Co je to?
Definice výrazu, termínu Virál. Co znamená odborný pojem Virál z kategorie Internet?

Co je Virál? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Virál

Virál je zkrácené označení pro virální marketing (správněji virový marketing). Jedná se o šíření reklamy pomocí internetu a elektronické pošty a samotných uživatelů. Virál začíná zadáním reklamního sdělení menší skupině uživatelů, která se pak sama postará o jeho rozšíření.
Virál může mít i další podporu v podobě odkazů, minisite nebo zapojení dalších internetových skupin. Zaměření virálu bývá vtipné, záhadné, motivující – záleží vždy na cílové skupině.


Co je to Virál? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Virál. Co znamená odborný pojem Virál z kategorie Internet?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujala vás definice slova Virál? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Virál je v kategorii internet

Klíčová slova: názvosloví, slovo, slovník, co to je, formulace, vysvětlení, terminologie, odborný výraz, definice, přesný význam, pojem, lexikon, heslo, informace, synonymum, Virál, popis, terminus technicus


Pojem Virál je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Virál?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Virální video nebo také videomem či asi nejproslulejší virál (ze slova virus) je video, které se stane populárním prostřednictvím sdílení na internetu. Virální se nazývá proto, že si je lidé posílají mezi sebou, a šíří se tak jako virus. Nejčastěji se šíří prostřednictvím stránek na sdílení videa (YouTube), sociálních sítí a e-mailu. Virální video může být vytvořeno jako součást virálního marketingu (jednotlivci i firmami), ale často to jsou videa, která jsou vytvořena spontánně a lidé je sdílejí kvůli zajímavému obsahu. Virální video nemá přesnou definici, můžeme je brát lokálně (český virál, virál mezi fanoušky něčeho apod.) nebo z celosvětového hlediska.

Další informační zdroje o slovu Virál

Najít heslo Virál na Google.cz

Hledat videa s názvem Virál na Youtube

Zkusit najít Virál ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Virál ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Virál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Virál ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Virál například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Virál? resp. co znamená slovo Virál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Virál, odpověď na dotaz co je to Virál?. Víte např. kdo to je Snacha? Znáte a víte kdo je Matt Damon? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než internet). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?