Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Cenný papír. Co znamená pojem Cenný papír z kategorie Ekonomie?

Co to je Cenný papír? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Cenný papír

Cenný papír je definován zákonem o cenných papírech. Může se jednat o akcie, podílové listy, zatimní listy, dluhopisy, různé druhy kuponů, směnky, šeky a další listiny. Hodnotou cenného papíru je částka na něm uvedená.
Cenné papíry se dělí na dvě základní skupiny. Jedná se o cenné papíry na jméno, ne doručitele nebo na řad. Cenný papír na jméno obsahuje jméno oprávněné osoby a není převoditelný. Cenný papír na doručitele nemá určenou osobu a plní se předložiteli. Cenný papír na řad má určenu oprávněnou osobu a je převoditelný.


Co je to Cenný papír? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Cenný papír. Co znamená pojem Cenný papír z kategorie Ekonomie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Cenný papír? Pak se o ní podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Cenný papír je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: co je to Cenný papír?, význam pojmu, názvosloví, Ekonomie, popis, pojem, definice, termín, slovník, slovo, význam, definice pojmu, význam slova, odborný výraz, informace, odborné názvosloví, vysvětlení, heslo


Pojem Cenný papír je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cenný papír? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Cenný papír je listina či listinu nahrazující záznam (= evidence), které inkorporují (obsahují) soukromé právo a toto právo je se svým nosičem pevně spjato. Společnost nebo jiný subjekt vydávající cenný papír se nazývá emitent. Cenný papír je listina, která je bezprostředním nositelem práva. Představuje dokument, s nímž je svázána určitá hodnota, majetek a majetkový prospěch.

Jiné zdroje informací o pojmu Cenný papír

Zkusit najít termín Cenný papír ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Cenný papír ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Cenný papír na Google.cz

Hledat slovo Cenný papír ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Cenný papír ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Cenný papír ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Cenný papír například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Cenný papír? resp. co přesně znamená slovo Cenný papír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cenný papír, odpověď na dotaz co je to Cenný papír?. Víte např. kdo to je Alexander Babiš? Znáte a víte kdo je Dragoun? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Cenný papír hledat i v jiných kategoriích (než Ekonomie) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?