Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fixní náklady. Co znamená odborný pojem Fixní náklady z kategorie Ekonomie?

Co je to Fixní náklady? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Fixní náklady

Fixní náklady, anglicky fixed cost, je pojmenování z oblasti mikroekonomie. Jedná se o takový typ nákladů, které nemají přímou závislost na objemu výroby. Jde o jejich objem nebo finanční výši. Do fixních nákladů nepaří nic z toho, co by bylo přímo spojeno s výrobkem nebo službou.
Většinou se jedná o investice do strojního zařízení, pronájmů, telefonů, bonusů, služeb a podobně. I větší fixní náklady se mohou vyplatit, pokud se v určitém čase vyrobí větší množství výrobků s určitým ziskem.


Co je to Fixní náklady? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fixní náklady. Co znamená odborný pojem Fixní náklady z kategorie Ekonomie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Fixní náklady můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Fixní náklady je v sekci ekonomie

Klíčová slova: význam pojmu, lexikon, termín, terminus technicus, význam, definice, popis, názvosloví, slovník, význam slova, odborný výraz, pojem, Fixní náklady, vysvětlení, definice pojmu, co je to Fixní náklady?, co to je, ekonomie


Pojem Fixní náklady je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Fixní náklady můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Fixní náklady (někdy zkracovány na FC z angl. fixed cost) jsou v mikroekonomii náklady, jejichž objem (a potažmo jejich výše, vyjádřená v penězích) není přímo závislý na objemu výroby. Fixní náklady tak nezahrnují to, co by se nějak neoddělitelně vázalo s každým jednotlivým vyrobeným zbožím (nebo poskytnutou službou).

Více informací o pojmu Fixní náklady lze najít v následujících zdrojích

Hledat pojem Fixní náklady ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Fixní náklady ve Wikizdrojích

Hledat slovo Fixní náklady ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fixní náklady ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Fixní náklady ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Fixní náklady ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Fixní náklady například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Fixní náklady? resp. co přesně znamená slovo Fixní náklady? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fixní náklady, odpověď na dotaz co je to Fixní náklady?. Víte např. kdo to je Bohumil Kučera? Znáte a víte kdo je Dalida? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Fixní náklady hledat i v jiných kategoriích (než ekonomie) Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.