Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Cenný papír. Co znamená pojem Cenný papír z kategorie Ekonomie?

Co to je Cenný papír? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Cenný papír?

Cenný papír je definován zákonem o cenných papírech. Může se jednat o akcie, podílové listy, zatimní listy, dluhopisy, různé druhy kuponů, směnky, šeky a další listiny. Hodnotou cenného papíru je částka na něm uvedená.
Cenné papíry se dělí na dvě základní skupiny. Jedná se o cenné papíry na jméno, ne doručitele nebo na řad. Cenný papír na jméno obsahuje jméno oprávněné osoby a není převoditelný. Cenný papír na doručitele nemá určenou osobu a plní se předložiteli. Cenný papír na řad má určenu oprávněnou osobu a je převoditelný.


Co je to Cenný papír? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Cenný papír. Co znamená pojem Cenný papír z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Cenný papír můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Cenný papír je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: definice pojmu, význam pojmu, terminus technicus, co znamená, co je to Cenný papír?, vysvětlení, přesný výraz, Ekonomie, názvosloví, synonymum, wiki, terminologie, slovník, Cenný papír, odborné názvosloví, heslo, význam slova, slovo


Pojem Cenný papír je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cenný papír? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cenný papír je listina či listinu nahrazující záznam (= evidence), které inkorporují (obsahují) soukromé právo a toto právo je se svým nosičem pevně spjato. Společnost nebo jiný subjekt vydávající cenný papír se nazývá emitent. Cenný papír je listina, která je bezprostředním nositelem práva. Představuje dokument, s nímž je svázána určitá hodnota, majetek a majetkový prospěch.

Linky na jiné informační zdroje

Najít heslo Cenný papír na Google.cz

Vyhledat termín Cenný papír ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cenný papír ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Cenný papír ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cenný papír ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Cenný papír ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Cenný papír například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Cenný papír? resp. co znamená výraz Cenný papír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cenný papír, odpověď na dotaz co je to Cenný papír?. Víte např. kdo to je Jaromír Jágr? Znáte a víte kdo je Veronika Farářová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Ekonomie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?