Co je to?
Výraz, termín, definice slova Filologie. Co znamená odborný pojem Filologie z kategorie Věda?

Co je to Filologie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Filologie

Filologie je řecké pojmenování pro vědní disciplínu, která se zabývá konkrétním jazykem i literaturou, která je v něm psána, a zkoumá také historické a kulturní souvislosti.
Kromě jazyka a písemných literárních děl se filologie zaměřuje i na ústní lidovou slovesnost národů a další kulturně historická díla a památky. Provádí podrobný rozbor jazykového materiálu, který je zachycen v nejrůznějších literárních textech, edicích textů a výkladech jednotlivých děl.


Co je to Filologie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Filologie. Co znamená odborný pojem Filologie z kategorie Věda?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Filologie s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Filologie patří do kategorie věda

Klíčová slova: odborný výraz, věda, heslo, synonymum, definice, odborné názvosloví, slovo, význam pojmu, co to je, terminologie, význam, co je to Filologie?, pojem, informace, wiki, termín, terminus technicus, přesný výraz


Pojem Filologie je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Filologie?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Slovo filologie je řeckého původu (φίλος „přítel“, λόγος „slovo“) a znamená doslova „přátelství se slovem“, s naukou aj. Dnes tímto pojmem rozumíme nauku, která studuje daný jazyk spolu s literaturou v něm psanou a s kulturním a historickým kontextem.
Filologie je:
♦ věda zkoumající jazyk, literaturu a ústní lidovou slovesnost některého národa (národů) na základě literatur a jiných kulturněhistorických děl a památek;
♦ věda zabývající se zkoumáním jazykového materiálu v literárních textech, výkladech a edicích textů literárních děl.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít slovo Filologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Filologie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Filologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Filologie ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Filologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Filologie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Filologie například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Filologie? resp. jaký je přesný význam slova Filologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Filologie, odpověď na dotaz co je to Filologie?. Víte např. kdo to je Hochštapler? Znáte a víte kdo je Jeroným Pražský? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci věda Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?