Co je to?
Definice odborného termínu, slova Tuřín. Co znamená pojem Tuřín z kategorie Jídlo?

Co je to Tuřín? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Tuřín?

Tuřín je kořenová zelenina z čeledi brukvovitých. Vznikl křížením hlávkového zelí a vodnice. Lidový název pro tuřín je kolník, kvak či dumlík. V současné době se využívá je zřídka a to do polévek, omáček a salátů.


Co je to Tuřín? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Tuřín. Co znamená pojem Tuřín z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Tuřín sdílejte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tuřín je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: definice, formulace, přesný výraz, význam slova, význam pojmu, terminologie, co znamená, pojem, co to je, názvosloví, lexikon, terminus technicus, význam, popis, Tuřín, termín, odborný výraz, slovo


Pojem Tuřín je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tuřín? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Brukev řepka tuřín (Brassica napus var. napobrassica) neboli kolník je kořenová zelenina a krmná plodina, podobná a blízce příbuzná vodnici. Vznikl jako kříženec hlávkového zelí a vodnice v neznámé době, ale první zmínka o tuřínu je z roku 1620. V následujících staletích se rozšířil po Evropě.

Brukev tuřín

Brukev řepka tuřín neboli kolník, kvak, dumlík. Autor: jacqueline macou, zdroj: Pixabay
Brukev řepka tuřín neboli kolník, kvak, dumlík. Autor: jacqueline macou, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Zkusit najít slovo Tuřín ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Tuřín ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Tuřín ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Tuřín ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Tuřín ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Tuřín ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Tuřín například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Tuřín? resp. co to je Tuřín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tuřín, odpověď na dotaz co je to Tuřín?. Víte např. kdo to je Léčitel? Znáte a víte kdo je Masový vrah? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.