Co je to?
Výraz, termín, definice slova Filologie. Co znamená odborný pojem Filologie z kategorie Věda?

Co je to Filologie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Filologie?

Filologie je řecké pojmenování pro vědní disciplínu, která se zabývá konkrétním jazykem i literaturou, která je v něm psána, a zkoumá také historické a kulturní souvislosti.
Kromě jazyka a písemných literárních děl se filologie zaměřuje i na ústní lidovou slovesnost národů a další kulturně historická díla a památky. Provádí podrobný rozbor jazykového materiálu, který je zachycen v nejrůznějších literárních textech, edicích textů a výkladech jednotlivých děl.


Co je to Filologie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Filologie. Co znamená odborný pojem Filologie z kategorie Věda?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Filologie patří do sekce věda

Klíčová slova: heslo, přesný význam, slovo, termín, věda, informace, odborné názvosloví, co je to Filologie?, definice pojmu, terminologie, Filologie, formulace, lexikon, názvosloví, přesný výraz, význam pojmu, význam slova, význam


Pojem Filologie je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Filologie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Slovo filologie je řeckého původu (φίλος „přítel“, λόγος „slovo“) a znamená doslova „přátelství se slovem“, s naukou aj. Dnes tímto pojmem rozumíme nauku, která studuje daný jazyk spolu s literaturou v něm psanou a s kulturním a historickým kontextem.
Filologie je:
♦ věda zkoumající jazyk, literaturu a ústní lidovou slovesnost některého národa (národů) na základě literatur a jiných kulturněhistorických děl a památek;
♦ věda zabývající se zkoumáním jazykového materiálu v literárních textech, výkladech a edicích textů literárních děl.

Pro další informace o termínu Filologie zkuste tyto odkazy

Najít slovo Filologie ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Filologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Filologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Filologie ve Wikimedia Commons

Najít termín Filologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Filologie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Filologie například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Filologie? resp. co se skrývá pod slovem Filologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Filologie, odpověď na dotaz co je to Filologie?. Víte např. kdo to je Marie Fikáčková? Znáte a víte kdo je Niccolo Machiavelli? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než věda). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?