Co je to?
Definice odborného termínu, slova Sloveso. Co znamená pojem Sloveso z kategorie Český jazyk?

Co je to Sloveso? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Sloveso?

Sloveso je ohebný slovní druh, který se používá pro vyjádření činnosti, stavu nebo změny stavu. Ve větě je součástí základní skladební dvojice, přísudkem. Může být plnovýznamové, pomocné, sponové, modální, fázové apod. U sloves v určitém tvaru můžeme určit následující mluvnické kategorie: osobu, číslo, čas, způsob, rod, vid, třídu a vzor. K neurčitým slovesným tvarům patří infinitiv a přechodník.


Co je to Sloveso? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Sloveso. Co znamená pojem Sloveso z kategorie Český jazyk?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Sloveso s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Sloveso patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: slovo, názvosloví, význam, odborné názvosloví, slovník, definice pojmu, pojem, význam pojmu, informace, lexikon, formulace, co znamená, wiki, terminologie, termín, vysvětlení, odborný výraz, synonymum


Pojem Sloveso je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sloveso? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sloveso (lat. verbum) je ohebný slovní druh, který vyjadřuje činnost (jít), stav (ležet) nebo změnu stavu (zčervenat). Ve většině případů je sloveso ve větě přísudkem.

Další informační zdroje o slovu Sloveso

Zkusit najít termín Sloveso ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Sloveso ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Sloveso ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Sloveso ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Sloveso ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Sloveso na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Sloveso například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Sloveso? resp. co znamená Sloveso? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sloveso, odpověď na dotaz co je to Sloveso?. Víte např. kdo to je Jára Cimrman? Znáte a víte kdo je Jiří Hynek? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Český jazyk Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.