Co je to?
Definice výrazu Manga. Co znamená odborný pojem Manga z kategorie Kultura?

Co je Manga? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Manga?

Manga je výraz z japonštiny, kde se používá jako označení pro komiks zvláštního stylu, který se v Japonsku prosadil po druhé světové válce a navázal na historický styl kresby. Manga není určena pouze dětem, ale zaujala i velkou část dospělých. Vychází po částech v časopisech, a pokud se stane úspěšnou, je jako celek vydána ve formě sešitu.
Manga se často stává námětem pro animované filmy a seriály, knihy i počítačové hry. Je jednobarevná a čte se zprava doleva.

Co je to Manga? Význam slova, termín, Definice výrazu Manga. Co znamená odborný pojem Manga z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Manga můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Manga je v sekci kultura

Klíčová slova: terminologie, informace, synonymum, formulace, co je to Manga?, co to je, slovo, heslo, přesný význam, Manga, kultura, definice pojmu, přesný výraz, terminus technicus, co znamená, definice, význam, termín


Pojem Manga je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Manga? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Manga (japonsky 漫画, hiragana: まんが, katakana: マンガ) je japonské označení pro japonský komiks, nakreslený stylem, který se vyvíjel v Japonsku po druhé světové válce. Podle některých zdrojů však má tento styl kresby mnohem delší historii, sahající do 11.–13. století.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Manga ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Manga ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Manga ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Manga ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Manga na Google.cz

Vyhledat výraz Manga ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Manga například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Manga? resp. co se skrývá pod slovem Manga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Manga, odpověď na dotaz co je to Manga?. Víte např. kdo to je Sean Penn? Znáte a víte kdo je Jodie Foster? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než kultura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.