Co je to?
Definice odborného termínu, slova Filologie. Co znamená pojem Filologie z kategorie Věda?

Co je to Filologie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Filologie?

Filologie je řecké pojmenování pro vědní disciplínu, která se zabývá konkrétním jazykem i literaturou, která je v něm psána, a zkoumá také historické a kulturní souvislosti.
Kromě jazyka a písemných literárních děl se filologie zaměřuje i na ústní lidovou slovesnost národů a další kulturně historická díla a památky. Provádí podrobný rozbor jazykového materiálu, který je zachycen v nejrůznějších literárních textech, edicích textů a výkladech jednotlivých děl.


Co je to Filologie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Filologie. Co znamená pojem Filologie z kategorie Věda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Filologie s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Filologie patří do kategorie Věda

Klíčová slova: synonymum, názvosloví, odborné názvosloví, popis, heslo, definice, slovo, pojem, význam, vysvětlení, definice pojmu, co to je, terminologie, informace, význam pojmu, co je to Filologie?, lexikon, odborný výraz


Pojem Filologie je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Filologie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Filologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Filologie ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Filologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Filologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Filologie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Filologie například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Filologie? resp. co označuje slovo Filologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Filologie, odpověď na dotaz co je to Filologie?. Víte např. kdo to je Alexandra Udženija? Znáte a víte kdo je Mládek? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Věda). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?