Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ad acta. Co znamená pojem Ad acta z kategorie Právo?

Co je to Ad acta? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ad acta?

Ad acta je výraz užívaný v právu nebo spisové službě. Jako spisová značka znamená uložit něco ke spisům, používá se zkratka AA. Znamená také, že je něco vyřízeno a stává se bezpředmětným, takže se má připojit k dalším spisům, které budou odloženy do archivu, a nikdo se jimi nebude dále zabývat.
Podobně se v právnické mluvě odkládají případy ad acta, které nelze vyřešit, nebo z nějakého důvodu být řešeny nemohou, popřípadě s nimi již nikdo nechce dále pracovat. V přeneseném významu se výraz ad acta dá použít i v jiných případech.


Co je to Ad acta? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ad acta. Co znamená pojem Ad acta z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Ad acta můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ad acta je v sekci Právo

Klíčová slova: definice, popis, odborné názvosloví, přesný význam, názvosloví, informace, terminus technicus, slovník, význam, terminologie, wiki, termín, vysvětlení, co je to Ad acta?, slovo, odborný výraz, Právo, definice pojmu


Pojem Ad acta je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Ad acta lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ad acta ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Ad acta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ad acta na Youtube

Najít výraz Ad acta ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Ad acta ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Ad acta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Ad acta například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Ad acta? resp. jaká je definice termínu Ad acta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ad acta, odpověď na dotaz co je to Ad acta?. Víte např. kdo to je Ondřej Bank? Znáte a víte kdo je Jiří Běhounek? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.