Co je to?
Definice výrazu Gyroskop. Co znamená odborný pojem Gyroskop z kategorie Technika?

Co to je Gyroskop? Význam slova

Co znamená termín Gyroskop? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Gyroskop je technické zařízení využívané v navigaci. Uprostřed gyroskopu je rotující setrvačník, který dokáže pomocí rychlosti otáček setrvat ve stálé poloze bez ohledu na polohu vnějšího rámu. Princip gyroskopu využívá populární hračka Powerball. Jinak jsou gyroskopy využívány v balistických raketách s naváděním, v gyrokompasech nebo ke stabilizaci pohybující se kamery či dalekohledu.


Co je to Gyroskop? Význam slova, termín, Definice výrazu Gyroskop. Co znamená odborný pojem Gyroskop z kategorie Technika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Gyroskop je v sekci Technika

Klíčová slova: definice pojmu, názvosloví, Technika, terminologie, definice, Technika, co to je, wiki, pojem, význam pojmu, přesný výraz, odborný výraz, význam, popis, Gyroskop, slovník, vysvětlení, slovo


Pojem Gyroskop je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Gyroskop na Youtube

Najít termín Gyroskop ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Gyroskop ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gyroskop ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Gyroskop ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Gyroskop ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Gyroskop například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Gyroskop? resp. jaká je definice slova Gyroskop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gyroskop, odpověď na dotaz co je to Gyroskop?. Víte např. kdo to je Jan Zahradil? Znáte a víte kdo je Cikorka? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Gyroskop hledat i v jiných kategoriích (než Technika) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.