Co je to?
Odborný výraz, definice slova Nadzvuková rychlost. Co znamená pojem Nadzvuková rychlost z kategorie Fyzika?

Co je to Nadzvuková rychlost? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Nadzvuková rychlost

Nadzvuková rychlost je označení pro rychlost, která je vyšší než šíření zvuku. Hodnota nadzvukové rychlosti se udává v jednotkách nazvaných machy – Machovo číslo. Název této jednotky nadzvukové rychlosti pochází ze jména fyzika a filozofa Ernsta Macha, pocházejího z České republiky.
Jedná se o poměr rychlosti objektu vůči rychlosti zvuku. Ta činí 340 metrů za sekundu, takže nadzvuková rychlost musí tuto hodnotu překračovat.


Co je to Nadzvuková rychlost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Nadzvuková rychlost. Co znamená pojem Nadzvuková rychlost z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Nadzvuková rychlost je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, informace, význam, lexikon, slovo, názvosloví, význam slova, co to je, pojem, definice pojmu, Fyzika, vysvětlení, odborný výraz, popis, terminus technicus, odborné názvosloví, Fyzika


Pojem Nadzvuková rychlost je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít výraz Nadzvuková rychlost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Nadzvuková rychlost ve Wikipedii

Vyhledat termín Nadzvuková rychlost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Nadzvuková rychlost na Google.cz

Hledat slovo Nadzvuková rychlost ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Nadzvuková rychlost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Nadzvuková rychlost například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Nadzvuková rychlost? resp. co je to Nadzvuková rychlost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nadzvuková rychlost, odpověď na dotaz co je to Nadzvuková rychlost?. Víte např. kdo to je Nákupčí? Znáte a víte kdo je Bill Clinton? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Fyzika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.