Co je to?
Definice výrazu, termínu Astma. Co znamená odborný pojem Astma z kategorie Nemoce?

Co je to Astma? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Astma

Astma je chronický zánět dýchacích cest. Mezi jeho nejběžnější projevy patří potíže s dýcháním, dušnost a kašel. Astma může souviset s alergiemi. Na výskyt astmatu má vliv dědičnost a špatné ovzduší. Astma je nevyléčitelné, ale lze omezit symptomy. Základem léčby je omezení spouštěcích faktorů jako je přítomnost zvířat nebo cigaretového kouře. K léčbě se dále používají kortikosteroidy a Bronchodilatátory.


Co je to Astma? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Astma. Co znamená odborný pojem Astma z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Astma patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: definice, názvosloví, význam slova, význam, slovník, pojem, popis, terminus technicus, co to je, význam pojmu, wiki, slovo, Nemoce, formulace, Astma, co znamená, informace, synonymum


Pojem Astma je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Astma? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Astma (z řeckého ἅσθμα, ásthma, „lapání po dechu“, celým názvem astma bronchiale; zastarale záducha) je běžné chronické onemocnění dýchacích cest charakterizované různými opakujícími se symptomy, dočasným omezením průtoku vzduchu průduškami (reverzibilní bronchiální obstrukce) a křečemi svalstva průdušek. Mezi běžné symptomy patří sípání, kašel, svírání na hrudi a dušnost.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat termín Astma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Astma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Astma ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Astma na Youtube

Vyhledat heslo Astma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Astma ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Astma například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Astma? resp. co je to Astma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Astma, odpověď na dotaz co je to Astma?. Víte např. kdo to je Šejdíř? Znáte a víte kdo je Boris Cvek? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Astma i v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..