Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fixní náklady. Co znamená pojem Fixní náklady z kategorie Ekonomie?

Co je to Fixní náklady? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Fixní náklady?

Fixní náklady, anglicky fixed cost, je pojmenování z oblasti mikroekonomie. Jedná se o takový typ nákladů, které nemají přímou závislost na objemu výroby. Jde o jejich objem nebo finanční výši. Do fixních nákladů nepaří nic z toho, co by bylo přímo spojeno s výrobkem nebo službou.
Většinou se jedná o investice do strojního zařízení, pronájmů, telefonů, bonusů, služeb a podobně. I větší fixní náklady se mohou vyplatit, pokud se v určitém čase vyrobí větší množství výrobků s určitým ziskem.


Co je to Fixní náklady? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fixní náklady. Co znamená pojem Fixní náklady z kategorie Ekonomie?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Fixní náklady doporučujeme sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Fixní náklady se nachází v sekci Ekonomie

Klíčová slova: přesný význam, význam pojmu, přesný výraz, definice, vysvětlení, termín, Ekonomie, význam slova, odborné názvosloví, terminus technicus, co znamená, lexikon, význam, pojem, heslo, co je to Fixní náklady?, synonymum, Ekonomie


Pojem Fixní náklady je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Fixní náklady?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Fixní náklady (někdy zkracovány na FC z angl. fixed cost) jsou v mikroekonomii náklady, jejichž objem (a potažmo jejich výše, vyjádřená v penězích) není přímo závislý na objemu výroby. Fixní náklady tak nezahrnují to, co by se nějak neoddělitelně vázalo s každým jednotlivým vyrobeným zbožím (nebo poskytnutou službou).

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fixní náklady ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Fixní náklady ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Fixní náklady na Youtube

Najít výraz Fixní náklady ve Wikislovníku

Najít slovo Fixní náklady ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fixní náklady ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Fixní náklady například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Fixní náklady? resp. co znamená Fixní náklady? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fixní náklady, odpověď na dotaz co je to Fixní náklady?. Víte např. kdo to je Linda Rybová? Znáte a víte kdo je Baculka? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Ekonomie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.