Co je to?
Definice výrazu, termínu Virál. Co znamená odborný pojem Virál z kategorie Internet?

Co je to Virál? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Virál?

Virál je zkrácené označení pro virální marketing (správněji virový marketing). Jedná se o šíření reklamy pomocí internetu a elektronické pošty a samotných uživatelů. Virál začíná zadáním reklamního sdělení menší skupině uživatelů, která se pak sama postará o jeho rozšíření.
Virál může mít i další podporu v podobě odkazů, minisite nebo zapojení dalších internetových skupin. Zaměření virálu bývá vtipné, záhadné, motivující – záleží vždy na cílové skupině.


Co je to Virál? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Virál. Co znamená odborný pojem Virál z kategorie Internet?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Virál patří do sekce Internet

Klíčová slova: přesný výraz, termín, terminologie, slovník, odborný výraz, význam, popis, co znamená, lexikon, názvosloví, definice, slovo, vysvětlení, co je to Virál?, přesný význam, význam slova, Virál, informace


Pojem Virál je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Virál dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Virální video nebo také videomem či asi nejproslulejší virál (ze slova virus) je video, které se stane populárním prostřednictvím sdílení na internetu. Virální se nazývá proto, že si je lidé posílají mezi sebou, a šíří se tak jako virus. Nejčastěji se šíří prostřednictvím stránek na sdílení videa (YouTube), sociálních sítí a e-mailu. Virální video může být vytvořeno jako součást virálního marketingu (jednotlivci i firmami), ale často to jsou videa, která jsou vytvořena spontánně a lidé je sdílejí kvůli zajímavému obsahu. Virální video nemá přesnou definici, můžeme je brát lokálně (český virál, virál mezi fanoušky něčeho apod.) nebo z celosvětového hlediska.

Další informační zdroje

Najít výraz Virál na Google.cz

Zkusit najít pojem Virál ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Virál ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Virál ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Virál ve Wikislovníku

Vyhledat termín Virál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Virál například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Virál? resp. co znamená výraz Virál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Virál, odpověď na dotaz co je to Virál?. Víte např. kdo to je Ivan Vyskočil? Znáte a víte kdo je Jitka Čvančarová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Internet. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?