednotkou je newton na metr. Tuhost se určuje buď metodou statickou, nebo dynamickou. Využívá se například při určení odolnosti tělesa či pružiny proti roztažení nebo stažení.


Co je to Tuhost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tuhost. Co znamená pojem Tuhost z kategorie Fyzika?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Tuhost s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tuhost se nachází v kategorii Fyzika

Klíčová slova: Tuhost, synonymum, význam pojmu, význam slova, informace, vysvětlení, co to je, popis, pojem, Fyzika, slovník, co znamená, terminologie, odborné názvosloví, definice pojmu, přesný význam, co je to Tuhost?, heslo


Pojem Tuhost je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Tuhost?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Tuhost pružiny či obecně tuhost tělesa je fyzikální veličina, charakteristická pro každé pružné těleso, udávající míru změny jeho délky (či jiného daného charakteristického rozměru ve směru působící síly) vzhledem k velikosti působící vnější síly při pružné deformaci. Na rozdíl od modulu pružnosti se týká celého tělesa, nikoliv jen materiálu, jímž je tvořeno.
Převrácená hodnota tuhosti se nazývá poddajnost.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít pojem Tuhost na Google.cz

Vyhledat slovo Tuhost ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tuhost ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Tuhost ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Tuhost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Tuhost ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Tuhost například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Tuhost? resp. co znamená výraz Tuhost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tuhost, odpověď na dotaz co je to Tuhost?. Víte např. kdo to je Metodik? Znáte a víte kdo je Larry Page? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Fyzika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?