Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cenný papír. Co znamená odborný pojem Cenný papír z kategorie Ekonomie?

Co je to Cenný papír? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Cenný papír?

Cenný papír je definován zákonem o cenných papírech. Může se jednat o akcie, podílové listy, zatimní listy, dluhopisy, různé druhy kuponů, směnky, šeky a další listiny. Hodnotou cenného papíru je částka na něm uvedená.
Cenné papíry se dělí na dvě základní skupiny. Jedná se o cenné papíry na jméno, ne doručitele nebo na řad. Cenný papír na jméno obsahuje jméno oprávněné osoby a není převoditelný. Cenný papír na doručitele nemá určenou osobu a plní se předložiteli. Cenný papír na řad má určenu oprávněnou osobu a je převoditelný.


Co je to Cenný papír? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cenný papír. Co znamená odborný pojem Cenný papír z kategorie Ekonomie?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Cenný papír? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Cenný papír je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: co to je, co je to Cenný papír?, informace, terminus technicus, význam pojmu, definice, přesný význam, wiki, lexikon, slovo, názvosloví, slovník, terminologie, Cenný papír, význam slova, pojem, definice pojmu, synonymum


Pojem Cenný papír je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cenný papír? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cenný papír je listina či listinu nahrazující záznam (= evidence), které inkorporují (obsahují) soukromé právo a toto právo je se svým nosičem pevně spjato. Společnost nebo jiný subjekt vydávající cenný papír se nazývá emitent. Cenný papír je listina, která je bezprostředním nositelem práva. Představuje dokument, s nímž je svázána určitá hodnota, majetek a majetkový prospěch.

Zkuste zjistit více informací o slovu Cenný papír v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cenný papír ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Cenný papír ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Cenný papír ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Cenný papír ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Cenný papír ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Cenný papír na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Cenný papír například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili co znamená Cenný papír? resp. co označuje slovo Cenný papír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cenný papír, odpověď na dotaz co je to Cenný papír?. Víte např. kdo to je Lichvář? Znáte a víte kdo je Oldřich Rambousek? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než ekonomie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?