Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sloveso. Co znamená odborný pojem Sloveso z kategorie Český jazyk?

Co je Sloveso? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Sloveso?

Sloveso je ohebný slovní druh, který se používá pro vyjádření činnosti, stavu nebo změny stavu. Ve větě je součástí základní skladební dvojice, přísudkem. Může být plnovýznamové, pomocné, sponové, modální, fázové apod. U sloves v určitém tvaru můžeme určit následující mluvnické kategorie: osobu, číslo, čas, způsob, rod, vid, třídu a vzor. K neurčitým slovesným tvarům patří infinitiv a přechodník.


Co je to Sloveso? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sloveso. Co znamená odborný pojem Sloveso z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Sloveso sdílejte s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Sloveso je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: názvosloví, terminus technicus, lexikon, odborné názvosloví, přesný význam, slovo, odborný výraz, vysvětlení, co to je, terminologie, informace, formulace, Český jazyk, Český jazyk, definice pojmu, definice, wiki, význam


Pojem Sloveso je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sloveso? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sloveso (lat. verbum) je ohebný slovní druh, který vyjadřuje činnost (jít), stav (ležet) nebo změnu stavu (zčervenat). Ve většině případů je sloveso ve větě přísudkem.

Další zdroje informací o slovu Sloveso

Zkusit najít výraz Sloveso ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Sloveso ve Wikizdrojích

Najít slovo Sloveso na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Sloveso na Youtube

Zkusit najít pojem Sloveso ve Wikislovníku

Hledat frázi Sloveso ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Sloveso například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Sloveso? resp. co označuje slovo Sloveso? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sloveso, odpověď na dotaz co je to Sloveso?. Víte např. kdo to je Ujgur? Znáte a víte kdo je Zdeněk Troška? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Sloveso i v jiné části webu než je kategorie Český jazyk. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.