Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ratatouille. Co znamená odborný pojem Ratatouille z kategorie Jídlo?

Co je Ratatouille?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ratatouille?

Ratatouille je pokrm, který je typický pro francouzskou oblast Nice. Jde o zeleninové jídlo, které se připravuje z míchané zeleniny. Může se jíst jako samostatné jídlo, doplněné například chlebem nebo jiným druhem pečiva, plní se jím palačinky nebo může být přílohou jiných jídel. Základem pro přípravu ratatouille jsou rajčata, cukety, papriky, lilek, česnek, cibule, okurky a jiná zelenina. Vše je doplněno kořením, především tymiánem, bazalkou, majoránkou a jinými druhy.
Zelenina se promíchá a peče. Jiným způsobem je použití pouze části zeleniny na pečení a ze zbytku se připraví omáčka, se kterou se pak zelenina peče. Další metodou je pokrájení na plátky, navrstvení a následné pečení.


Co je to Ratatouille? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ratatouille. Co znamená odborný pojem Ratatouille z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici pojmu Ratatouille sdílejte s rodinou a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Ratatouille je v kategorii jídlo

Klíčová slova: heslo, lexikon, vysvětlení, slovo, přesný význam, Ratatouille, formulace, význam pojmu, odborný výraz, terminus technicus, popis, terminologie, wiki, slovník, co je to Ratatouille?, odborné názvosloví, co to je, definice


Pojem Ratatouille je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ratatouille? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ratatouille (vyslovováno [ratatuj]) je tradiční francouzský zeleninový pokrm, připravovaný zejména v okolí města Nice. Jméno pochází z okcitánského slova ratatolha, což znamená míchaný pokrm. V Katalánsku je podobný pokrm nazýván xamfaina a na Mallorce tumbet. Ratatouille bývá většinou servírována samostatně, často s chlebem, někdy bývá používána jako náplň do palačinek a jen výjimečně jako příloha k jiným pokrmům.

Ratatouille

Francouzský pokrm z míchané zeleniny ratatouille. Autor: marijana1, zdroj: Pixabay
Francouzský pokrm z míchané zeleniny ratatouille. Autor: marijana1, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Ratatouille v následujících vyhledávačích

Zkusit najít heslo Ratatouille na Google.cz

Hledat termín Ratatouille ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Ratatouille ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Ratatouille na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Ratatouille ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Ratatouille na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ratatouille například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Nyní už nejspíš víte co je to Ratatouille? resp. jaký je přesný význam slova Ratatouille? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ratatouille, odpověď na dotaz co je to Ratatouille?. Víte např. kdo to je Otec národa? Znáte a víte kdo je Leopold II? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Ratatouille i v jiné části webu než je kategorie jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, petržel, ratatouille, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..