Co je to?
Definice výrazu Tuhost. Co znamená odborný pojem Tuhost z kategorie Fyzika?

Co to je Tuhost? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Tuhost?

Tuhost je název fyzikální veličiny. Označuje se také jako tuhost pružiny nebo tuhost tělesa. Jde o charakteristickou vlastnost každého pružného tělesa, která udává míru změny nějakého typického rozměru ve směru působící síly. Nejčastěji jde o míru změny délky, poměřeno k velikosti působící vnější síly při pružné deformaci. Ta se dotýká celého tělesa.
Veličina se označuje symbolem k, její jednotkou je newton na metr. Tuhost se určuje buď metodou statickou, nebo dynamickou. Využívá se například při určení odolnosti tělesa či pružiny proti roztažení nebo stažení.


Co je to Tuhost? Význam slova, termín, Definice výrazu Tuhost. Co znamená odborný pojem Tuhost z kategorie Fyzika?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Tuhost? s rodinou a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Tuhost je v sekci fyzika

Klíčová slova: lexikon, význam, přesný význam, význam slova, odborný výraz, terminologie, slovník, synonymum, co je to Tuhost?, popis, slovo, heslo, informace, termín, Tuhost, fyzika, fyzika, přesný výraz


Pojem Tuhost je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tuhost? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Tuhost pružiny či obecně tuhost tělesa je fyzikální veličina, charakteristická pro každé pružné těleso, udávající míru změny jeho délky (či jiného daného charakteristického rozměru ve směru působící síly) vzhledem k velikosti působící vnější síly při pružné deformaci. Na rozdíl od modulu pružnosti se týká celého tělesa, nikoliv jen materiálu, jímž je tvořeno.
Převrácená hodnota tuhosti se nazývá poddajnost.

Jiné zdroje informací o pojmu Tuhost

Najít výraz Tuhost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Tuhost na Youtube

Hledat termín Tuhost ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tuhost ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Tuhost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Tuhost ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Tuhost například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už víte jaká je definice termínu Tuhost? resp. co je to Tuhost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tuhost, odpověď na dotaz co je to Tuhost?. Víte např. kdo to je Arthur Schopenhauer? Znáte a víte kdo je Epileptik? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Tuhost v jiné sekci než fyzika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?