Co je to?
Výraz, termín, definice slova Virál. Co znamená odborný pojem Virál z kategorie Internet?

Co je Virál?

Co znamená pojem, definice termínu Virál?

Virál je zkrácené označení pro virální marketing (správněji virový marketing). Jedná se o šíření reklamy pomocí internetu a elektronické pošty a samotných uživatelů. Virál začíná zadáním reklamního sdělení menší skupině uživatelů, která se pak sama postará o jeho rozšíření.
Virál může mít i další podporu v podobě odkazů, minisite nebo zapojení dalších internetových skupin. Zaměření virálu bývá vtipné, záhadné, motivující – záleží vždy na cílové skupině.


Co je to Virál? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Virál. Co znamená odborný pojem Virál z kategorie Internet?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici pojmu Virál sdílejte s rodinou a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Virál je v kategorii internet

Klíčová slova: Virál, význam pojmu, slovo, definice pojmu, terminus technicus, odborný výraz, slovník, popis, heslo, význam, význam slova, lexikon, co znamená, pojem, formulace, co to je, internet, internet


Pojem Virál je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Virál?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Virální video nebo také videomem či asi nejproslulejší virál (ze slova virus) je video, které se stane populárním prostřednictvím sdílení na internetu. Virální se nazývá proto, že si je lidé posílají mezi sebou, a šíří se tak jako virus. Nejčastěji se šíří prostřednictvím stránek na sdílení videa (YouTube), sociálních sítí a e-mailu. Virální video může být vytvořeno jako součást virálního marketingu (jednotlivci i firmami), ale často to jsou videa, která jsou vytvořena spontánně a lidé je sdílejí kvůli zajímavému obsahu. Virální video nemá přesnou definici, můžeme je brát lokálně (český virál, virál mezi fanoušky něčeho apod.) nebo z celosvětového hlediska.

Pro více informací o heslu Virál zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít pojem Virál ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Virál ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Virál ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat slovo Virál ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Virál ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Virál ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Virál například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Google obrázcích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Virál? resp. jaký je význam slova Virál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Virál, odpověď na dotaz co je to Virál?. Víte např. kdo to je Raman Pratasevič? Znáte a víte kdo je Tom Cruise? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie internet. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie internet, telefon wifi, virál, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?