Co je to?
Definice výrazu Gyroskop. Co znamená odborný pojem Gyroskop z kategorie Technika?

Co to je Gyroskop? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Gyroskop?

Gyroskop je technické zařízení využívané v navigaci. Uprostřed gyroskopu je rotující setrvačník, který dokáže pomocí rychlosti otáček setrvat ve stálé poloze bez ohledu na polohu vnějšího rámu. Princip gyroskopu využívá populární hračka Powerball. Jinak jsou gyroskopy využívány v balistických raketách s naváděním, v gyrokompasech nebo ke stabilizaci pohybující se kamery či dalekohledu.


Co je to Gyroskop? Význam slova, termín, Definice výrazu Gyroskop. Co znamená odborný pojem Gyroskop z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Gyroskop můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Gyroskop je v kategorii Technika

Klíčová slova: odborné názvosloví, synonymum, termín, co to je, heslo, wiki, formulace, slovník, Gyroskop, přesný význam, slovo, definice, význam, informace, význam slova, pojem, terminologie, Technika


Pojem Gyroskop je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít slovo Gyroskop ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Gyroskop ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Gyroskop ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Gyroskop ve Wikipedii

Najít heslo Gyroskop ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gyroskop ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Gyroskop například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Gyroskop? resp. jaká je definice slova Gyroskop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gyroskop, odpověď na dotaz co je to Gyroskop?. Víte např. kdo to je Osvětlovač? Znáte a víte kdo je Lampasák? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Technika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.