Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čedič. Co znamená odborný pojem Čedič z kategorie Materiály?

Co je Čedič? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Čedič?

Čedič, jinak také bazalt, je druh vyvřelé horniny. Jedná se o tmavý vylitý druh, který má strukturu skla nebo porfyru šedé nebo černé barvy. Označení bazalt pochází již ze starověku.
Jemně zrnitá struktura čediče vznikla při rychlém zatuhnutí lávy. Tato hornina se vyskytuje i na dalších planetách. Na Zemi tvoří čedič velkou část oceánské kůry.


Co je to Čedič? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čedič. Co znamená odborný pojem Čedič z kategorie Materiály?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text vytvořen pro Superia.cz

Definici slova Čedič můžete sdílet s dalšími lidmi na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Čedič je v kategorii materiály

Klíčová slova: lexikon, vysvětlení, přesný výraz, co je to Čedič?, synonymum, definice, definice pojmu, názvosloví, formulace, význam, termín, materiály, odborný výraz, Čedič, co znamená, pojem, význam slova, terminologie


Pojem Čedič je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Čedič?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Čedič neboli bazalt (starší, paleozoické bazalty se nesprávně nazývají diabas nebo melafyr) je velice četná tmavá výlevná vyvřelá hornina s charakteristickou porfyrickou nebo sklovitou strukturou, někdy s vyrostlicemi jednotlivých minerálů. Vyskytuje se však i ve formě škváry, bez viditelných krystalů. Obvykle má šedou či černou barvu, zvětralý čedič má barvu spíše šedou.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít heslo Čedič ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Čedič na Youtube

Zkusit najít slovo Čedič ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čedič ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Čedič ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Čedič ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Čedič například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Čedič? resp. co znamená Čedič? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čedič, odpověď na dotaz co je to Čedič?. Víte např. kdo to je Sofie Chrtková? Znáte a víte kdo je Iva Frühlingová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Čedič i v jiné kategorii než v materiály. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.