Co je to?
Definice odborného termínu, slova Čedič. Co znamená pojem Čedič z kategorie Materiály?

Co je Čedič?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Čedič

Čedič, jinak také bazalt, je druh vyvřelé horniny. Jedná se o tmavý vylitý druh, který má strukturu skla nebo porfyru šedé nebo černé barvy. Označení bazalt pochází již ze starověku.
Jemně zrnitá struktura čediče vznikla při rychlém zatuhnutí lávy. Tato hornina se vyskytuje i na dalších planetách. Na Zemi tvoří čedič velkou část oceánské kůry.


Co je to Čedič? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Čedič. Co znamená pojem Čedič z kategorie Materiály?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Čedič sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Čedič patří do sekce materiály

Klíčová slova: formulace, odborný výraz, co je to Čedič?, význam pojmu, materiály, slovo, heslo, přesný význam, přesný výraz, význam, definice pojmu, pojem, odborné názvosloví, terminologie, materiály, názvosloví, význam slova, termín


Pojem Čedič je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Čedič?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Čedič neboli bazalt (starší, paleozoické bazalty se nesprávně nazývají diabas nebo melafyr) je velice četná tmavá výlevná vyvřelá hornina s charakteristickou porfyrickou nebo sklovitou strukturou, někdy s vyrostlicemi jednotlivých minerálů. Vyskytuje se však i ve formě škváry, bez viditelných krystalů. Obvykle má šedou či černou barvu, zvětralý čedič má barvu spíše šedou.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít termín Čedič ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Čedič ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Čedič ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Čedič na Google obrázcích

Hledat frázi Čedič ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Čedič ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Čedič například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Čedič? resp. co znamená slovo Čedič? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čedič, odpověď na dotaz co je to Čedič?. Víte např. kdo to je Tomáš Töpfer? Znáte a víte kdo je Barbora Podzimková? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je materiály. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie materiály, smrk, Čedič, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.