Co je to?
Definice odborného termínu, slova Nadzvuková rychlost. Co znamená pojem Nadzvuková rychlost z kategorie Fyzika?

Co je Nadzvuková rychlost? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Nadzvuková rychlost?

Nadzvuková rychlost je označení pro rychlost, která je vyšší než šíření zvuku. Hodnota nadzvukové rychlosti se udává v jednotkách nazvaných machy – Machovo číslo. Název této jednotky nadzvukové rychlosti pochází ze jména fyzika a filozofa Ernsta Macha, pocházejího z České republiky.
Jedná se o poměr rychlosti objektu vůči rychlosti zvuku. Ta činí 340 metrů za sekundu, takže nadzvuková rychlost musí tuto hodnotu překračovat.


Co je to Nadzvuková rychlost? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Nadzvuková rychlost. Co znamená pojem Nadzvuková rychlost z kategorie Fyzika?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Nadzvuková rychlost patří do sekce fyzika

Klíčová slova: informace, synonymum, co znamená, význam slova, wiki, názvosloví, Nadzvuková rychlost, heslo, odborný výraz, fyzika, definice pojmu, definice, přesný význam, termín, formulace, význam, odborné názvosloví, slovo


Pojem Nadzvuková rychlost je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít termín Nadzvuková rychlost ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nadzvuková rychlost ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nadzvuková rychlost ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Nadzvuková rychlost ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Nadzvuková rychlost ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Nadzvuková rychlost ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Nadzvuková rychlost například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Nadzvuková rychlost? resp. jaký je přesný význam slova Nadzvuková rychlost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nadzvuková rychlost, odpověď na dotaz co je to Nadzvuková rychlost?. Víte např. kdo to je Karel Vlach? Znáte a víte kdo je Nemakačenko? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než fyzika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.