Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Virál. Co znamená pojem Virál z kategorie Internet?

Co to je Virál? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Virál?

Virál je zkrácené označení pro virální marketing (správněji virový marketing). Jedná se o šíření reklamy pomocí internetu a elektronické pošty a samotných uživatelů. Virál začíná zadáním reklamního sdělení menší skupině uživatelů, která se pak sama postará o jeho rozšíření.
Virál může mít i další podporu v podobě odkazů, minisite nebo zapojení dalších internetových skupin. Zaměření virálu bývá vtipné, záhadné, motivující – záleží vždy na cílové skupině.


Co je to Virál? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Virál. Co znamená pojem Virál z kategorie Internet?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Virál je v kategorii internet

Klíčová slova: lexikon, internet, význam, přesný význam, popis, terminologie, přesný výraz, definice pojmu, vysvětlení, definice, co znamená, synonymum, slovo, význam slova, význam pojmu, terminus technicus, wiki, co to je


Pojem Virál je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Virál? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Virální video nebo také videomem či asi nejproslulejší virál (ze slova virus) je video, které se stane populárním prostřednictvím sdílení na internetu. Virální se nazývá proto, že si je lidé posílají mezi sebou, a šíří se tak jako virus. Nejčastěji se šíří prostřednictvím stránek na sdílení videa (YouTube), sociálních sítí a e-mailu. Virální video může být vytvořeno jako součást virálního marketingu (jednotlivci i firmami), ale často to jsou videa, která jsou vytvořena spontánně a lidé je sdílejí kvůli zajímavému obsahu. Virální video nemá přesnou definici, můžeme je brát lokálně (český virál, virál mezi fanoušky něčeho apod.) nebo z celosvětového hlediska.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat výraz Virál na Google.cz

Hledat pojem Virál ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Virál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Virál ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Virál ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Virál ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Virál například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Virál? resp. co vlastně znamená slovo Virál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Virál, odpověď na dotaz co je to Virál?. Víte např. kdo to je Cajzl? Znáte a víte kdo je Jitka Čvančarová? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než internet. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?