Co je to?
Definice výrazu, termínu Cenný papír. Co znamená odborný pojem Cenný papír z kategorie Ekonomie?

Co je to Cenný papír? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Cenný papír

Cenný papír je definován zákonem o cenných papírech. Může se jednat o akcie, podílové listy, zatimní listy, dluhopisy, různé druhy kuponů, směnky, šeky a další listiny. Hodnotou cenného papíru je částka na něm uvedená.
Cenné papíry se dělí na dvě základní skupiny. Jedná se o cenné papíry na jméno, ne doručitele nebo na řad. Cenný papír na jméno obsahuje jméno oprávněné osoby a není převoditelný. Cenný papír na doručitele nemá určenou osobu a plní se předložiteli. Cenný papír na řad má určenu oprávněnou osobu a je převoditelný.


Co je to Cenný papír? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Cenný papír. Co znamená odborný pojem Cenný papír z kategorie Ekonomie?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Cenný papír sdílejte s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Cenný papír je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: informace, lexikon, definice, slovník, ekonomie, definice pojmu, význam slova, význam pojmu, co znamená, ekonomie, popis, co to je, terminus technicus, vysvětlení, synonymum, odborné názvosloví, co je to Cenný papír?, terminologie


Pojem Cenný papír je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cenný papír? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cenný papír je listina či listinu nahrazující záznam (= evidence), které inkorporují (obsahují) soukromé právo a toto právo je se svým nosičem pevně spjato. Společnost nebo jiný subjekt vydávající cenný papír se nazývá emitent. Cenný papír je listina, která je bezprostředním nositelem práva. Představuje dokument, s nímž je svázána určitá hodnota, majetek a majetkový prospěch.

Pro více informací o heslu Cenný papír zkuste navštívit tyto odkazy

Najít slovo Cenný papír ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Cenný papír ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Cenný papír ve Wikizdrojích

Hledat frázi Cenný papír ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Cenný papír ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Cenný papír ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cenný papír například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě nyní již víte co je to Cenný papír? resp. co znamená slovo Cenný papír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cenný papír, odpověď na dotaz co je to Cenný papír?. Víte např. kdo to je Ladislav Tondl? Znáte a víte kdo je Barbora Špotáková? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než ekonomie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?