Co je to?
Výraz, termín, definice slova Gazpacho. Co znamená odborný pojem Gazpacho z kategorie Jídlo?

Co je to Gazpacho? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Gazpacho

Gazpacho je název polévky, jejíž původ je ve Španělsku a podává se studená. Jejím základem je zelenina, především rajčata a papriky. Variant přípravy a receptů je mnoho a jsou snadno dohledatelné na internetu. Důvodem, proč se gazpacho servíruje studené, je teplé klima ve Španělsku - zatímco v horku není teplé jídlo zrovna lákavé, studená polévka osvěží.


Co je to Gazpacho? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Gazpacho. Co znamená odborný pojem Gazpacho z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Gazpacho patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: definice, jídlo, slovník, formulace, Gazpacho, lexikon, jídlo, význam slova, termín, názvosloví, co to je, odborné názvosloví, pojem, wiki, odborný výraz, význam, co je to Gazpacho?, terminus technicus


Pojem Gazpacho je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Gazpacho? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Gazpacho je španělská zeleninová polévka, podávaná za studena – nejlépe vychlazená, původem z Andalusie. Po objevení Ameriky v roce 1492 se základní suroviny, rajčata a papriky, dostaly do Evropy.

Polévka gazpacho

Zeleninová polévka gazpacho z rajčat a paprik. Autor: Ирина Кудрявцева, zdroj: Pixabay
Zeleninová polévka gazpacho z rajčat a paprik. Autor: Ирина Кудрявцева, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Najít termín Gazpacho ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Gazpacho ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Gazpacho na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gazpacho ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gazpacho ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Gazpacho ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Gazpacho například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Gazpacho? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Gazpacho? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gazpacho, odpověď na dotaz co je to Gazpacho?. Víte např. kdo to je Senátor? Znáte a víte kdo je Tommy Hilfiger? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než jídlo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.