Co je to?
Odborný výraz, definice slova Manga. Co znamená slovo Manga z kategorie Kultura?

Co je Manga?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Manga

Manga je výraz z japonštiny, kde se používá jako označení pro komiks zvláštního stylu, který se v Japonsku prosadil po druhé světové válce a navázal na historický styl kresby. Manga není určena pouze dětem, ale zaujala i velkou část dospělých. Vychází po částech v časopisech, a pokud se stane úspěšnou, je jako celek vydána ve formě sešitu.
Manga se často stává námětem pro animované filmy a seriály, knihy i počítačové hry. Je jednobarevná a čte se zprava doleva.

Co je to Manga? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Manga. Co znamená slovo Manga z kategorie Kultura?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Manga patří do kategorie kultura

Klíčová slova: vysvětlení, terminologie, lexikon, názvosloví, přesný význam, kultura, formulace, definice pojmu, odborné názvosloví, pojem, kultura, informace, význam, odborný výraz, wiki, význam slova, přesný výraz, popis


Pojem Manga je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Manga?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Manga (japonsky 漫画, hiragana: まんが, katakana: マンガ) je japonské označení pro japonský komiks, nakreslený stylem, který se vyvíjel v Japonsku po druhé světové válce. Podle některých zdrojů však má tento styl kresby mnohem delší historii, sahající do 11.–13. století.

Další zdroje informací o slovu Manga

Najít slovo Manga ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Manga ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Manga ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Manga ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Manga ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Manga ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Manga například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, v Google obrázcích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co to je Manga? resp. co se přesně ukrývá za slovem Manga? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Manga, odpověď na dotaz co je to Manga?. Víte např. kdo to je Bára Seidlová? Znáte a víte kdo je Sigourney Weaver? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Manga v jiné sekci než kultura. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie kultura, moderní galerie, manga, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.