Co je to?
Definice výrazu Týrání zvířat. Co znamená odborný pojem Týrání zvířat z kategorie Právo?

Co to je Týrání zvířat? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Týrání zvířat

Týrání zvířat je pojmenování takového jednání člověka, které vede k ubližování zvířeti, zhoršení jeho podmínek k životu, strádání a zabránění prožití plnohodnotného života. Taková činnost může být prováděna jak vědomě, tak nevědomky.
Jako týrání se většinou označuje trvalé poškození zvířete nebo jeho usmrcení útokem nebo zanedbáním péče. V mnoha zemích se týrání zvířete posuzuje jako trestný čin, který může být potrestán i odnětím svobody.


Co je to Týrání zvířat? Význam slova, termín, Definice výrazu Týrání zvířat. Co znamená odborný pojem Týrání zvířat z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Týrání zvířat sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Týrání zvířat patří do sekce Právo

Klíčová slova: význam pojmu, wiki, Právo, význam, co je to Týrání zvířat?, Právo, co znamená, terminus technicus, slovník, přesný výraz, definice, přesný význam, formulace, odborný výraz, synonymum, definice pojmu, termín, heslo


Pojem Týrání zvířat je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Týrání zvířat? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Týrání zvířat je souborné označení pro lidskou činnost, během které je cíleně či nevědomky ubližováno zvířeti, je poškozováno jeho zdraví, dochází ke zhoršování životních podmínek, fyziologickému strádání, nemožnosti žít plnohodnotný život a podobně. Různé skupiny obyvatelstva chápou pojem týrání zvířat rozdílně a záleží na konkrétní situaci a kultuře, jak tyto projevy vůči zvířatům vyhodnotí, i když je to správné. Většinou převládá názor, že týrání zvířat je označení pro pochody, které mohou vést k trvalému poškození zdraví zvířete či v extrémních případech až k jeho usmrcení a to buď následkem přímého útoku na zvíře a nebo ke smrti vlivem zanedbání základní péče.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat heslo Týrání zvířat ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Týrání zvířat ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Týrání zvířat ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Týrání zvířat ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Týrání zvířat na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Týrání zvířat ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Týrání zvířat například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Týrání zvířat? resp. co přesně označuje termín Týrání zvířat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Týrání zvířat, odpověď na dotaz co je to Týrání zvířat?. Víte např. kdo to je Imunolog? Znáte a víte kdo je Josef Lada? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Týrání zvířat v jiné sekci než Právo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.