Co je to?
Odborný výraz, definice slova Čedič. Co znamená pojem Čedič z kategorie Materiály?

Co je to Čedič? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Čedič?

Čedič, jinak také bazalt, je druh vyvřelé horniny. Jedná se o tmavý vylitý druh, který má strukturu skla nebo porfyru šedé nebo černé barvy. Označení bazalt pochází již ze starověku.
Jemně zrnitá struktura čediče vznikla při rychlém zatuhnutí lávy. Tato hornina se vyskytuje i na dalších planetách. Na Zemi tvoří čedič velkou část oceánské kůry.


Co je to Čedič? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Čedič. Co znamená pojem Čedič z kategorie Materiály?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Čedič sdílejte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Čedič je v kategorii Materiály

Klíčová slova: co znamená, termín, definice, názvosloví, přesný výraz, odborné názvosloví, význam, informace, co je to Čedič?, Materiály, heslo, wiki, slovník, Materiály, terminologie, Čedič, formulace, synonymum


Pojem Čedič je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Čedič? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Čedič neboli bazalt (starší, paleozoické bazalty se nesprávně nazývají diabas nebo melafyr) je velice četná tmavá výlevná vyvřelá hornina s charakteristickou porfyrickou nebo sklovitou strukturou, někdy s vyrostlicemi jednotlivých minerálů. Vyskytuje se však i ve formě škváry, bez viditelných krystalů. Obvykle má šedou či černou barvu, zvětralý čedič má barvu spíše šedou.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít heslo Čedič na Google.cz

Hledat videa s názvem Čedič na Youtube

Najít slovo Čedič ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Čedič ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čedič ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Čedič ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Čedič například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Čedič? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Čedič? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čedič, odpověď na dotaz co je to Čedič?. Víte např. kdo to je Haur? Znáte a víte kdo je Retard? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Materiály. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.