Co je to?
Odborný výraz, definice slova Široká koalice. Co znamená pojem Široká koalice z kategorie Politika?

Co je to Široká koalice? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Široká koalice

Široká koalice je politický pojem, kterým bývá označováno spojení všech významnějších politických stran. Široká koalice musí tvořit nejméně dvě strany a další menší strany tak, aby společně získaly nadpoloviční většinu.
Ve většině případů je takto vytvořené společenství nesourodé, zastoupeny bývají strany pravicové, levicové i střed.


Co je to Široká koalice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Široká koalice. Co znamená pojem Široká koalice z kategorie Politika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Široká koalice? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Široká koalice se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: význam pojmu, heslo, synonymum, význam slova, termín, terminologie, odborné názvosloví, Politika, informace, Široká koalice, lexikon, pojem, názvosloví, terminus technicus, definice, přesný význam, Politika, co znamená


Pojem Široká koalice je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Široká koalice? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Široká koalice je označení užívané v politice pro koalici vzniklou v situaci spojení skoro všech relevantních politických stran. Koalice musí být minimálně dvoučlenná a vyskytuje se v ní zpravidla více politických subjektů, než je zapotřebí k získání nadpoloviční většiny. V široké koalici jsou zpravidla sdruženy subjekty ideově nesourodé, ze širokého politického spektra, může se tedy jednat o koalici středo-pravo-levou.

Více informací o pojmu Široká koalice lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Široká koalice ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Široká koalice ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Široká koalice ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Široká koalice ve Wikimedia Commons

Najít slovo Široká koalice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Široká koalice na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Široká koalice například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Široká koalice? resp. jaký je význam slova Široká koalice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Široká koalice, odpověď na dotaz co je to Široká koalice?. Víte např. kdo to je Barbora Špotáková? Znáte a víte kdo je Mim? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Politika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?