Co je to?
Definice odborného termínu, slova Filologie. Co znamená pojem Filologie z kategorie Věda?

Co je to Filologie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Filologie?

Filologie je řecké pojmenování pro vědní disciplínu, která se zabývá konkrétním jazykem i literaturou, která je v něm psána, a zkoumá také historické a kulturní souvislosti.
Kromě jazyka a písemných literárních děl se filologie zaměřuje i na ústní lidovou slovesnost národů a další kulturně historická díla a památky. Provádí podrobný rozbor jazykového materiálu, který je zachycen v nejrůznějších literárních textech, edicích textů a výkladech jednotlivých děl.


Co je to Filologie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Filologie. Co znamená pojem Filologie z kategorie Věda?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Filologie? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Filologie je v kategorii Věda

Klíčová slova: odborný výraz, definice pojmu, co to je, heslo, odborné názvosloví, terminologie, co je to Filologie?, význam, wiki, co znamená, pojem, Filologie, definice, slovník, přesný výraz, termín, terminus technicus, přesný význam


Pojem Filologie je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Filologie dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Slovo filologie je řeckého původu (φίλος „přítel“, λόγος „slovo“) a znamená doslova „přátelství se slovem“, s naukou aj. Dnes tímto pojmem rozumíme nauku, která studuje daný jazyk spolu s literaturou v něm psanou a s kulturním a historickým kontextem.
Filologie je:
♦ věda zkoumající jazyk, literaturu a ústní lidovou slovesnost některého národa (národů) na základě literatur a jiných kulturněhistorických děl a památek;
♦ věda zabývající se zkoumáním jazykového materiálu v literárních textech, výkladech a edicích textů literárních děl.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat termín Filologie ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Filologie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Filologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Filologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Filologie na Google.cz

Vyhledat pojem Filologie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Filologie například v Microsoft Bing, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Filologie? resp. jaká je definice slova Filologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Filologie, odpověď na dotaz co je to Filologie?. Víte např. kdo to je Lékárník? Znáte a víte kdo je Homosexuál? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Filologie v jiné sekci než Věda. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?