Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fixní náklady. Co znamená pojem Fixní náklady z kategorie Ekonomie?

Co je to Fixní náklady? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Fixní náklady

Fixní náklady, anglicky fixed cost, je pojmenování z oblasti mikroekonomie. Jedná se o takový typ nákladů, které nemají přímou závislost na objemu výroby. Jde o jejich objem nebo finanční výši. Do fixních nákladů nepaří nic z toho, co by bylo přímo spojeno s výrobkem nebo službou.
Většinou se jedná o investice do strojního zařízení, pronájmů, telefonů, bonusů, služeb a podobně. I větší fixní náklady se mohou vyplatit, pokud se v určitém čase vyrobí větší množství výrobků s určitým ziskem.


Co je to Fixní náklady? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fixní náklady. Co znamená pojem Fixní náklady z kategorie Ekonomie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Fixní náklady s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Fixní náklady patří do kategorie Ekonomie

Klíčová slova: popis, terminus technicus, odborný výraz, vysvětlení, termín, přesný výraz, informace, Ekonomie, co je to Fixní náklady?, slovník, Fixní náklady, terminologie, formulace, přesný význam, význam, synonymum, definice, heslo


Pojem Fixní náklady je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fixní náklady? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Fixní náklady (někdy zkracovány na FC z angl. fixed cost) jsou v mikroekonomii náklady, jejichž objem (a potažmo jejich výše, vyjádřená v penězích) není přímo závislý na objemu výroby. Fixní náklady tak nezahrnují to, co by se nějak neoddělitelně vázalo s každým jednotlivým vyrobeným zbožím (nebo poskytnutou službou).

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat termín Fixní náklady ve vyhledávači Yandex

Najít termín Fixní náklady ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Fixní náklady ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Fixní náklady na Google.cz

Hledat výraz Fixní náklady ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fixní náklady ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Fixní náklady například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Fixní náklady? resp. jaký je význam slova Fixní náklady? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fixní náklady, odpověď na dotaz co je to Fixní náklady?. Víte např. kdo to je Vladimir Putin? Znáte a víte kdo je Karel Černoch? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.