Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ad acta. Co znamená pojem Ad acta z kategorie Právo?

Co je to Ad acta? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Ad acta

Ad acta je výraz užívaný v právu nebo spisové službě. Jako spisová značka znamená uložit něco ke spisům, používá se zkratka AA. Znamená také, že je něco vyřízeno a stává se bezpředmětným, takže se má připojit k dalším spisům, které budou odloženy do archivu, a nikdo se jimi nebude dále zabývat.
Podobně se v právnické mluvě odkládají případy ad acta, které nelze vyřešit, nebo z nějakého důvodu být řešeny nemohou, popřípadě s nimi již nikdo nechce dále pracovat. V přeneseném významu se výraz ad acta dá použít i v jiných případech.


Co je to Ad acta? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ad acta. Co znamená pojem Ad acta z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Ad acta? Potom se o definici podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ad acta se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: heslo, Právo, odborné názvosloví, vysvětlení, co to je, přesný význam, odborný výraz, Právo, význam slova, definice pojmu, slovo, lexikon, pojem, význam pojmu, co znamená, wiki, terminus technicus, přesný výraz


Pojem Ad acta je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat pojem Ad acta ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Ad acta na Google.cz

Hledat videa s názvem Ad acta na Youtube

Vyhledat termín Ad acta ve Wikipedii

Hledat heslo Ad acta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Ad acta ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ad acta například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Ad acta? resp. co znamená Ad acta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ad acta, odpověď na dotaz co je to Ad acta?. Víte např. kdo to je Ludvík Svoboda? Znáte a víte kdo je Jiří Běhounek? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Právo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.