Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tuřín. Co znamená pojem Tuřín z kategorie Jídlo?

Co je to Tuřín? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Tuřín?

Tuřín je kořenová zelenina z čeledi brukvovitých. Vznikl křížením hlávkového zelí a vodnice. Lidový název pro tuřín je kolník, kvak či dumlík. V současné době se využívá je zřídka a to do polévek, omáček a salátů.


Co je to Tuřín? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tuřín. Co znamená pojem Tuřín z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Tuřín můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tuřín je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, heslo, význam, wiki, Jídlo, synonymum, terminologie, informace, definice, definice pojmu, slovník, Tuřín, co znamená, odborné názvosloví, terminus technicus, lexikon, přesný význam, pojem


Pojem Tuřín je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Tuřín?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Brukev řepka tuřín (Brassica napus var. napobrassica) neboli kolník je kořenová zelenina a krmná plodina, podobná a blízce příbuzná vodnici. Vznikl jako kříženec hlávkového zelí a vodnice v neznámé době, ale první zmínka o tuřínu je z roku 1620. V následujících staletích se rozšířil po Evropě.

Brukev tuřín

Brukev řepka tuřín neboli kolník, kvak, dumlík. Autor: jacqueline macou, zdroj: Pixabay
Brukev řepka tuřín neboli kolník, kvak, dumlík. Autor: jacqueline macou, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Hledat slovo Tuřín ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Tuřín na Google.cz

Najít výraz Tuřín ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Tuřín ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Tuřín ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tuřín ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Tuřín například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Tuřín? resp. co se přesně ukrývá za slovem Tuřín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tuřín, odpověď na dotaz co je to Tuřín?. Víte např. kdo to je Blbeček? Znáte a víte kdo je Chlívák? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.