Co je to?
Definice výrazu, termínu Astma. Co znamená odborný pojem Astma z kategorie Nemoce?

Co je to Astma? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Astma

Astma je chronický zánět dýchacích cest. Mezi jeho nejběžnější projevy patří potíže s dýcháním, dušnost a kašel. Astma může souviset s alergiemi. Na výskyt astmatu má vliv dědičnost a špatné ovzduší. Astma je nevyléčitelné, ale lze omezit symptomy. Základem léčby je omezení spouštěcích faktorů jako je přítomnost zvířat nebo cigaretového kouře. K léčbě se dále používají kortikosteroidy a Bronchodilatátory.


Co je to Astma? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Astma. Co znamená odborný pojem Astma z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Astma? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Astma se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: lexikon, terminologie, odborný výraz, terminus technicus, synonymum, wiki, definice, slovník, co to je, slovo, popis, vysvětlení, Astma, definice pojmu, přesný význam, význam slova, heslo, názvosloví


Pojem Astma je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Astma? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Astma (z řeckého ἅσθμα, ásthma, „lapání po dechu“, celým názvem astma bronchiale; zastarale záducha) je běžné chronické onemocnění dýchacích cest charakterizované různými opakujícími se symptomy, dočasným omezením průtoku vzduchu průduškami (reverzibilní bronchiální obstrukce) a křečemi svalstva průdušek. Mezi běžné symptomy patří sípání, kašel, svírání na hrudi a dušnost.

Pro více informací o heslu Astma zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Astma ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Astma na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Astma ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Astma na Youtube

Zkusit najít heslo Astma ve Wikislovníku

Hledat termín Astma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Astma například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Astma? resp. co se skrývá pod slovem Astma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Astma, odpověď na dotaz co je to Astma?. Víte např. kdo to je Nicolas Cage? Znáte a víte kdo je Boris Cvek? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..