Co je to?
Definice výrazu, termínu Ricotta. Co znamená odborný pojem Ricotta z kategorie Jídlo?

Co je to Ricotta? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Ricotta?

Ricotta je italský měkký sýr podobné konzistence, jakou má tvaroh. Vyrábí se z kozího nebo z kravského mléka a používá se především při výrobě sladkých pokrmů. Obsahuje málo tuku a hodně bílkovin.


Co je to Ricotta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ricotta. Co znamená odborný pojem Ricotta z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ricotta s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ricotta je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: přesný význam, Ricotta, terminologie, co znamená, co je to Ricotta?, Jídlo, informace, význam pojmu, přesný výraz, vysvětlení, lexikon, heslo, terminus technicus, názvosloví, synonymum, definice pojmu, odborné názvosloví, definice


Pojem Ricotta je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ricotta? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Ricotta je italský sýr vyráběný ze syrovátky (obvykle) kravského, ovčího či kozího mléka. Ricotta (což doslovně znamená "převařený") vzniká ze syrovátky, což je tekutina, která zůstane při výrobě běžných sýrů. Ricottový tvaroh, vzniklý po převaření a procedění, je bílý, lehce nasládlý a obsahuje zhruba 13 % tuku. V této formě poněkud připomíná sýry typu cottage, ale je lehčí. V této formě se ricotta rychle kazí, nicméně existují i varianty, které vydrží déle díky solení, uzení nebo fermentaci.

Sýr ricotta

Naservírovaný sýr ricotta. Perfektní svačinka či předkrm. Autor: Lara Badioli, zdroj: Pixabay
Naservírovaný sýr ricotta. Perfektní svačinka či předkrm. Autor: Lara Badioli, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat heslo Ricotta na Google.cz

Hledat výraz Ricotta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Ricotta ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Ricotta ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ricotta ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ricotta ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ricotta například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Ricotta? resp. jaký je význam slova Ricotta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ricotta, odpověď na dotaz co je to Ricotta?. Víte např. kdo to je Paladin? Znáte a víte kdo je Kaskadér? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Ricotta i v jiných kategoriích (než Jídlo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.