Co je to?
Definice výrazu, termínu Astma. Co znamená odborný pojem Astma z kategorie Nemoce?

Co je to Astma? Význam slova

Co znamená termín Astma? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Astma je chronický zánět dýchacích cest. Mezi jeho nejběžnější projevy patří potíže s dýcháním, dušnost a kašel. Astma může souviset s alergiemi. Na výskyt astmatu má vliv dědičnost a špatné ovzduší. Astma je nevyléčitelné, ale lze omezit symptomy. Základem léčby je omezení spouštěcích faktorů jako je přítomnost zvířat nebo cigaretového kouře. K léčbě se dále používají kortikosteroidy a Bronchodilatátory.


Co je to Astma? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Astma. Co znamená odborný pojem Astma z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Astma) můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Astma patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: terminus technicus, slovo, Nemoce, formulace, Nemoce, definice, co to je, informace, význam slova, vysvětlení, synonymum, názvosloví, heslo, přesný význam, význam pojmu, co je to Astma?, Astma, popis


Pojem Astma je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Astma můžete dozvědět následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Astma (z řeckého ἅσθμα, ásthma, „lapání po dechu“, celým názvem astma bronchiale; zastarale záducha) je běžné chronické onemocnění dýchacích cest charakterizované různými opakujícími se symptomy, dočasným omezením průtoku vzduchu průduškami (reverzibilní bronchiální obstrukce) a křečemi svalstva průdušek. Mezi běžné symptomy patří sípání, kašel, svírání na hrudi a dušnost.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Astma ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Astma ve Wikizdrojích

Najít slovo Astma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Astma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Astma ve Wikimedia Commons

Najít termín Astma na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Astma například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Astma? resp. jaká je definice slova Astma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Astma, odpověď na dotaz co je to Astma?. Víte např. kdo to je Miloš Kopecký? Znáte a víte kdo je Boris Cvek? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..