Co je to?
Odborný výraz, definice slova Astma. Co znamená pojem Astma z kategorie Nemoce?

Co je Astma?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Astma?

Astma je chronický zánět dýchacích cest. Mezi jeho nejběžnější projevy patří potíže s dýcháním, dušnost a kašel. Astma může souviset s alergiemi. Na výskyt astmatu má vliv dědičnost a špatné ovzduší. Astma je nevyléčitelné, ale lze omezit symptomy. Základem léčby je omezení spouštěcích faktorů jako je přítomnost zvířat nebo cigaretového kouře. K léčbě se dále používají kortikosteroidy a Bronchodilatátory.


Co je to Astma? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Astma. Co znamená pojem Astma z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Astma se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: popis, odborný výraz, slovo, co znamená, vysvětlení, heslo, termín, definice pojmu, odborné názvosloví, názvosloví, slovník, Astma, lexikon, přesný výraz, co to je, formulace, definice, co je to Astma?


Pojem Astma je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Astma můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Astma (z řeckého ἅσθμα, ásthma, „lapání po dechu“, celým názvem astma bronchiale; zastarale záducha) je běžné chronické onemocnění dýchacích cest charakterizované různými opakujícími se symptomy, dočasným omezením průtoku vzduchu průduškami (reverzibilní bronchiální obstrukce) a křečemi svalstva průdušek. Mezi běžné symptomy patří sípání, kašel, svírání na hrudi a dušnost.

Více informací o pojmu Astma lze najít v následujících zdrojích

Hledat heslo Astma ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Astma ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Astma na Google obrázcích

Hledat slovo Astma na Google.cz

Najít pojem Astma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Astma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Astma například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už víte co to je Astma? resp. co označuje slovo Astma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Astma, odpověď na dotaz co je to Astma?. Víte např. kdo to je Jaroslav Drbohlav? Znáte a víte kdo je Fuchtle? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání odborného pojmu Astma i v jiné kategorii než je sekce nemoce. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Spící pacient, astma, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..