Co je to?
Odborný výraz, definice slova Nadzvuková rychlost. Co znamená pojem Nadzvuková rychlost z kategorie Fyzika?

Co je to Nadzvuková rychlost? Význam slova

Co znamená termín Nadzvuková rychlost? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Nadzvuková rychlost je označení pro rychlost, která je vyšší než šíření zvuku. Hodnota nadzvukové rychlosti se udává v jednotkách nazvaných machy – Machovo číslo. Název této jednotky nadzvukové rychlosti pochází ze jména fyzika a filozofa Ernsta Macha, pocházejího z České republiky.
Jedná se o poměr rychlosti objektu vůči rychlosti zvuku. Ta činí 340 metrů za sekundu, takže nadzvuková rychlost musí tuto hodnotu překračovat.


Co je to Nadzvuková rychlost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Nadzvuková rychlost. Co znamená pojem Nadzvuková rychlost z kategorie Fyzika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Nadzvuková rychlost? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Nadzvuková rychlost je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: terminologie, definice, informace, přesný význam, odborné názvosloví, Fyzika, význam pojmu, Nadzvuková rychlost, wiki, lexikon, význam, odborný výraz, co znamená, synonymum, terminus technicus, slovník, Fyzika, význam slova


Pojem Nadzvuková rychlost je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Nadzvuková rychlost

Vyhledat termín Nadzvuková rychlost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Nadzvuková rychlost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nadzvuková rychlost ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nadzvuková rychlost ve Wikimedia Commons

Najít pojem Nadzvuková rychlost ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Nadzvuková rychlost ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Nadzvuková rychlost například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Nadzvuková rychlost? resp. co se skrývá pod slovem Nadzvuková rychlost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nadzvuková rychlost, odpověď na dotaz co je to Nadzvuková rychlost?. Víte např. kdo to je Buzerant? Znáte a víte kdo je Bill Clinton? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Fyzika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.