Co je to?
Odborný výraz, definice slova Nadzvuková rychlost. Co znamená pojem Nadzvuková rychlost z kategorie Fyzika?

Co je to Nadzvuková rychlost? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Nadzvuková rychlost

Nadzvuková rychlost je označení pro rychlost, která je vyšší než šíření zvuku. Hodnota nadzvukové rychlosti se udává v jednotkách nazvaných machy – Machovo číslo. Název této jednotky nadzvukové rychlosti pochází ze jména fyzika a filozofa Ernsta Macha, pocházejího z České republiky.
Jedná se o poměr rychlosti objektu vůči rychlosti zvuku. Ta činí 340 metrů za sekundu, takže nadzvuková rychlost musí tuto hodnotu překračovat.


Co je to Nadzvuková rychlost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Nadzvuková rychlost. Co znamená pojem Nadzvuková rychlost z kategorie Fyzika?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Nadzvuková rychlost patří do sekce Fyzika

Klíčová slova: Fyzika, názvosloví, co je to Nadzvuková rychlost?, co znamená, Nadzvuková rychlost, pojem, odborné názvosloví, co to je, heslo, wiki, lexikon, slovník, definice pojmu, odborný výraz, význam, terminologie, Fyzika, informace


Pojem Nadzvuková rychlost je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít termín Nadzvuková rychlost ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Nadzvuková rychlost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Nadzvuková rychlost na Google.cz

Najít pojem Nadzvuková rychlost ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Nadzvuková rychlost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Nadzvuková rychlost ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Nadzvuková rychlost například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Nadzvuková rychlost? resp. co se skrývá pod slovem Nadzvuková rychlost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nadzvuková rychlost, odpověď na dotaz co je to Nadzvuková rychlost?. Víte např. kdo to je Dabér? Znáte a víte kdo je Ruchař? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Fyzika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.