Co je to?
Definice odborného termínu, slova Filologie. Co znamená pojem Filologie z kategorie Věda?

Co je to Filologie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Filologie?

Filologie je řecké pojmenování pro vědní disciplínu, která se zabývá konkrétním jazykem i literaturou, která je v něm psána, a zkoumá také historické a kulturní souvislosti.
Kromě jazyka a písemných literárních děl se filologie zaměřuje i na ústní lidovou slovesnost národů a další kulturně historická díla a památky. Provádí podrobný rozbor jazykového materiálu, který je zachycen v nejrůznějších literárních textech, edicích textů a výkladech jednotlivých děl.


Co je to Filologie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Filologie. Co znamená pojem Filologie z kategorie Věda?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Filologie? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Filologie patří do sekce Věda

Klíčová slova: přesný význam, slovník, formulace, lexikon, terminus technicus, co to je, pojem, popis, vysvětlení, heslo, co znamená, odborný výraz, odborné názvosloví, slovo, informace, definice, wiki, význam


Pojem Filologie je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Filologie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Slovo filologie je řeckého původu (φίλος „přítel“, λόγος „slovo“) a znamená doslova „přátelství se slovem“, s naukou aj. Dnes tímto pojmem rozumíme nauku, která studuje daný jazyk spolu s literaturou v něm psanou a s kulturním a historickým kontextem.
Filologie je:
♦ věda zkoumající jazyk, literaturu a ústní lidovou slovesnost některého národa (národů) na základě literatur a jiných kulturněhistorických děl a památek;
♦ věda zabývající se zkoumáním jazykového materiálu v literárních textech, výkladech a edicích textů literárních děl.

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Filologie ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Filologie na Youtube

Hledat pojem Filologie na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Filologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Filologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Filologie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Filologie například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Filologie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Filologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Filologie, odpověď na dotaz co je to Filologie?. Víte např. kdo to je Myslivec? Znáte a víte kdo je Homosexuál? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Věda U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?