Co je to?
Výraz, termín, definice slova Manga. Co znamená odborný pojem Manga z kategorie Kultura?

Co je to Manga? Význam slova

Co znamená termín Manga? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Manga je výraz z japonštiny, kde se používá jako označení pro komiks zvláštního stylu, který se v Japonsku prosadil po druhé světové válce a navázal na historický styl kresby. Manga není určena pouze dětem, ale zaujala i velkou část dospělých. Vychází po částech v časopisech, a pokud se stane úspěšnou, je jako celek vydána ve formě sešitu.
Manga se často stává námětem pro animované filmy a seriály, knihy i počítačové hry. Je jednobarevná a čte se zprava doleva.

Co je to Manga? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Manga. Co znamená odborný pojem Manga z kategorie Kultura?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Manga je v sekci kultura

Klíčová slova: informace, formulace, terminologie, slovo, synonymum, co znamená, definice, odborné názvosloví, význam slova, slovník, vysvětlení, popis, kultura, wiki, pojem, lexikon, odborný výraz, terminus technicus


Pojem Manga je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Manga? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Manga (japonsky 漫画, hiragana: まんが, katakana: マンガ) je japonské označení pro japonský komiks, nakreslený stylem, který se vyvíjel v Japonsku po druhé světové válce. Podle některých zdrojů však má tento styl kresby mnohem delší historii, sahající do 11.–13. století.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat slovo Manga ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Manga ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Manga ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Manga na Google.cz

Hledat videa s názvem Manga na Youtube

Vyhledat slovo Manga ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Manga například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Manga? resp. jaká je definice slova Manga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Manga, odpověď na dotaz co je to Manga?. Víte např. kdo to je Grafik? Znáte a víte kdo je Bratranec? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci kultura Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.