Co je to?
Odborný výraz, definice slova Astma. Co znamená pojem Astma z kategorie Nemoce?

Co je Astma? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Astma?

Astma je chronický zánět dýchacích cest. Mezi jeho nejběžnější projevy patří potíže s dýcháním, dušnost a kašel. Astma může souviset s alergiemi. Na výskyt astmatu má vliv dědičnost a špatné ovzduší. Astma je nevyléčitelné, ale lze omezit symptomy. Základem léčby je omezení spouštěcích faktorů jako je přítomnost zvířat nebo cigaretového kouře. K léčbě se dále používají kortikosteroidy a Bronchodilatátory.


Co je to Astma? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Astma. Co znamená pojem Astma z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Astma s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Astma se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, co znamená, wiki, termín, co to je, Astma, pojem, nemoce, význam pojmu, vysvětlení, formulace, heslo, názvosloví, význam, terminologie, informace, slovo, lexikon


Pojem Astma je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Astma? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Astma (z řeckého ἅσθμα, ásthma, „lapání po dechu“, celým názvem astma bronchiale; zastarale záducha) je běžné chronické onemocnění dýchacích cest charakterizované různými opakujícími se symptomy, dočasným omezením průtoku vzduchu průduškami (reverzibilní bronchiální obstrukce) a křečemi svalstva průdušek. Mezi běžné symptomy patří sípání, kašel, svírání na hrudi a dušnost.

Pro další informace o termínu Astma zkuste tyto odkazy

Najít pojem Astma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Astma ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Astma ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Astma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Astma ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Astma ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Astma například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Astma? resp. co přesně znamená slovo Astma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Astma, odpověď na dotaz co je to Astma?. Víte např. kdo to je Roman Abramovič? Znáte a víte kdo je Zvrhlík? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Pokuste se najít termín Astma i v jiné kategorii než v nemoce. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..