Co je to?
Výraz, termín, definice slova Široká koalice. Co znamená odborný pojem Široká koalice z kategorie Politika?

Co je to Široká koalice? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Široká koalice?

Široká koalice je politický pojem, kterým bývá označováno spojení všech významnějších politických stran. Široká koalice musí tvořit nejméně dvě strany a další menší strany tak, aby společně získaly nadpoloviční většinu.
Ve většině případů je takto vytvořené společenství nesourodé, zastoupeny bývají strany pravicové, levicové i střed.


Co je to Široká koalice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Široká koalice. Co znamená odborný pojem Široká koalice z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Široká koalice patří do sekce politika

Klíčová slova: odborné názvosloví, wiki, přesný význam, význam slova, definice, heslo, význam, co to je, popis, co znamená, formulace, význam pojmu, Široká koalice, slovo, pojem, definice pojmu, politika, přesný výraz


Pojem Široká koalice je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Široká koalice?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Široká koalice je označení užívané v politice pro koalici vzniklou v situaci spojení skoro všech relevantních politických stran. Koalice musí být minimálně dvoučlenná a vyskytuje se v ní zpravidla více politických subjektů, než je zapotřebí k získání nadpoloviční většiny. V široké koalici jsou zpravidla sdruženy subjekty ideově nesourodé, ze širokého politického spektra, může se tedy jednat o koalici středo-pravo-levou.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít termín Široká koalice ve Wikizdrojích

Najít výraz Široká koalice ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Široká koalice ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Široká koalice ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Široká koalice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Široká koalice ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Široká koalice například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Široká koalice? resp. co je to Široká koalice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Široká koalice, odpověď na dotaz co je to Široká koalice?. Víte např. kdo to je Geodet? Znáte a víte kdo je Gejša? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Široká koalice v jiné sekci než politika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?