Co je to?
Výraz, termín, definice slova Týrání zvířat. Co znamená odborný pojem Týrání zvířat z kategorie Právo?

Co je to Týrání zvířat? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Týrání zvířat

Týrání zvířat je pojmenování takového jednání člověka, které vede k ubližování zvířeti, zhoršení jeho podmínek k životu, strádání a zabránění prožití plnohodnotného života. Taková činnost může být prováděna jak vědomě, tak nevědomky.
Jako týrání se většinou označuje trvalé poškození zvířete nebo jeho usmrcení útokem nebo zanedbáním péče. V mnoha zemích se týrání zvířete posuzuje jako trestný čin, který může být potrestán i odnětím svobody.


Co je to Týrání zvířat? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Týrání zvířat. Co znamená odborný pojem Týrání zvířat z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Týrání zvířat patří do sekce právo

Klíčová slova: přesný význam, slovo, co to je, vysvětlení, právo, lexikon, právo, terminus technicus, definice pojmu, význam, pojem, názvosloví, slovník, co je to Týrání zvířat?, Týrání zvířat, synonymum, odborné názvosloví, odborný výraz


Pojem Týrání zvířat je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Týrání zvířat? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Týrání zvířat je souborné označení pro lidskou činnost, během které je cíleně či nevědomky ubližováno zvířeti, je poškozováno jeho zdraví, dochází ke zhoršování životních podmínek, fyziologickému strádání, nemožnosti žít plnohodnotný život a podobně. Různé skupiny obyvatelstva chápou pojem týrání zvířat rozdílně a záleží na konkrétní situaci a kultuře, jak tyto projevy vůči zvířatům vyhodnotí, i když je to správné. Většinou převládá názor, že týrání zvířat je označení pro pochody, které mohou vést k trvalému poškození zdraví zvířete či v extrémních případech až k jeho usmrcení a to buď následkem přímého útoku na zvíře a nebo ke smrti vlivem zanedbání základní péče.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít heslo Týrání zvířat ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Týrání zvířat na Google.cz

Zkusit najít slovo Týrání zvířat ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Týrání zvířat ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Týrání zvířat ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Týrání zvířat ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Týrání zvířat například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Týrání zvířat? resp. jaká je definice termínu Týrání zvířat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Týrání zvířat, odpověď na dotaz co je to Týrání zvířat?. Víte např. kdo to je Joachim Peiper? Znáte a víte kdo je Václav Pačes? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Týrání zvířat v jiné sekci než právo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.