Co je to?
Výraz, termín, definice slova Široká koalice. Co znamená odborný pojem Široká koalice z kategorie Politika?

Co je to Široká koalice? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Široká koalice?

Široká koalice je politický pojem, kterým bývá označováno spojení všech významnějších politických stran. Široká koalice musí tvořit nejméně dvě strany a další menší strany tak, aby společně získaly nadpoloviční většinu.
Ve většině případů je takto vytvořené společenství nesourodé, zastoupeny bývají strany pravicové, levicové i střed.


Co je to Široká koalice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Široká koalice. Co znamená odborný pojem Široká koalice z kategorie Politika?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Široká koalice? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Široká koalice je v kategorii politika

Klíčová slova: politika, heslo, politika, slovo, definice pojmu, definice, význam, přesný výraz, význam slova, odborný výraz, odborné názvosloví, význam pojmu, co znamená, informace, slovník, pojem, synonymum, názvosloví


Pojem Široká koalice je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Široká koalice píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Široká koalice je označení užívané v politice pro koalici vzniklou v situaci spojení skoro všech relevantních politických stran. Koalice musí být minimálně dvoučlenná a vyskytuje se v ní zpravidla více politických subjektů, než je zapotřebí k získání nadpoloviční většiny. V široké koalici jsou zpravidla sdruženy subjekty ideově nesourodé, ze širokého politického spektra, může se tedy jednat o koalici středo-pravo-levou.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat heslo Široká koalice ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Široká koalice ve vyhledávači Yandex

Najít termín Široká koalice ve Wikizdrojích

Najít výraz Široká koalice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Široká koalice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Široká koalice ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Široká koalice například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Široká koalice? resp. co je to Široká koalice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Široká koalice, odpověď na dotaz co je to Široká koalice?. Víte např. kdo to je Fred Chesneau? Znáte a víte kdo je Jana Černochová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je politika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?