Co je to?
Definice výrazu Gyroskop. Co znamená odborný pojem Gyroskop z kategorie Technika?

Co to je Gyroskop? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Gyroskop?

Gyroskop je technické zařízení využívané v navigaci. Uprostřed gyroskopu je rotující setrvačník, který dokáže pomocí rychlosti otáček setrvat ve stálé poloze bez ohledu na polohu vnějšího rámu. Princip gyroskopu využívá populární hračka Powerball. Jinak jsou gyroskopy využívány v balistických raketách s naváděním, v gyrokompasech nebo ke stabilizaci pohybující se kamery či dalekohledu.


Co je to Gyroskop? Význam slova, termín, Definice výrazu Gyroskop. Co znamená odborný pojem Gyroskop z kategorie Technika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Gyroskop doporučujeme sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Gyroskop se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: slovník, wiki, Gyroskop, lexikon, Technika, definice, přesný význam, význam pojmu, odborné názvosloví, vysvětlení, co znamená, význam slova, definice pojmu, synonymum, popis, význam, Technika, terminologie


Pojem Gyroskop je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat výraz Gyroskop na Google.cz

Vyhledat slovo Gyroskop ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gyroskop ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Gyroskop ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Gyroskop ve Wikipedii

Hledat slovo Gyroskop ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Gyroskop například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Gyroskop? resp. co se přesně ukrývá za slovem Gyroskop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gyroskop, odpověď na dotaz co je to Gyroskop?. Víte např. kdo to je Chlívák? Znáte a víte kdo je Lampasák? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Technika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.