Co je to?
Definice výrazu, termínu Astma. Co znamená odborný pojem Astma z kategorie Nemoce?

Co je to Astma? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Astma?

Astma je chronický zánět dýchacích cest. Mezi jeho nejběžnější projevy patří potíže s dýcháním, dušnost a kašel. Astma může souviset s alergiemi. Na výskyt astmatu má vliv dědičnost a špatné ovzduší. Astma je nevyléčitelné, ale lze omezit symptomy. Základem léčby je omezení spouštěcích faktorů jako je přítomnost zvířat nebo cigaretového kouře. K léčbě se dále používají kortikosteroidy a Bronchodilatátory.


Co je to Astma? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Astma. Co znamená odborný pojem Astma z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Astma s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Astma je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: slovník, popis, přesný význam, synonymum, heslo, Astma, Nemoce, informace, Nemoce, názvosloví, lexikon, co znamená, terminus technicus, pojem, odborné názvosloví, význam slova, slovo, co to je


Pojem Astma je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Astma? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Astma (z řeckého ἅσθμα, ásthma, „lapání po dechu“, celým názvem astma bronchiale; zastarale záducha) je běžné chronické onemocnění dýchacích cest charakterizované různými opakujícími se symptomy, dočasným omezením průtoku vzduchu průduškami (reverzibilní bronchiální obstrukce) a křečemi svalstva průdušek. Mezi běžné symptomy patří sípání, kašel, svírání na hrudi a dušnost.

Další zdroje informací o slovu Astma

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Astma ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Astma na Google.cz

Zkusit najít heslo Astma ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Astma ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Astma ve Wikislovníku

Hledat výraz Astma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Astma například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Astma? resp. co znamená Astma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Astma, odpověď na dotaz co je to Astma?. Víte např. kdo to je Levoboček? Znáte a víte kdo je Bruce Willis? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..