Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Cenný papír. Co znamená pojem Cenný papír z kategorie Ekonomie?

Co to je Cenný papír? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Cenný papír?

Cenný papír je definován zákonem o cenných papírech. Může se jednat o akcie, podílové listy, zatimní listy, dluhopisy, různé druhy kuponů, směnky, šeky a další listiny. Hodnotou cenného papíru je částka na něm uvedená.
Cenné papíry se dělí na dvě základní skupiny. Jedná se o cenné papíry na jméno, ne doručitele nebo na řad. Cenný papír na jméno obsahuje jméno oprávněné osoby a není převoditelný. Cenný papír na doručitele nemá určenou osobu a plní se předložiteli. Cenný papír na řad má určenu oprávněnou osobu a je převoditelný.


Co je to Cenný papír? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Cenný papír. Co znamená pojem Cenný papír z kategorie Ekonomie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Cenný papír s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Cenný papír se nachází v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: slovník, terminus technicus, názvosloví, popis, Ekonomie, přesný výraz, lexikon, synonymum, slovo, wiki, co to je, vysvětlení, heslo, informace, definice pojmu, definice, termín, odborný výraz


Pojem Cenný papír je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Cenný papír?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cenný papír je listina či listinu nahrazující záznam (= evidence), které inkorporují (obsahují) soukromé právo a toto právo je se svým nosičem pevně spjato. Společnost nebo jiný subjekt vydávající cenný papír se nazývá emitent. Cenný papír je listina, která je bezprostředním nositelem práva. Představuje dokument, s nímž je svázána určitá hodnota, majetek a majetkový prospěch.

Hledejte pojem Cenný papír v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cenný papír ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Cenný papír na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cenný papír ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Cenný papír ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Cenný papír ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Cenný papír ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Cenný papír například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Cenný papír? resp. co přesně označuje termín Cenný papír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cenný papír, odpověď na dotaz co je to Cenný papír?. Víte např. kdo to je Martin Dorazín? Znáte a víte kdo je Veronika Farářová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Cenný papír i v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?