Co je to?
Definice výrazu Úmrtnost. Co znamená odborný pojem Úmrtnost z kategorie Lékařství?

Co je Úmrtnost? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Úmrtnost

Úmrtnost, jinak také mortalita, je ukazatel, který uvádí podíl zemřelých určitého společenství za daný časový úsek. Většinou se používají údaje za rok. Úmrtnost se vyjadřuje v promilích, přepočítává se na 1000 jedinců. Toto číslo se standardně zvyšuje s rostoucím věkem sledovaného vzorku obyvatel. Nejsledovanějším údajem je hrubá míra úmrtnosti, což znamená vyčíslení zemřelých z tisícovky osob středního stavu obyvatel za období jednoho roku.
Úmrtnost je důležitým faktorem při sledování zdravotního stavu populace, společně ještě s nemocností. Je od ní odvozována také průměrná délka života. Úmrtnost ovlivňují různé faktory, jako je chování a styl života jedince, dědičné dispozice, teplota prostředí, rizikové faktory a dostupnost zdravotní péče.


Co je to Úmrtnost? Význam slova, termín, Definice výrazu Úmrtnost. Co znamená odborný pojem Úmrtnost z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Úmrtnost můžete samozřejmě sdílet se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Úmrtnost je v sekci lékařství

Klíčová slova: definice, odborné názvosloví, názvosloví, přesný výraz, co je to Úmrtnost?, co znamená, pojem, lékařství, vysvětlení, co to je, terminologie, slovo, lexikon, heslo, Úmrtnost, synonymum, význam, význam pojmu


Pojem Úmrtnost je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Úmrtnost?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Úmrtnost, též mortalita (z latiny), je demografický ukazatel, udávající podíl zemřelých z určité populace za určité časové období (typicky za rok). Uvádí se v promilích (‰), tedy v přepočtu na 1 000 jedinců. S rostoucím věkem sledované populace se významně zvyšuje. Odlišným ukazatelem je smrtnost. Zatímco úmrtnost je vztažena k celkové populaci, smrtnost udává podíl zemřelých ze skupiny zasažené určitým jevem.

Pro více informací o heslu Úmrtnost zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat výraz Úmrtnost na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Úmrtnost ve Wikimedia Commons

Najít heslo Úmrtnost ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Úmrtnost ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Úmrtnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Úmrtnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Úmrtnost například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Úmrtnost? resp. co je to Úmrtnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úmrtnost, odpověď na dotaz co je to Úmrtnost?. Víte např. kdo to je Malvína Pachlová? Znáte a víte kdo je Vlasta Fialová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.