Co je to?
Definice výrazu, termínu Ricotta. Co znamená odborný pojem Ricotta z kategorie Jídlo?

Co je to Ricotta? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Ricotta

Ricotta je italský měkký sýr podobné konzistence, jakou má tvaroh. Vyrábí se z kozího nebo z kravského mléka a používá se především při výrobě sladkých pokrmů. Obsahuje málo tuku a hodně bílkovin.


Co je to Ricotta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ricotta. Co znamená odborný pojem Ricotta z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ricotta je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, odborný výraz, význam pojmu, Ricotta, definice, význam, odborné názvosloví, co je to Ricotta?, heslo, přesný význam, formulace, Jídlo, wiki, přesný výraz, pojem, vysvětlení, co znamená, synonymum


Pojem Ricotta je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ricotta? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Ricotta je italský sýr vyráběný ze syrovátky (obvykle) kravského, ovčího či kozího mléka. Ricotta (což doslovně znamená "převařený") vzniká ze syrovátky, což je tekutina, která zůstane při výrobě běžných sýrů. Ricottový tvaroh, vzniklý po převaření a procedění, je bílý, lehce nasládlý a obsahuje zhruba 13 % tuku. V této formě poněkud připomíná sýry typu cottage, ale je lehčí. V této formě se ricotta rychle kazí, nicméně existují i varianty, které vydrží déle díky solení, uzení nebo fermentaci.

Sýr ricotta

Naservírovaný sýr ricotta. Perfektní svačinka či předkrm. Autor: Lara Badioli, zdroj: Pixabay
Naservírovaný sýr ricotta. Perfektní svačinka či předkrm. Autor: Lara Badioli, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat výraz Ricotta ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ricotta ve Wikimedia Commons

Hledat termín Ricotta ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ricotta ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Ricotta ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Ricotta na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ricotta například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Ricotta? resp. co přesně označuje termín Ricotta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ricotta, odpověď na dotaz co je to Ricotta?. Víte např. kdo to je Majordomus? Znáte a víte kdo je Zvukař? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.