Co je to?
Definice odborného termínu, slova Sloveso. Co znamená pojem Sloveso z kategorie Český jazyk?

Co je to Sloveso? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Sloveso?

Sloveso je ohebný slovní druh, který se používá pro vyjádření činnosti, stavu nebo změny stavu. Ve větě je součástí základní skladební dvojice, přísudkem. Může být plnovýznamové, pomocné, sponové, modální, fázové apod. U sloves v určitém tvaru můžeme určit následující mluvnické kategorie: osobu, číslo, čas, způsob, rod, vid, třídu a vzor. K neurčitým slovesným tvarům patří infinitiv a přechodník.


Co je to Sloveso? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Sloveso. Co znamená pojem Sloveso z kategorie Český jazyk?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Sloveso doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Sloveso se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: terminologie, význam slova, terminus technicus, termín, formulace, pojem, Sloveso, slovník, definice, odborné názvosloví, lexikon, vysvětlení, popis, slovo, definice pojmu, co znamená, co je to Sloveso?, význam pojmu


Pojem Sloveso je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Sloveso dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Sloveso (lat. verbum) je ohebný slovní druh, který vyjadřuje činnost (jít), stav (ležet) nebo změnu stavu (zčervenat). Ve většině případů je sloveso ve větě přísudkem.

Více informací o pojmu Sloveso lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Sloveso ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Sloveso ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Sloveso ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Sloveso na Google.cz

Najít výraz Sloveso ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sloveso ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Sloveso například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Sloveso? resp. jaký je přesný význam slova Sloveso? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sloveso, odpověď na dotaz co je to Sloveso?. Víte např. kdo to je Mnich? Znáte a víte kdo je Jiří Hynek? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Sloveso v jiné sekci než Český jazyk. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.