Co je to?
Definice výrazu, termínu Permakultura. Co znamená odborný pojem Permakultura z kategorie Příroda?

Co je to Permakultura? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Permakultura?

Permakultura je určitý způsob nahlížení a přístupu k životnímu prostředí, floře i fauně a zemědělství. Někdy bývá zaměňována s ekologickým zemědělstvím, ale to je značně omezený a nepřesný výklad. V permakultuře jde o obnovu a trvalou udržitelnost přírodních zdrojů.
Používanými metodami k dosažení tohoto cíle slouží využití dešťové vody, přírodní stavitelství, agrolesnictví, použití vyvýšených záhonů, plošné mulčování, řízená střídavá pastva a dělení pozemků na zóny.


Co je to Permakultura? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Permakultura. Co znamená odborný pojem Permakultura z kategorie Příroda?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Permakultura patří do sekce Příroda

Klíčová slova: slovník, Příroda, co znamená, termín, co je to Permakultura?, vysvětlení, pojem, heslo, odborný výraz, Permakultura, slovo, informace, odborné názvosloví, formulace, význam, definice, popis, synonymum


Pojem Permakultura je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Permakultura? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Permakultura (z angl. Permaculture) je koncepce přístupu k zemědělství, přírodě a životnímu prostředí obecně usilující o trvalou udržitelnost nebo ještě lépe o regeneraci přírodních zdrojů.

Pro více informací o heslu Permakultura zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat pojem Permakultura ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Permakultura na Google.cz

Hledat termín Permakultura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Permakultura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Permakultura ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Permakultura ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Permakultura například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Permakultura? resp. co přesně znamená slovo Permakultura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Permakultura, odpověď na dotaz co je to Permakultura?. Víte např. kdo to je Kmán? Znáte a víte kdo je Mary Poppins? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Permakultura i v jiných kategoriích (než Příroda). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.