Co je to?
Definice výrazu, termínu Virál. Co znamená odborný pojem Virál z kategorie Internet?

Co je to Virál? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Virál?

Virál je zkrácené označení pro virální marketing (správněji virový marketing). Jedná se o šíření reklamy pomocí internetu a elektronické pošty a samotných uživatelů. Virál začíná zadáním reklamního sdělení menší skupině uživatelů, která se pak sama postará o jeho rozšíření.
Virál může mít i další podporu v podobě odkazů, minisite nebo zapojení dalších internetových skupin. Zaměření virálu bývá vtipné, záhadné, motivující – záleží vždy na cílové skupině.


Co je to Virál? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Virál. Co znamená odborný pojem Virál z kategorie Internet?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Virál? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Virál je v kategorii Internet

Klíčová slova: Virál, odborný výraz, popis, odborné názvosloví, definice pojmu, heslo, synonymum, lexikon, význam pojmu, terminus technicus, přesný výraz, názvosloví, Internet, Internet, informace, vysvětlení, co je to Virál?, termín


Pojem Virál je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Virál? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Virální video nebo také videomem či asi nejproslulejší virál (ze slova virus) je video, které se stane populárním prostřednictvím sdílení na internetu. Virální se nazývá proto, že si je lidé posílají mezi sebou, a šíří se tak jako virus. Nejčastěji se šíří prostřednictvím stránek na sdílení videa (YouTube), sociálních sítí a e-mailu. Virální video může být vytvořeno jako součást virálního marketingu (jednotlivci i firmami), ale často to jsou videa, která jsou vytvořena spontánně a lidé je sdílejí kvůli zajímavému obsahu. Virální video nemá přesnou definici, můžeme je brát lokálně (český virál, virál mezi fanoušky něčeho apod.) nebo z celosvětového hlediska.

Hledejte pojem Virál v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Virál ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Virál ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Virál na Google.cz

Hledat termín Virál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Virál ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Virál ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Virál například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Virál? resp. co označuje slovo Virál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Virál, odpověď na dotaz co je to Virál?. Víte např. kdo to je Bára Basiková? Znáte a víte kdo je Larry Page? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Virál hledat i v jiných kategoriích (než Internet) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?