Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo NWO. Co znamená pojem NWO z kategorie Zkratky?

Co to je NWO? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu NWO

NWO, New World Order je zkratkové označení pro konspirační teorii, jejíž základ tvoří myšlenka, že světovými vládami, průmyslem a médii manipuluje a vše kontroluje nepočetná skupina elit. Jako nástroj k ovládání má sloužit centrální bankovnictví.
Tato teorie se stala oblíbenou zvláště na konci 20. století. Elita je obviňována ze zavinění velkých válek a teroristických útoků, ekonomických krizí a inflace. K NWO údajně patří i známá tajná společenství.


Co je to NWO? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo NWO. Co znamená pojem NWO z kategorie Zkratky?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem NWO se nachází v kategorii Zkratky

Klíčová slova: slovník, odborné názvosloví, význam slova, Zkratky, terminologie, přesný výraz, slovo, vysvětlení, definice pojmu, informace, význam pojmu, synonymum, heslo, terminus technicus, lexikon, termín, wiki, popis


Pojem NWO je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu NWO?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nový světový řád (též známé jako zkratka NWO, podle anglického New World Order) je konspirační teorie, která tvrdí, že malá skupina mezinárodních elit ovládá a manipuluje vlády, průmysl a mediální organizace po celém světě a že primárním nástrojem, který používá k ovládnutí národů, je systém centrálního bankovnictví. Jedná se o teorii, která se stala populární po roce 1990.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít termín NWO ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem NWO ve Wikimedia Commons

Hledat termín NWO ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo NWO na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo NWO ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz NWO ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo NWO například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova NWO? resp. co označuje slovo NWO? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu NWO, odpověď na dotaz co je to NWO?. Víte např. kdo to je Sebastian Navrátil? Znáte a víte kdo je Kanovník? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín NWO hledat i v jiných kategoriích (než Zkratky) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.