Co je to?
Definice výrazu, termínu Ratatouille. Co znamená odborný pojem Ratatouille z kategorie Jídlo?

Co je to Ratatouille? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Ratatouille?

Ratatouille je pokrm, který je typický pro francouzskou oblast Nice. Jde o zeleninové jídlo, které se připravuje z míchané zeleniny. Může se jíst jako samostatné jídlo, doplněné například chlebem nebo jiným druhem pečiva, plní se jím palačinky nebo může být přílohou jiných jídel. Základem pro přípravu ratatouille jsou rajčata, cukety, papriky, lilek, česnek, cibule, okurky a jiná zelenina. Vše je doplněno kořením, především tymiánem, bazalkou, majoránkou a jinými druhy.
Zelenina se promíchá a peče. Jiným způsobem je použití pouze části zeleniny na pečení a ze zbytku se připraví omáčka, se kterou se pak zelenina peče. Další metodou je pokrájení na plátky, navrstvení a následné pečení.


Co je to Ratatouille? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ratatouille. Co znamená odborný pojem Ratatouille z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Ratatouille? s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ratatouille je v sekci Jídlo

Klíčová slova: co je to Ratatouille?, wiki, přesný význam, popis, terminus technicus, formulace, odborný výraz, Jídlo, slovník, význam, názvosloví, význam slova, odborné názvosloví, přesný výraz, definice, význam pojmu, lexikon, definice pojmu


Pojem Ratatouille je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ratatouille? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ratatouille (vyslovováno [ratatuj]) je tradiční francouzský zeleninový pokrm, připravovaný zejména v okolí města Nice. Jméno pochází z okcitánského slova ratatolha, což znamená míchaný pokrm. V Katalánsku je podobný pokrm nazýván xamfaina a na Mallorce tumbet. Ratatouille bývá většinou servírována samostatně, často s chlebem, někdy bývá používána jako náplň do palačinek a jen výjimečně jako příloha k jiným pokrmům.

Ratatouille

Francouzský pokrm z míchané zeleniny ratatouille. Autor: marijana1, zdroj: Pixabay
Francouzský pokrm z míchané zeleniny ratatouille. Autor: marijana1, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Najít heslo Ratatouille na Google.cz

Hledat heslo Ratatouille ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ratatouille ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Ratatouille ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Ratatouille ve vyhledávači Yandex

Najít termín Ratatouille ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ratatouille například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Ratatouille? resp. co vlastně znamená slovo Ratatouille? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ratatouille, odpověď na dotaz co je to Ratatouille?. Víte např. kdo to je Martin Rota? Znáte a víte kdo je Padouch? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..