Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Cenný papír. Co znamená pojem Cenný papír z kategorie Ekonomie?

Co to je Cenný papír? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Cenný papír?

Cenný papír je definován zákonem o cenných papírech. Může se jednat o akcie, podílové listy, zatimní listy, dluhopisy, různé druhy kuponů, směnky, šeky a další listiny. Hodnotou cenného papíru je částka na něm uvedená.
Cenné papíry se dělí na dvě základní skupiny. Jedná se o cenné papíry na jméno, ne doručitele nebo na řad. Cenný papír na jméno obsahuje jméno oprávněné osoby a není převoditelný. Cenný papír na doručitele nemá určenou osobu a plní se předložiteli. Cenný papír na řad má určenu oprávněnou osobu a je převoditelný.


Co je to Cenný papír? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Cenný papír. Co znamená pojem Cenný papír z kategorie Ekonomie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Cenný papír sdílejte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Cenný papír je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: vysvětlení, Cenný papír, Ekonomie, Ekonomie, význam, heslo, názvosloví, význam slova, přesný význam, termín, terminologie, definice pojmu, co je to Cenný papír?, popis, odborné názvosloví, lexikon, pojem, informace


Pojem Cenný papír je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cenný papír? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Cenný papír je listina či listinu nahrazující záznam (= evidence), které inkorporují (obsahují) soukromé právo a toto právo je se svým nosičem pevně spjato. Společnost nebo jiný subjekt vydávající cenný papír se nazývá emitent. Cenný papír je listina, která je bezprostředním nositelem práva. Představuje dokument, s nímž je svázána určitá hodnota, majetek a majetkový prospěch.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat výraz Cenný papír ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Cenný papír na Youtube

Najít pojem Cenný papír ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Cenný papír na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cenný papír ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Cenný papír ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Cenný papír například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Cenný papír? resp. co přesně znamená slovo Cenný papír? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cenný papír, odpověď na dotaz co je to Cenný papír?. Víte např. kdo to je Václav Neckář? Znáte a víte kdo je Poděs? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Ekonomie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?