Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ad acta. Co znamená odborný pojem Ad acta z kategorie Právo?

Co je to Ad acta? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Ad acta

Ad acta je výraz užívaný v právu nebo spisové službě. Jako spisová značka znamená uložit něco ke spisům, používá se zkratka AA. Znamená také, že je něco vyřízeno a stává se bezpředmětným, takže se má připojit k dalším spisům, které budou odloženy do archivu, a nikdo se jimi nebude dále zabývat.
Podobně se v právnické mluvě odkládají případy ad acta, které nelze vyřešit, nebo z nějakého důvodu být řešeny nemohou, popřípadě s nimi již nikdo nechce dále pracovat. V přeneseném významu se výraz ad acta dá použít i v jiných případech.


Co je to Ad acta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ad acta. Co znamená odborný pojem Ad acta z kategorie Právo?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Ad acta můžete sdílet s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Ad acta je v kategorii právo

Klíčová slova: Ad acta, formulace, co to je, slovník, slovo, definice, pojem, názvosloví, odborné názvosloví, odborný výraz, význam slova, wiki, informace, terminus technicus, přesný výraz, co je to Ad acta?, přesný význam, heslo


Pojem Ad acta je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ad acta? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Ad acta – (odložit) „mezi akty“, do archivu, a považovat tedy za vyřízené

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít heslo Ad acta ve Wikizdrojích

Najít slovo Ad acta ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Ad acta na Youtube

Vyhledat pojem Ad acta ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Ad acta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Ad acta ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ad acta například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Ad acta? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Ad acta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ad acta, odpověď na dotaz co je to Ad acta?. Víte např. kdo to je Linus Pauling? Znáte a víte kdo je Céline Dion? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Ad acta i v jiných kategoriích (než právo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.