Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ad acta. Co znamená slovo Ad acta z kategorie Právo?

Co je Ad acta? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ad acta?

Ad acta je výraz užívaný v právu nebo spisové službě. Jako spisová značka znamená uložit něco ke spisům, používá se zkratka AA. Znamená také, že je něco vyřízeno a stává se bezpředmětným, takže se má připojit k dalším spisům, které budou odloženy do archivu, a nikdo se jimi nebude dále zabývat.
Podobně se v právnické mluvě odkládají případy ad acta, které nelze vyřešit, nebo z nějakého důvodu být řešeny nemohou, popřípadě s nimi již nikdo nechce dále pracovat. V přeneseném významu se výraz ad acta dá použít i v jiných případech.


Co je to Ad acta? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ad acta. Co znamená slovo Ad acta z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Ad acta patří do kategorie právo

Klíčová slova: co to je, vysvětlení, lexikon, právo, synonymum, co je to Ad acta?, wiki, co znamená, informace, názvosloví, slovník, odborný výraz, terminologie, slovo, význam, formulace, terminus technicus, definice


Pojem Ad acta je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ad acta? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ad acta – (odložit) „mezi akty“, do archivu, a považovat tedy za vyřízené

Hledejte výraz Ad acta v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Ad acta na Youtube

Zkusit najít pojem Ad acta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Ad acta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Ad acta ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Ad acta ve Wikislovníku

Zkusit najít Ad acta ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ad acta například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě nyní již víte jaký je význam slova Ad acta? resp. co vlastně znamená slovo Ad acta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ad acta, odpověď na dotaz co je to Ad acta?. Víte např. kdo to je Gene Hackman? Znáte a víte kdo je Taxikář? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než právo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.