Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ratatouille. Co znamená odborný pojem Ratatouille z kategorie Jídlo?

Co je to Ratatouille? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Ratatouille

Ratatouille je pokrm, který je typický pro francouzskou oblast Nice. Jde o zeleninové jídlo, které se připravuje z míchané zeleniny. Může se jíst jako samostatné jídlo, doplněné například chlebem nebo jiným druhem pečiva, plní se jím palačinky nebo může být přílohou jiných jídel. Základem pro přípravu ratatouille jsou rajčata, cukety, papriky, lilek, česnek, cibule, okurky a jiná zelenina. Vše je doplněno kořením, především tymiánem, bazalkou, majoránkou a jinými druhy.
Zelenina se promíchá a peče. Jiným způsobem je použití pouze části zeleniny na pečení a ze zbytku se připraví omáčka, se kterou se pak zelenina peče. Další metodou je pokrájení na plátky, navrstvení a následné pečení.


Co je to Ratatouille? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ratatouille. Co znamená odborný pojem Ratatouille z kategorie Jídlo?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ratatouille s vašimi přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Ratatouille se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: jídlo, jídlo, slovo, terminus technicus, termín, heslo, co je to Ratatouille?, co to je, popis, definice, význam, terminologie, význam pojmu, přesný výraz, odborné názvosloví, odborný výraz, význam slova, co znamená


Pojem Ratatouille je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Ratatouille píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ratatouille (vyslovováno [ratatuj]) je tradiční francouzský zeleninový pokrm, připravovaný zejména v okolí města Nice. Jméno pochází z okcitánského slova ratatolha, což znamená míchaný pokrm. V Katalánsku je podobný pokrm nazýván xamfaina a na Mallorce tumbet. Ratatouille bývá většinou servírována samostatně, často s chlebem, někdy bývá používána jako náplň do palačinek a jen výjimečně jako příloha k jiným pokrmům.

Ratatouille

Francouzský pokrm z míchané zeleniny ratatouille. Autor: marijana1, zdroj: Pixabay
Francouzský pokrm z míchané zeleniny ratatouille. Autor: marijana1, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Najít výraz Ratatouille ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Ratatouille ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Ratatouille ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ratatouille ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Ratatouille ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Ratatouille ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ratatouille například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte jaký je význam slova Ratatouille? resp. co znamená Ratatouille? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ratatouille, odpověď na dotaz co je to Ratatouille?. Víte např. kdo to je Evangeline Lilly? Znáte a víte kdo je Sopranistka? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než jídlo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..