Co je to?
Odborný výraz, definice slova Manga. Co znamená pojem Manga z kategorie Kultura?

Co je to Manga? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Manga?

Manga je výraz z japonštiny, kde se používá jako označení pro komiks zvláštního stylu, který se v Japonsku prosadil po druhé světové válce a navázal na historický styl kresby. Manga není určena pouze dětem, ale zaujala i velkou část dospělých. Vychází po částech v časopisech, a pokud se stane úspěšnou, je jako celek vydána ve formě sešitu.
Manga se často stává námětem pro animované filmy a seriály, knihy i počítačové hry. Je jednobarevná a čte se zprava doleva.

Co je to Manga? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Manga. Co znamená pojem Manga z kategorie Kultura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Manga? Potom se o definici podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Manga se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: definice, terminologie, význam pojmu, lexikon, co je to Manga?, přesný význam, Kultura, význam, význam slova, co znamená, názvosloví, slovník, co to je, definice pojmu, informace, wiki, heslo, Manga


Pojem Manga je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Manga? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Manga (japonsky 漫画, hiragana: まんが, katakana: マンガ) je japonské označení pro japonský komiks, nakreslený stylem, který se vyvíjel v Japonsku po druhé světové válce. Podle některých zdrojů však má tento styl kresby mnohem delší historii, sahající do 11.–13. století.

Odkazy na jiné weby

Najít termín Manga ve Wikislovníku

Hledat pojem Manga ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Manga ve Wikimedia Commons

Najít heslo Manga ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Manga na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Manga ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Manga například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Manga? resp. co přesně označuje termín Manga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Manga, odpověď na dotaz co je to Manga?. Víte např. kdo to je Guma? Znáte a víte kdo je Alexander Dubček? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Kultura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.