Co je to?
Definice výrazu Týrání zvířat. Co znamená odborný pojem Týrání zvířat z kategorie Právo?

Co je Týrání zvířat? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Týrání zvířat

Týrání zvířat je pojmenování takového jednání člověka, které vede k ubližování zvířeti, zhoršení jeho podmínek k životu, strádání a zabránění prožití plnohodnotného života. Taková činnost může být prováděna jak vědomě, tak nevědomky.
Jako týrání se většinou označuje trvalé poškození zvířete nebo jeho usmrcení útokem nebo zanedbáním péče. V mnoha zemích se týrání zvířete posuzuje jako trestný čin, který může být potrestán i odnětím svobody.


Co je to Týrání zvířat? Význam slova, termín, Definice výrazu Týrání zvířat. Co znamená odborný pojem Týrání zvířat z kategorie Právo?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Týrání zvířat je v sekci právo

Klíčová slova: definice pojmu, vysvětlení, wiki, terminus technicus, význam pojmu, názvosloví, právo, informace, právo, popis, význam slova, odborný výraz, Týrání zvířat, heslo, slovník, význam, formulace, přesný výraz


Pojem Týrání zvířat je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Týrání zvířat? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Týrání zvířat je souborné označení pro lidskou činnost, během které je cíleně či nevědomky ubližováno zvířeti, je poškozováno jeho zdraví, dochází ke zhoršování životních podmínek, fyziologickému strádání, nemožnosti žít plnohodnotný život a podobně. Různé skupiny obyvatelstva chápou pojem týrání zvířat rozdílně a záleží na konkrétní situaci a kultuře, jak tyto projevy vůči zvířatům vyhodnotí, i když je to správné. Většinou převládá názor, že týrání zvířat je označení pro pochody, které mohou vést k trvalému poškození zdraví zvířete či v extrémních případech až k jeho usmrcení a to buď následkem přímého útoku na zvíře a nebo ke smrti vlivem zanedbání základní péče.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít pojem Týrání zvířat ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Týrání zvířat ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Týrání zvířat na Youtube

Vyhledat heslo Týrání zvířat na Google.cz

Hledat termín Týrání zvířat ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Týrání zvířat ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Týrání zvířat například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Týrání zvířat? resp. co vlastně znamená slovo Týrání zvířat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Týrání zvířat, odpověď na dotaz co je to Týrání zvířat?. Víte např. kdo to je Jitka Molavcová? Znáte a víte kdo je Carl Sagan? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie právo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.