Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ad acta. Co znamená pojem Ad acta z kategorie Právo?

Co je to Ad acta? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Ad acta

Ad acta je výraz užívaný v právu nebo spisové službě. Jako spisová značka znamená uložit něco ke spisům, používá se zkratka AA. Znamená také, že je něco vyřízeno a stává se bezpředmětným, takže se má připojit k dalším spisům, které budou odloženy do archivu, a nikdo se jimi nebude dále zabývat.
Podobně se v právnické mluvě odkládají případy ad acta, které nelze vyřešit, nebo z nějakého důvodu být řešeny nemohou, popřípadě s nimi již nikdo nechce dále pracovat. V přeneseném významu se výraz ad acta dá použít i v jiných případech.


Co je to Ad acta? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ad acta. Co znamená pojem Ad acta z kategorie Právo?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Ad acta můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ad acta je v kategorii Právo

Klíčová slova: slovník, Právo, význam pojmu, co je to Ad acta?, slovo, definice, Ad acta, terminologie, terminus technicus, odborné názvosloví, termín, pojem, Právo, informace, wiki, přesný význam, odborný výraz, popis


Pojem Ad acta je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Ad acta?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ad acta – (odložit) „mezi akty“, do archivu, a považovat tedy za vyřízené

Další informační zdroje

Vyhledat heslo Ad acta na Google.cz

Najít slovo Ad acta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Ad acta na Youtube

Zkusit najít pojem Ad acta ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Ad acta ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Ad acta ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ad acta například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Ad acta? resp. co to je Ad acta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ad acta, odpověď na dotaz co je to Ad acta?. Víte např. kdo to je Alois Hadamczik? Znáte a víte kdo je Koloman Magyary? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Právo Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.