Co je to?
Definice odborného termínu, slova Sloveso. Co znamená pojem Sloveso z kategorie Český jazyk?

Co je to Sloveso? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Sloveso?

Sloveso je ohebný slovní druh, který se používá pro vyjádření činnosti, stavu nebo změny stavu. Ve větě je součástí základní skladební dvojice, přísudkem. Může být plnovýznamové, pomocné, sponové, modální, fázové apod. U sloves v určitém tvaru můžeme určit následující mluvnické kategorie: osobu, číslo, čas, způsob, rod, vid, třídu a vzor. K neurčitým slovesným tvarům patří infinitiv a přechodník.


Co je to Sloveso? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Sloveso. Co znamená pojem Sloveso z kategorie Český jazyk?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Sloveso patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: pojem, slovo, odborné názvosloví, Český jazyk, odborný výraz, slovník, termín, popis, vysvětlení, synonymum, wiki, co to je, názvosloví, formulace, přesný význam, Sloveso, co je to Sloveso?, význam slova


Pojem Sloveso je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sloveso? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sloveso (lat. verbum) je ohebný slovní druh, který vyjadřuje činnost (jít), stav (ležet) nebo změnu stavu (zčervenat). Ve většině případů je sloveso ve větě přísudkem.

Pro další informace o termínu Sloveso zkuste tyto odkazy

Vyhledat výraz Sloveso na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sloveso ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Sloveso ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Sloveso ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Sloveso ve Wikislovníku

Hledat pojem Sloveso ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Sloveso například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Sloveso? resp. co znamená slovo Sloveso? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sloveso, odpověď na dotaz co je to Sloveso?. Víte např. kdo to je Klára Dostálová? Znáte a víte kdo je Jean Reno? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Český jazyk. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.