Co je to?
Odborný výraz, definice slova Široká koalice. Co znamená pojem Široká koalice z kategorie Politika?

Co je to Široká koalice? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Široká koalice?

Široká koalice je politický pojem, kterým bývá označováno spojení všech významnějších politických stran. Široká koalice musí tvořit nejméně dvě strany a další menší strany tak, aby společně získaly nadpoloviční většinu.
Ve většině případů je takto vytvořené společenství nesourodé, zastoupeny bývají strany pravicové, levicové i střed.


Co je to Široká koalice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Široká koalice. Co znamená pojem Široká koalice z kategorie Politika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Široká koalice se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: slovník, Politika, co je to Široká koalice?, význam slova, terminologie, přesný výraz, pojem, význam pojmu, vysvětlení, termín, informace, Široká koalice, definice, popis, co znamená, význam, přesný význam, wiki


Pojem Široká koalice je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Široká koalice píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Široká koalice je označení užívané v politice pro koalici vzniklou v situaci spojení skoro všech relevantních politických stran. Koalice musí být minimálně dvoučlenná a vyskytuje se v ní zpravidla více politických subjektů, než je zapotřebí k získání nadpoloviční většiny. V široké koalici jsou zpravidla sdruženy subjekty ideově nesourodé, ze širokého politického spektra, může se tedy jednat o koalici středo-pravo-levou.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem Široká koalice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Široká koalice ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Široká koalice na Google.cz

Zkusit najít slovo Široká koalice ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Široká koalice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Široká koalice ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Široká koalice například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Široká koalice? resp. co je to Široká koalice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Široká koalice, odpověď na dotaz co je to Široká koalice?. Víte např. kdo to je Saturn? Znáte a víte kdo je Bigfoot? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Politika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?