Co je to?
Odborný výraz, definice slova Nadzvuková rychlost. Co znamená pojem Nadzvuková rychlost z kategorie Fyzika?

Co je to Nadzvuková rychlost? Význam slova

Co znamená termín Nadzvuková rychlost? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Nadzvuková rychlost je označení pro rychlost, která je vyšší než šíření zvuku. Hodnota nadzvukové rychlosti se udává v jednotkách nazvaných machy – Machovo číslo. Název této jednotky nadzvukové rychlosti pochází ze jména fyzika a filozofa Ernsta Macha, pocházejího z České republiky.
Jedná se o poměr rychlosti objektu vůči rychlosti zvuku. Ta činí 340 metrů za sekundu, takže nadzvuková rychlost musí tuto hodnotu překračovat.


Co je to Nadzvuková rychlost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Nadzvuková rychlost. Co znamená pojem Nadzvuková rychlost z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Nadzvuková rychlost se nachází v kategorii Fyzika

Klíčová slova: lexikon, popis, heslo, co to je, význam slova, wiki, pojem, co je to Nadzvuková rychlost?, přesný význam, význam pojmu, termín, terminologie, Fyzika, přesný výraz, co znamená, terminus technicus, vysvětlení, odborné názvosloví


Pojem Nadzvuková rychlost je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít termín Nadzvuková rychlost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Nadzvuková rychlost ve Wikislovníku

Najít pojem Nadzvuková rychlost ve Wikipedii

Hledat heslo Nadzvuková rychlost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nadzvuková rychlost ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Nadzvuková rychlost na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nadzvuková rychlost například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Nadzvuková rychlost? resp. co znamená výraz Nadzvuková rychlost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nadzvuková rychlost, odpověď na dotaz co je to Nadzvuková rychlost?. Víte např. kdo to je Šíita? Znáte a víte kdo je Střihač? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Nadzvuková rychlost v jiné sekci než Fyzika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.