Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nadzvuková rychlost. Co znamená odborný pojem Nadzvuková rychlost z kategorie Fyzika?

Co je to Nadzvuková rychlost? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Nadzvuková rychlost

Nadzvuková rychlost je označení pro rychlost, která je vyšší než šíření zvuku. Hodnota nadzvukové rychlosti se udává v jednotkách nazvaných machy – Machovo číslo. Název této jednotky nadzvukové rychlosti pochází ze jména fyzika a filozofa Ernsta Macha, pocházejího z České republiky.
Jedná se o poměr rychlosti objektu vůči rychlosti zvuku. Ta činí 340 metrů za sekundu, takže nadzvuková rychlost musí tuto hodnotu překračovat.


Co je to Nadzvuková rychlost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nadzvuková rychlost. Co znamená odborný pojem Nadzvuková rychlost z kategorie Fyzika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Nadzvuková rychlost s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Nadzvuková rychlost se nachází v kategorii fyzika

Klíčová slova: co je to Nadzvuková rychlost?, synonymum, význam slova, význam, vysvětlení, názvosloví, přesný význam, termín, definice, slovník, formulace, wiki, pojem, odborný výraz, co to je, Nadzvuková rychlost, terminus technicus, lexikon


Pojem Nadzvuková rychlost je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Nadzvuková rychlost

Vyhledat heslo Nadzvuková rychlost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nadzvuková rychlost ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Nadzvuková rychlost ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Nadzvuková rychlost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Nadzvuková rychlost ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nadzvuková rychlost ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Nadzvuková rychlost například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Nadzvuková rychlost? resp. co znamená Nadzvuková rychlost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nadzvuková rychlost, odpověď na dotaz co je to Nadzvuková rychlost?. Víte např. kdo to je Pipka? Znáte a víte kdo je Povaleč? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je fyzika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.