Co je to?
Výraz, termín, definice slova Astma. Co znamená odborný pojem Astma z kategorie Nemoce?

Co je to Astma? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Astma

Astma je chronický zánět dýchacích cest. Mezi jeho nejběžnější projevy patří potíže s dýcháním, dušnost a kašel. Astma může souviset s alergiemi. Na výskyt astmatu má vliv dědičnost a špatné ovzduší. Astma je nevyléčitelné, ale lze omezit symptomy. Základem léčby je omezení spouštěcích faktorů jako je přítomnost zvířat nebo cigaretového kouře. K léčbě se dále používají kortikosteroidy a Bronchodilatátory.


Co je to Astma? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Astma. Co znamená odborný pojem Astma z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Astma? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Astma je v kategorii nemoce

Klíčová slova: význam slova, odborné názvosloví, synonymum, slovo, definice, popis, nemoce, přesný výraz, informace, význam pojmu, lexikon, slovník, terminologie, pojem, co je to Astma?, přesný význam, co znamená, nemoce


Pojem Astma je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Astma?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Astma (z řeckého ἅσθμα, ásthma, „lapání po dechu“, celým názvem astma bronchiale; zastarale záducha) je běžné chronické onemocnění dýchacích cest charakterizované různými opakujícími se symptomy, dočasným omezením průtoku vzduchu průduškami (reverzibilní bronchiální obstrukce) a křečemi svalstva průdušek. Mezi běžné symptomy patří sípání, kašel, svírání na hrudi a dušnost.

Více informací o slovu Astma doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat heslo Astma ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Astma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Astma ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Astma ve Wikislovníku

Hledat výraz Astma ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Astma na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Astma například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Astma? resp. jaká je definice termínu Astma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Astma, odpověď na dotaz co je to Astma?. Víte např. kdo to je Hejtman? Znáte a víte kdo je Bruce Willis? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nemoce. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..