Co je to?
Výraz, termín, definice slova Gazpacho. Co znamená odborný pojem Gazpacho z kategorie Jídlo?

Co je to Gazpacho? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Gazpacho?

Gazpacho je název polévky, jejíž původ je ve Španělsku a podává se studená. Jejím základem je zelenina, především rajčata a papriky. Variant přípravy a receptů je mnoho a jsou snadno dohledatelné na internetu. Důvodem, proč se gazpacho servíruje studené, je teplé klima ve Španělsku - zatímco v horku není teplé jídlo zrovna lákavé, studená polévka osvěží.


Co je to Gazpacho? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Gazpacho. Co znamená odborný pojem Gazpacho z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Gazpacho s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Gazpacho patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: co je to Gazpacho?, vysvětlení, jídlo, význam slova, pojem, význam pojmu, co to je, slovo, názvosloví, definice pojmu, odborný výraz, terminus technicus, jídlo, Gazpacho, význam, odborné názvosloví, terminologie, termín


Pojem Gazpacho je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Gazpacho? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Gazpacho je španělská zeleninová polévka, podávaná za studena – nejlépe vychlazená, původem z Andalusie. Po objevení Ameriky v roce 1492 se základní suroviny, rajčata a papriky, dostaly do Evropy.

Polévka gazpacho

Zeleninová polévka gazpacho z rajčat a paprik. Autor: Ирина Кудрявцева, zdroj: Pixabay
Zeleninová polévka gazpacho z rajčat a paprik. Autor: Ирина Кудрявцева, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Gazpacho

Zkusit najít termín Gazpacho ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gazpacho ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Gazpacho ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Gazpacho ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gazpacho ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Gazpacho ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Gazpacho například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Gazpacho? resp. jaká je definice termínu Gazpacho? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gazpacho, odpověď na dotaz co je to Gazpacho?. Víte např. kdo to je Glum? Znáte a víte kdo je Vlastimil Bedrna? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.