Co je to?
Definice výrazu, termínu Gazpacho. Co znamená odborný pojem Gazpacho z kategorie Jídlo?

Co je Gazpacho?

Co znamená termín Gazpacho? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Gazpacho je název polévky, jejíž původ je ve Španělsku a podává se studená. Jejím základem je zelenina, především rajčata a papriky. Variant přípravy a receptů je mnoho a jsou snadno dohledatelné na internetu. Důvodem, proč se gazpacho servíruje studené, je teplé klima ve Španělsku - zatímco v horku není teplé jídlo zrovna lákavé, studená polévka osvěží.


Co je to Gazpacho? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Gazpacho. Co znamená odborný pojem Gazpacho z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Gazpacho? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Gazpacho je v kategorii jídlo

Klíčová slova: přesný výraz, odborný výraz, termín, informace, jídlo, význam slova, formulace, přesný význam, pojem, význam, lexikon, co znamená, Gazpacho, co je to Gazpacho?, heslo, definice pojmu, slovník, slovo


Pojem Gazpacho je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Gazpacho můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gazpacho je španělská zeleninová polévka, podávaná za studena – nejlépe vychlazená, původem z Andalusie. Po objevení Ameriky v roce 1492 se základní suroviny, rajčata a papriky, dostaly do Evropy.

Polévka gazpacho

Zeleninová polévka gazpacho z rajčat a paprik. Autor: Ирина Кудрявцева, zdroj: Pixabay
Zeleninová polévka gazpacho z rajčat a paprik. Autor: Ирина Кудрявцева, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Vyhledat termín Gazpacho na Google obrázcích

Vyhledat pojem Gazpacho ve Wikizdrojích

Hledat heslo Gazpacho ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Gazpacho ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gazpacho ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Gazpacho ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Gazpacho například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Gazpacho? resp. jaká je definice slova Gazpacho? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gazpacho, odpověď na dotaz co je to Gazpacho?. Víte např. kdo to je Karatista? Znáte a víte kdo je Luboš Xaver Veselý? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Gazpacho v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.