Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čedič. Co znamená odborný pojem Čedič z kategorie Materiály?

Co je to Čedič? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Čedič?

Čedič, jinak také bazalt, je druh vyvřelé horniny. Jedná se o tmavý vylitý druh, který má strukturu skla nebo porfyru šedé nebo černé barvy. Označení bazalt pochází již ze starověku.
Jemně zrnitá struktura čediče vznikla při rychlém zatuhnutí lávy. Tato hornina se vyskytuje i na dalších planetách. Na Zemi tvoří čedič velkou část oceánské kůry.


Co je to Čedič? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čedič. Co znamená odborný pojem Čedič z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Čedič patří do sekce materiály

Klíčová slova: vysvětlení, wiki, terminologie, odborný výraz, informace, materiály, význam pojmu, materiály, slovo, Čedič, odborné názvosloví, terminus technicus, přesný význam, názvosloví, co to je, heslo, lexikon, význam


Pojem Čedič je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Čedič dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Čedič neboli bazalt (starší, paleozoické bazalty se nesprávně nazývají diabas nebo melafyr) je velice četná tmavá výlevná vyvřelá hornina s charakteristickou porfyrickou nebo sklovitou strukturou, někdy s vyrostlicemi jednotlivých minerálů. Vyskytuje se však i ve formě škváry, bez viditelných krystalů. Obvykle má šedou či černou barvu, zvětralý čedič má barvu spíše šedou.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čedič ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Čedič na Google.cz

Hledat videa s názvem Čedič na Youtube

Najít výraz Čedič ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Čedič ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Čedič ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Čedič například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Čedič? resp. co je to Čedič? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čedič, odpověď na dotaz co je to Čedič?. Víte např. kdo to je Kojná? Znáte a víte kdo je Jásir Arafat? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než materiály). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.