Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fixní náklady. Co znamená odborný pojem Fixní náklady z kategorie Ekonomie?

Co je to Fixní náklady? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Fixní náklady?

Fixní náklady, anglicky fixed cost, je pojmenování z oblasti mikroekonomie. Jedná se o takový typ nákladů, které nemají přímou závislost na objemu výroby. Jde o jejich objem nebo finanční výši. Do fixních nákladů nepaří nic z toho, co by bylo přímo spojeno s výrobkem nebo službou.
Většinou se jedná o investice do strojního zařízení, pronájmů, telefonů, bonusů, služeb a podobně. I větší fixní náklady se mohou vyplatit, pokud se v určitém čase vyrobí větší množství výrobků s určitým ziskem.


Co je to Fixní náklady? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fixní náklady. Co znamená odborný pojem Fixní náklady z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Fixní náklady? Pak se o ní podělte s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Fixní náklady patří do sekce ekonomie

Klíčová slova: slovník, význam, terminus technicus, informace, ekonomie, co to je, slovo, vysvětlení, přesný výraz, popis, pojem, význam pojmu, názvosloví, co je to Fixní náklady?, lexikon, definice, Fixní náklady, co znamená


Pojem Fixní náklady je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fixní náklady? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Fixní náklady (někdy zkracovány na FC z angl. fixed cost) jsou v mikroekonomii náklady, jejichž objem (a potažmo jejich výše, vyjádřená v penězích) není přímo závislý na objemu výroby. Fixní náklady tak nezahrnují to, co by se nějak neoddělitelně vázalo s každým jednotlivým vyrobeným zbožím (nebo poskytnutou službou).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fixní náklady ve Wikimedia Commons

Najít termín Fixní náklady ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Fixní náklady ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Fixní náklady na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fixní náklady ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Fixní náklady ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Fixní náklady například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Fixní náklady? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Fixní náklady? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fixní náklady, odpověď na dotaz co je to Fixní náklady?. Víte např. kdo to je Karel Kryl? Znáte a víte kdo je Páže? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Fixní náklady v jiné sekci než ekonomie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.