Co je to?
Definice výrazu Týrání zvířat. Co znamená odborný pojem Týrání zvířat z kategorie Právo?

Co to je Týrání zvířat? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Týrání zvířat

Týrání zvířat je pojmenování takového jednání člověka, které vede k ubližování zvířeti, zhoršení jeho podmínek k životu, strádání a zabránění prožití plnohodnotného života. Taková činnost může být prováděna jak vědomě, tak nevědomky.
Jako týrání se většinou označuje trvalé poškození zvířete nebo jeho usmrcení útokem nebo zanedbáním péče. V mnoha zemích se týrání zvířete posuzuje jako trestný čin, který může být potrestán i odnětím svobody.


Co je to Týrání zvířat? Význam slova, termín, Definice výrazu Týrání zvířat. Co znamená odborný pojem Týrání zvířat z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Týrání zvířat patří do sekce Právo

Klíčová slova: lexikon, přesný význam, definice, význam slova, Právo, význam, termín, co to je, názvosloví, heslo, slovo, Týrání zvířat, terminus technicus, slovník, Právo, wiki, význam pojmu, informace


Pojem Týrání zvířat je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Týrání zvířat?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Týrání zvířat je souborné označení pro lidskou činnost, během které je cíleně či nevědomky ubližováno zvířeti, je poškozováno jeho zdraví, dochází ke zhoršování životních podmínek, fyziologickému strádání, nemožnosti žít plnohodnotný život a podobně. Různé skupiny obyvatelstva chápou pojem týrání zvířat rozdílně a záleží na konkrétní situaci a kultuře, jak tyto projevy vůči zvířatům vyhodnotí, i když je to správné. Většinou převládá názor, že týrání zvířat je označení pro pochody, které mohou vést k trvalému poškození zdraví zvířete či v extrémních případech až k jeho usmrcení a to buď následkem přímého útoku na zvíře a nebo ke smrti vlivem zanedbání základní péče.

Jiné informační zdroje o pojmu Týrání zvířat

Hledat videa s názvem Týrání zvířat na Youtube

Zkusit najít slovo Týrání zvířat ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Týrání zvířat ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Týrání zvířat ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Týrání zvířat ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Týrání zvířat ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Týrání zvířat například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Týrání zvířat? resp. co se skrývá pod slovem Týrání zvířat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Týrání zvířat, odpověď na dotaz co je to Týrání zvířat?. Víte např. kdo to je Petr Kvíčala? Znáte a víte kdo je Brigádník? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.