Co je to?
Odborný výraz, definice slova Nadzvuková rychlost. Co znamená pojem Nadzvuková rychlost z kategorie Fyzika?

Co je to Nadzvuková rychlost? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Nadzvuková rychlost?

Nadzvuková rychlost je označení pro rychlost, která je vyšší než šíření zvuku. Hodnota nadzvukové rychlosti se udává v jednotkách nazvaných machy – Machovo číslo. Název této jednotky nadzvukové rychlosti pochází ze jména fyzika a filozofa Ernsta Macha, pocházejího z České republiky.
Jedná se o poměr rychlosti objektu vůči rychlosti zvuku. Ta činí 340 metrů za sekundu, takže nadzvuková rychlost musí tuto hodnotu překračovat.


Co je to Nadzvuková rychlost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Nadzvuková rychlost. Co znamená pojem Nadzvuková rychlost z kategorie Fyzika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Nadzvuková rychlost s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Nadzvuková rychlost se nachází v sekci Fyzika

Klíčová slova: heslo, Fyzika, přesný význam, pojem, vysvětlení, terminologie, odborné názvosloví, Fyzika, co to je, odborný výraz, význam pojmu, wiki, význam slova, terminus technicus, význam, termín, popis, názvosloví


Pojem Nadzvuková rychlost je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít výraz Nadzvuková rychlost ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Nadzvuková rychlost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Nadzvuková rychlost na Google.cz

Zkusit najít výraz Nadzvuková rychlost ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Nadzvuková rychlost ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Nadzvuková rychlost na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Nadzvuková rychlost například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Nadzvuková rychlost? resp. jaká je definice slova Nadzvuková rychlost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nadzvuková rychlost, odpověď na dotaz co je to Nadzvuková rychlost?. Víte např. kdo to je Barbora Seemanová? Znáte a víte kdo je Bill Clinton? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Fyzika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.