Co je to?
Výraz, termín, definice slova Astma. Co znamená odborný pojem Astma z kategorie Nemoce?

Co je to Astma? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Astma?

Astma je chronický zánět dýchacích cest. Mezi jeho nejběžnější projevy patří potíže s dýcháním, dušnost a kašel. Astma může souviset s alergiemi. Na výskyt astmatu má vliv dědičnost a špatné ovzduší. Astma je nevyléčitelné, ale lze omezit symptomy. Základem léčby je omezení spouštěcích faktorů jako je přítomnost zvířat nebo cigaretového kouře. K léčbě se dále používají kortikosteroidy a Bronchodilatátory.


Co je to Astma? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Astma. Co znamená odborný pojem Astma z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Astma? s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Astma je v sekci nemoce

Klíčová slova: terminologie, přesný výraz, názvosloví, informace, slovo, co znamená, pojem, synonymum, význam slova, odborné názvosloví, definice, význam, wiki, přesný význam, nemoce, co to je, co je to Astma?, terminus technicus


Pojem Astma je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Astma? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Astma (z řeckého ἅσθμα, ásthma, „lapání po dechu“, celým názvem astma bronchiale; zastarale záducha) je běžné chronické onemocnění dýchacích cest charakterizované různými opakujícími se symptomy, dočasným omezením průtoku vzduchu průduškami (reverzibilní bronchiální obstrukce) a křečemi svalstva průdušek. Mezi běžné symptomy patří sípání, kašel, svírání na hrudi a dušnost.

Pro více informací o heslu Astma zkuste navštívit tyto odkazy

Najít výraz Astma ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Astma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Astma ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Astma ve Wikizdrojích

Najít slovo Astma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Astma na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Astma například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už víte jaká je definice termínu Astma? resp. jaký je význam pojmu Astma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Astma, odpověď na dotaz co je to Astma?. Víte např. kdo to je Arachnolog? Znáte a víte kdo je Jiří Drahoš? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nemoce). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..