Co je to?
Odborný výraz, definice slova Permakultura. Co znamená pojem Permakultura z kategorie Příroda?

Co je Permakultura?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Permakultura?

Permakultura je určitý způsob nahlížení a přístupu k životnímu prostředí, floře i fauně a zemědělství. Někdy bývá zaměňována s ekologickým zemědělstvím, ale to je značně omezený a nepřesný výklad. V permakultuře jde o obnovu a trvalou udržitelnost přírodních zdrojů.
Používanými metodami k dosažení tohoto cíle slouží využití dešťové vody, přírodní stavitelství, agrolesnictví, použití vyvýšených záhonů, plošné mulčování, řízená střídavá pastva a dělení pozemků na zóny.


Co je to Permakultura? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Permakultura. Co znamená pojem Permakultura z kategorie Příroda?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Permakultura doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Permakultura se nachází v sekci příroda

Klíčová slova: význam slova, terminologie, odborné názvosloví, popis, příroda, vysvětlení, slovník, přesný výraz, co je to Permakultura?, formulace, definice pojmu, co znamená, informace, význam, lexikon, slovo, význam pojmu, názvosloví


Pojem Permakultura je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Permakultura píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Permakultura (z angl. Permaculture) je koncepce přístupu k zemědělství, přírodě a životnímu prostředí obecně usilující o trvalou udržitelnost nebo ještě lépe o regeneraci přírodních zdrojů.

Další zdroje informací

Najít pojem Permakultura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Permakultura na Google.cz

Zkusit najít slovo Permakultura ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Permakultura ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Permakultura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Permakultura ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Permakultura například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co je to Permakultura? resp. jaká je definice slova Permakultura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Permakultura, odpověď na dotaz co je to Permakultura?. Víte např. kdo to je Olga Matušková? Znáte a víte kdo je Peter Dvorský? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Permakultura v jiné sekci než příroda. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie příroda, Beruška na kytce, permakultura, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.