Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ad acta. Co znamená odborný pojem Ad acta z kategorie Právo?

Co je to Ad acta? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ad acta

Ad acta je výraz užívaný v právu nebo spisové službě. Jako spisová značka znamená uložit něco ke spisům, používá se zkratka AA. Znamená také, že je něco vyřízeno a stává se bezpředmětným, takže se má připojit k dalším spisům, které budou odloženy do archivu, a nikdo se jimi nebude dále zabývat.
Podobně se v právnické mluvě odkládají případy ad acta, které nelze vyřešit, nebo z nějakého důvodu být řešeny nemohou, popřípadě s nimi již nikdo nechce dále pracovat. V přeneseném významu se výraz ad acta dá použít i v jiných případech.


Co je to Ad acta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ad acta. Co znamená odborný pojem Ad acta z kategorie Právo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Ad acta patří do sekce právo

Klíčová slova: slovo, co je to Ad acta?, formulace, co znamená, synonymum, wiki, přesný výraz, odborný výraz, co to je, odborné názvosloví, heslo, lexikon, názvosloví, definice pojmu, vysvětlení, význam slova, termín, terminologie


Pojem Ad acta je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ad acta? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ad acta – (odložit) „mezi akty“, do archivu, a považovat tedy za vyřízené

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ad acta ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Ad acta ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Ad acta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Ad acta na Youtube

Hledat slovo Ad acta ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ad acta ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ad acta například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě nyní již víte co je to Ad acta? resp. co znamená výraz Ad acta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ad acta, odpověď na dotaz co je to Ad acta?. Víte např. kdo to je Referent? Znáte a víte kdo je Technický ředitel? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než právo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.