Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ratatouille. Co znamená odborný pojem Ratatouille z kategorie Jídlo?

Co je to Ratatouille? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Ratatouille

Ratatouille je pokrm, který je typický pro francouzskou oblast Nice. Jde o zeleninové jídlo, které se připravuje z míchané zeleniny. Může se jíst jako samostatné jídlo, doplněné například chlebem nebo jiným druhem pečiva, plní se jím palačinky nebo může být přílohou jiných jídel. Základem pro přípravu ratatouille jsou rajčata, cukety, papriky, lilek, česnek, cibule, okurky a jiná zelenina. Vše je doplněno kořením, především tymiánem, bazalkou, majoránkou a jinými druhy.
Zelenina se promíchá a peče. Jiným způsobem je použití pouze části zeleniny na pečení a ze zbytku se připraví omáčka, se kterou se pak zelenina peče. Další metodou je pokrájení na plátky, navrstvení a následné pečení.


Co je to Ratatouille? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ratatouille. Co znamená odborný pojem Ratatouille z kategorie Jídlo?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Ratatouille) můžete sdílet s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Ratatouille patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: lexikon, informace, terminus technicus, popis, terminologie, přesný význam, význam slova, Ratatouille, definice pojmu, odborný výraz, jídlo, jídlo, synonymum, odborné názvosloví, názvosloví, slovník, význam pojmu, heslo


Pojem Ratatouille je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ratatouille? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ratatouille (vyslovováno [ratatuj]) je tradiční francouzský zeleninový pokrm, připravovaný zejména v okolí města Nice. Jméno pochází z okcitánského slova ratatolha, což znamená míchaný pokrm. V Katalánsku je podobný pokrm nazýván xamfaina a na Mallorce tumbet. Ratatouille bývá většinou servírována samostatně, často s chlebem, někdy bývá používána jako náplň do palačinek a jen výjimečně jako příloha k jiným pokrmům.

Ratatouille

Francouzský pokrm z míchané zeleniny ratatouille. Autor: marijana1, zdroj: Pixabay
Francouzský pokrm z míchané zeleniny ratatouille. Autor: marijana1, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Ratatouille zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ratatouille ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Ratatouille ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Ratatouille ve vyhledávači Yandex

Najít termín Ratatouille ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ratatouille ve Wikimedia Commons

Najít heslo Ratatouille na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ratatouille například ve videích na Youtube, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní již víte jaká je definice termínu Ratatouille? resp. co se skrývá pod slovem Ratatouille? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ratatouille, odpověď na dotaz co je to Ratatouille?. Víte např. kdo to je Jan Marcus Marci? Znáte a víte kdo je Gérard Philipe? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než jídlo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..