Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nadzvuková rychlost. Co znamená odborný pojem Nadzvuková rychlost z kategorie Fyzika?

Co je to Nadzvuková rychlost? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Nadzvuková rychlost

Nadzvuková rychlost je označení pro rychlost, která je vyšší než šíření zvuku. Hodnota nadzvukové rychlosti se udává v jednotkách nazvaných machy – Machovo číslo. Název této jednotky nadzvukové rychlosti pochází ze jména fyzika a filozofa Ernsta Macha, pocházejího z České republiky.
Jedná se o poměr rychlosti objektu vůči rychlosti zvuku. Ta činí 340 metrů za sekundu, takže nadzvuková rychlost musí tuto hodnotu překračovat.


Co je to Nadzvuková rychlost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nadzvuková rychlost. Co znamená odborný pojem Nadzvuková rychlost z kategorie Fyzika?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Nadzvuková rychlost? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Nadzvuková rychlost se nachází v kategorii fyzika

Klíčová slova: odborný výraz, co znamená, terminus technicus, popis, význam slova, termín, terminologie, co je to Nadzvuková rychlost?, informace, názvosloví, význam pojmu, přesný význam, heslo, Nadzvuková rychlost, odborné názvosloví, slovo, lexikon, fyzika


Pojem Nadzvuková rychlost je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít slovo Nadzvuková rychlost ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nadzvuková rychlost ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Nadzvuková rychlost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Nadzvuková rychlost na Google.cz

Vyhledat termín Nadzvuková rychlost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Nadzvuková rychlost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Nadzvuková rychlost například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Nadzvuková rychlost? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Nadzvuková rychlost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nadzvuková rychlost, odpověď na dotaz co je to Nadzvuková rychlost?. Víte např. kdo to je Gwyneth Paltrow? Znáte a víte kdo je Komparzista? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než fyzika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.