Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sloveso. Co znamená odborný pojem Sloveso z kategorie Český jazyk?

Co je to Sloveso? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Sloveso?

Sloveso je ohebný slovní druh, který se používá pro vyjádření činnosti, stavu nebo změny stavu. Ve větě je součástí základní skladební dvojice, přísudkem. Může být plnovýznamové, pomocné, sponové, modální, fázové apod. U sloves v určitém tvaru můžeme určit následující mluvnické kategorie: osobu, číslo, čas, způsob, rod, vid, třídu a vzor. K neurčitým slovesným tvarům patří infinitiv a přechodník.


Co je to Sloveso? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sloveso. Co znamená odborný pojem Sloveso z kategorie Český jazyk?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Sloveso? Potom se o definici podělte se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Sloveso se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: slovník, odborný výraz, význam slova, pojem, popis, slovo, co je to Sloveso?, lexikon, formulace, Český jazyk, názvosloví, Český jazyk, co to je, definice, přesný význam, terminologie, co znamená, definice pojmu


Pojem Sloveso je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Sloveso?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Sloveso (lat. verbum) je ohebný slovní druh, který vyjadřuje činnost (jít), stav (ležet) nebo změnu stavu (zčervenat). Ve většině případů je sloveso ve větě přísudkem.

Další zdroje informací

Najít výraz Sloveso ve Wikizdrojích

Najít heslo Sloveso ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Sloveso ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Sloveso ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Sloveso ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Sloveso ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sloveso například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už víte co znamená slovo Sloveso? resp. jaká je definice slova Sloveso? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sloveso, odpověď na dotaz co je to Sloveso?. Víte např. kdo to je Můra? Znáte a víte kdo je Bedřich Smetana? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Sloveso hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.