Co je to?
Odborný výraz, definice slova Čedič. Co znamená pojem Čedič z kategorie Materiály?

Co je to Čedič? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Čedič?

Čedič, jinak také bazalt, je druh vyvřelé horniny. Jedná se o tmavý vylitý druh, který má strukturu skla nebo porfyru šedé nebo černé barvy. Označení bazalt pochází již ze starověku.
Jemně zrnitá struktura čediče vznikla při rychlém zatuhnutí lávy. Tato hornina se vyskytuje i na dalších planetách. Na Zemi tvoří čedič velkou část oceánské kůry.


Co je to Čedič? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Čedič. Co znamená pojem Čedič z kategorie Materiály?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Čedič je v kategorii Materiály

Klíčová slova: lexikon, co je to Čedič?, význam pojmu, definice pojmu, synonymum, slovník, přesný význam, Čedič, pojem, Materiály, co to je, formulace, slovo, definice, názvosloví, termín, co znamená, přesný výraz


Pojem Čedič je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Čedič můžete dozvědět následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Čedič neboli bazalt (starší, paleozoické bazalty se nesprávně nazývají diabas nebo melafyr) je velice četná tmavá výlevná vyvřelá hornina s charakteristickou porfyrickou nebo sklovitou strukturou, někdy s vyrostlicemi jednotlivých minerálů. Vyskytuje se však i ve formě škváry, bez viditelných krystalů. Obvykle má šedou či černou barvu, zvětralý čedič má barvu spíše šedou.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít slovo Čedič ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Čedič ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Čedič ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čedič ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Čedič ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Čedič ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Čedič například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Čedič? resp. co znamená Čedič? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čedič, odpověď na dotaz co je to Čedič?. Víte např. kdo to je Mahdí? Znáte a víte kdo je Finanční arbitr? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Materiály). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.