Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tuřín. Co znamená pojem Tuřín z kategorie Jídlo?

Co je to Tuřín? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Tuřín?

Tuřín je kořenová zelenina z čeledi brukvovitých. Vznikl křížením hlávkového zelí a vodnice. Lidový název pro tuřín je kolník, kvak či dumlík. V současné době se využívá je zřídka a to do polévek, omáček a salátů.


Co je to Tuřín? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tuřín. Co znamená pojem Tuřín z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Tuřín? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tuřín je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: odborný výraz, co je to Tuřín?, synonymum, co znamená, popis, vysvětlení, význam, termín, Tuřín, formulace, přesný význam, slovník, názvosloví, Jídlo, význam pojmu, odborné názvosloví, lexikon, wiki


Pojem Tuřín je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Tuřín?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Brukev řepka tuřín (Brassica napus var. napobrassica) neboli kolník je kořenová zelenina a krmná plodina, podobná a blízce příbuzná vodnici. Vznikl jako kříženec hlávkového zelí a vodnice v neznámé době, ale první zmínka o tuřínu je z roku 1620. V následujících staletích se rozšířil po Evropě.

Brukev tuřín

Brukev řepka tuřín neboli kolník, kvak, dumlík. Autor: jacqueline macou, zdroj: Pixabay
Brukev řepka tuřín neboli kolník, kvak, dumlík. Autor: jacqueline macou, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat slovo Tuřín ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Tuřín ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Tuřín ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tuřín ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tuřín ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Tuřín ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Tuřín například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Tuřín? resp. co vlastně znamená slovo Tuřín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tuřín, odpověď na dotaz co je to Tuřín?. Víte např. kdo to je Seladon? Znáte a víte kdo je Hulibrk? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.